مدیریت مشکلات اجتماعی، قانونی و اخلاقی

 

 

( مدیریت مشکلات اجتماعی، قانونی و اخلاقی ) در بحث مدیریت باید مشکلات اخلاقی و اجتماعی نظیر کیفیت زندگی کاری را در نظر گرفت. کارگران هر دو جنبه مثبت و منفی فعالیت در محیط فضای کاری ۲۴/۷، کار کردن در تیم‌های مجازی مبتنی بر کامپیوتر و استفاده کردن از تلفن های دستی را که می‌توانند به سلامتی افراد صدمه بزنند، تجربه کرده‌اند. شرکت Solutions Research Group در سال ۲۰۰۸ طی تحقیقاتی پی برد که همیشه نحوه برقراری ارتباط مشغله ذهنی بسیاری از افراد است ( مدیریت ). طبق این تحقیق، ۶۸ درصد آمریکایی‌ها از نگرانی و دلشوره بابت قطع اتصال رنج می‌برند احساس سرگردانی و اضطراب که در اثر محروم بودن از دست‌یابی بی سیم یا اینترنت برای مدت طولانی به وجود می‌آید. در این تحقیق مشخص شد که ۶۳ درصد کاربران BlackBerry اقرار کرده‌اند که پیام های خود را حتی از داخل حمام نیز ارسال می‌کنند. اعتیاد به فناوری تا جایی پیش رفته که روان پزشکان ایالات متحده در نظر دارند این آشفتگی “ناخواسته – نسنجیده” را در سال ۲۰۱۱ به نسخه بعدی Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders DSM اضافه کنند. تقریبا ۲۵ درصد افراد بدین رویه باقی ماندند، در حالی که در تعطیلات تابستان ۲۰۰۸، دو برابر آن‌چه که در سال ۲۰۰۶ بود شد که این آمار طبق نظرسنجی CareerBuilder . com ارائه شده است. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

در نظر داشته باشید که پیشرفت‌های اجتماعی و درگیری‌های دیگری نیز در این زمینه وجود دارد:

  • * بحث در مورد DWY (مکالمه تلفنی در حین رانندگی) – تحقیقات بسیاری نشان می‌دهند که تلفن های سلولی علل اصلی تصادفات رانندگی محسوب می‌شوند. صحبت کردن یا DWY در حین رانندگی برخلاف قانون است. برآورد شده است که رانندگانی که سرگرم مکالمه با تلفن سلولی هستند چهار برابر بیشتر در معرض خطر هستند ( مدیریت ). برای رانندگانی که از تلفن سلولی استفاده می‌کنند (به جای این که به امنیت توجه داشته باشد)، قوانینی وجود دارد. قانونی که در ژوئیه ۲۰۰۸ در کالیفرنیا در مورد hands – free تصویب شد، چندان کمکی به رفع مشکلات در تصادفات رانندگی نکرد زیرا چند سال طول کشید تا hands – free در شهر نیویورک جا بیفتد. در هر لحظه، بیش از ۱۰ میلیون راننده در ایالات متحده با تلفن های سلولی دستی صحبت می‌کنند که این آمار طبق نظرسنجی National highway Traffic Safety Administration ارائه شده است. چرا چنین چیزی مشکل ساز است؟ تلفن های سلولی به عنوان وسیله تفریحی شناخته شده‌اند و NHTSA مشخص کرد که عدم توجه راننده، عامل اصلی و مهم در ۲۵ درصد تصادفات ناشی از ترافیک‌هایی است که توسط پلیس گزارش شده است. تازه این آمار على رغم هزاران تصادفی است که به مراجع گزارش نشده‌اند.
  • * خطر سلامتی – Food and Drug Administration توصیه می‌کند که خطرات احتمالی را با استفاده از دستگاه های hands – free به حداقل برسانید و کمتر با تلفن های سلولی صحبت کنید ( مدیریت ). تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد که استفاده از تلفن سلولی برای یک ساعت در هر روز در طی ۱۰ سال می‌تواند خطر رشد تومور مغزی را افزایش دهد و این تومورها بیشتر در سمتی از سر که با تلفن صحبت می‌کنید عود می‌کند. تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.
  • * انتشار SAR و RF – Federal Communications Commission مستلزم این است که سازندگان میزان نسبی RF (فرکانس رادیویی) را توسط تلفن های سلولی در سر انسان جذب می‌شوند، گزارش دهند. این رقم به عنوان SAR با نرخ جذب شناخته شده است.
  • * مجازی سازی اعتماد – جلسات رو در رو، سریع‌ترین راه برای بنای اعتماد و روابط بین اعضای تیم است. برای تیم‌هایی که در سراسر دنیا پراکنده شده‌اند، این کار به علت هزینه‌های سفر خیلی گران تمام می‌شود. وقتی رابطه کاری بر مبنای اعتماد باشد، جلسات رو در رو و مشارکت از مسافت دور هم کارآمدتر می‌شود ( مدیریت ). وقتی تیم‌ها فقط در یک دنیای مجازی کار می‌کنند، مشکلاتی پیش می‌آید که عبارتند از: جدایی افراد از اجتماع، سرخوردگی در اثر عدم توانایی در رفع مشکلات و زمان‌های هدر رفته در جلسات به علت تفاوت‌های زمانی مناطق. اعتماد می‌تواند ایجاد شود حتی اگر تیمی نتوانند به طور فیزیکی در کنار یکدیگر باشند. ولی این فرآیند زمان بیشتری را نسبت به جلسات رو در رو به خود اختصاص می‌دهد، اعضای تیم باید کار خود را مو به مو به یکدیگر توضیح دهند.

اهمیت آشنایی با مشکلات اخلاقی توسط Association to Advance Collegiate Schools of Business AACSB  مطرح شده است. Assurance of Learning, AACSB International Requirements را برای اصول اخلاقی در هر دو سطح کارشناسی و بالاتر از کارشناسی تعریف کرده است. در مقایسه استاندارد ۱۵: مدیریت برنامه های درسی (مدیریت ). AACSB  فعالیت‌ها و اقدامات لازم برای آموزش مهارت و دانش را مشخص می‌کند که شامل توانایی‌های استنباط و استدلال اخلاقی در سطح کارشناسی می‌شود. در سطح بالای کارشناسی، استاندارد ۱۵ مستلزم آموزش در کسب مهارت و دانش در زمینه مدیریت می‌باشد که وظایف اخلاقی و قانونی در سازمان‌ها و اجتماع را نیز شامل می‌شود. مشکلات اخلاقی بعد از بررسی جوانب مختلف شبکه های اجتماعی مورد بحث قرار می‌گیرند.

ویکی ها و شبکه های اجتماعی 

شبکه های اجتماعی یا خدمات شبکه سازی اجتماعی، وب سایت هایی هستند که به هر فردی امکان می‌دهند تا یک صفحه خانگی به طور رایگان بسازد. افراد می‌توانند اطلاعات شخصی را لیست کنند، با دیگران ارتباط برقرار کنند، فایل ها را upload کنند، از طریق IM یا وبلاگ ارتباط برقرار کنند. شبکه های اجتماعی می‌توانند حاوی لینک های مربوط به محتوای تولید شده توسط کاربر باشند. هر چند وبلاگ ها و ویکی ها، ابزارهای اجتماعی با نفوذی هستند ولی نرم افزار اجتماعی نیز شامل RSS, IM، حوزه‌های بحث اینترنتی و خدمات شبکه اجتماعی نظیر MySpace و Bebo می‌شود.
شبکه های اجتماعی – شبکه های اجتماعی در برقراری ارتباط افراد تغییر رویه داده است. MySpace یک شبکه اجتماعی است که به صورت سایتی برای طرفداران موسیقی راک در لس آنجلس شروع به کار کرد. MySpace توسط Repert Murdoch در سال ۲۰۰۵ به مبلغ ۵۸۰ میلیون دلار خریداری شد. در اواخر سال ۲۰۰۶، MySpace بیش از ۱۰۶ میلیون کاربر داشت و برآورد شده بود که چهارمین وب سایت زبان انگلیسی معروف در دنیا است. رقابت در عرصه شبکه سازی اجتماعی شدید است ( مدیریت ). Bebo اکثر بینندگان انگلستان را به سوی خود جلب کرد و بیش از ۲۲ میلیون نفر در مارس ۲۰۰۶ عضو شدند. Bebo توسط AOL در مارس ۲۰۰۸ به مبلغ ۸۵۰ میلیون خریداری شد. در اکتبر ۲۰۰۷، Bebo یک سرویس سیار را به کار انداخت که به کاربران امکان می‌داد تا هشدارهای متن را دریافت کرده و پروفابل‌های خود را از طریق تلفن های سیار بهنگام کنند. TagWorld, Xanga، Facebook، Buzznetو Friendsorenemies رقبای آن هستند. این شبکه های اجتماعی می‌توانند تأثیر به سزایی در خط مشی‌ها، آرای عمومی و نگرش‌های افراد داشته باشند.
کاربران بسیاری که در طی روز ده‌ها بار به MySpace (یا هر شبکه اجتماعی دیگری) مراجعه می‌کنند، در واقع نوعی اعتیاد پیدا کرده‌اند. این افراد با این کار نسبت به موارد مهم دیگر زندگی خود بی‌توجهی و غفلت می‌کنند. چنین افرادی کاربران را از استراحت محروم می‌کنند، باعث می‌شوند که آن‌ها دیر در محل کار خود حاضر شوند زیرا نمی‌توانند از نوسازی صفحات خود صرف نظر کنند. آن‌ها در حین کار هم MySpace را باز نگه می‌دارند که با کارشان تداخل پیدا می‌کند.

زندگی خارج از کنترل

فناوری های مورد بحث در این بخش زمان کاری، اجتماعی و شخصی را مغشوش می‌کنند. IT افراد را بدون هیچ switch off – واقعی به هم پیوند می‌دهد. ابزارهایی که برای بهبود بهره‌وری و کیفیت زندگی در نظر گرفته شده‌اند می‌توانند به زمان شخصی رخنه کنند. مدیران باید از سوء استفاده‌هایی که در این زمینه می‌شود آگاهی داشته باشند ( مدیریت ). برای بررسی بیشتر در مورد زندگی در دنیای اینترنتی به IT در عمل ۱-۶ مراجعه کنید.

IT در عمل ۱-۶

اینترنت ۲۰۰۷ زندگی در دنیای اینترنتی

تغییرات ایجاد شده با اینترنت به همان شدتی است که در زمان رنسانس یا انقلاب صنعتی رخ داد. هر فردی می‌تواند یک هنرمند خلاق باشد و کار خود را به طور رایگان در اختیار میلیون‌ها نفر قرار دهد، که این از ویژگی‌های زمان رنسانس و انقلاب صنعتی هم بود. وجود google گواهی است بر قدرت و توانایی افراد در عصر حاضر ( مدیریت )، ابزار جستجوی بهتری که در دهه ۹۰ عرضه شد. ابزارهای اختیاری دیگری نظیر VoIP و ویکی ها به افراد امکان می‌دهند تا فایل‌ها را به طور رایگان فراخوانی کرده یا به اشتراک بگذارند.
فناوری های ارتباطاتی (نوشتن، چاپ، کابل، تلفن، رادیو و تلویزیون) همیشه نقش مهمی را در سرگذشت انسان ایفا می‌کنند. هزینه اندک جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، دست‌یابی و انتقال اطلاعات، در حدود صفر است. بیش از یک میلیارد نفر از امکان دست‌یابی به اینترنت برخوردارند و بیش از ۵/۱ میلیارد نفر از تلفن های سیار استفاده می‌کنند. دست‌یابی بی سیم به اینترنت به طرز چشمگیری گسترش یافته است.
شرکت‌های مهم با چالش‌هایی اندک ولی قدرتمند و رقبای مواجه هستند که مدل های کسب و کار قدیمی را زیر سؤال برده‌اند. مشتریان و کارمندان می‌توانند با انتقادهای تند و شدید در وبلاگ ها، با راهبردهای بازاریابی مقابله کنند. فروشگاه‌های EBay می‌توانند زیر قیمت باشند. اینترانت هاء اکسترانت ها و شبکه های اجتماعی از فاصله بین شرکت‌ها و افراد می‌کاهند و آن‌ها را آشکارتر می‌کنند. افراد می‌توانند منابع اینترنتی را برای یافتن رتبه‌ها و قیمت‌ها قبل از خرید کتاب، بلیت سفر، اتومبیل و غیره بررسی کنند. به طور شگفت‌انگیزی، در مکان‌هایی نظیر تانزانیا، فعالیت‌های سیاسی روی تشکل جدیدی با استفاده از ویکی کار می‌شود. ابزارهای ارتباطاتی و مشارکتی می‌توانند گروه جالبی را ایجاد کنند که اثرات آن هنوز شناخته نشده است.
برای این که کسب و کار در این دنیا با موفقیت انجام شود، نیاز به آموزش هست.
جهت بررسی بیشتر: چگونه ابزارهای ارتباطاتی به شما کمک می‌کنند تا کار خود را به خوبی انجام دهید؟ چقدر در زندگی شخصی شما تأثیرگذار است؟ آیا IT آزاد است یا بالعکس؟ چه مشکلاتی اخلاقی ممکن است برای مدیران به وجود آید؟

مباحث مدیریتی

اثرات سازمانی – ارتباطات مبتنی بر فناوری، اثرات سازمانی مختلفی دارد. مزیت اصلی شبکه ها و ارتباطات سیار این است که کارگران با هزینه‌های کمتر ارتباط برقرار می‌کنند. فناوری های سیار و مشارکتی باید به گونه‌ای باشند تا تضمین کنند که کارمندان فعال و پر کار هستند.
آینده پشتیبان فناوری – از دیدگاه فناوری، نیمه دوم این دهه دوره‌ای است که در آن فناوری به سمت پشتیبانی از کارهای مشارکتی پیش می‌رود. در حالی که صنعت کامپیوتری روی ارائه پردازش برای افراد (PC + laptop + notebook + PDA) متمرکز شده است و بیشتر به اتصال پذیری، ارتباطات و مشارکت از طریق تقارب تأکید می‌شود.
گسترش کران‌های سازمانی – اکسترانت ها، بنگاه ها را به مشتریان و شرکای زنجیره تأمین وصل می‌کنند. همان‌طور که شبکه های بی سیم با پهنای باند بالا در دنیا گسترش یافته‌اند، راه حل‌های شبکه سازی مشترک نیز برای هر شرکتی در دسترس می‌باشند.
کار و تیم های مجازی – فناوری های چند رسانه ای سیار این امکان را فراهم می‌کنند تا فضای کاری قدیمی دوباره با یک فعالیت مبتنی بر اداره به صورت مجازی احیا شود. کارکنان می‌توانند به صورت بلادرنگ با یکدیگر، مشتریان یا شرکا بدون توجه به این که در کجا قرار دارند، مشارکت داشته باشند.
نمایی از حقیقت – سیلوهای اطلاعات بلای جان اکثر سازمان‌هایی هستند که سعی دارند داده ها را یکپارچه کرده و به اشتراک بگذارند تا شناخت بیشتری نسبت به مشتریان، محصولات و موارد دیگر پیدا کنند. مدیریت عملکرد و روابط کسب و کار مشترک مستلزم بررسی اطلاعات مربوطه است.
مشکلات اجتماعی و اخلاقی – شبکه های اجتماعی با برقراری ارتباط افراد دوباره احیا می‌شوند. ابزارهایی که برای بهبود بهره‌وری و کیفیت زندگی در نظر گرفته شده‌اند می‌توانند به زندگی‌های شخصی مدیران و کارمندان رخنه کنند.

چگونه IT به شما سود می‌رساند

در مورد حسابداری

سیستم های اطلاعاتی حسابداری به شبکه ها وابسته هستند. عملیات پرداخت نظیر حساب‌های قابل پرداخت و قابل دریافت در شبکه ها انجام می‌شود. باری قبول نظارت، حساب‌دارها باید داده ها را از پایگاه های داده راه دور مختلف کامپایل کنند، صورت حساب‌های مالی را ادغام کرده و گزارش‌های عملکردهای مالی را به سهام‌داران توزیع کنند و هر سه ماه یک بار و به طور سالانه آن‌ها را تنظیم کنند. هنگامی که صورت حساب‌های مالی از طریق شبکه ها (به جای روش‌های کاغذی رایج) توزیع می‌شوند، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. آژانس‌های فدرال نظیر SEC مستلزم این هستند که گزارشات به طور الکترونیکی توزیع شوند.

در مورد امور مالی

سیستم های مالی به سرعت و دقت متکی هستند. تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذاری و کمیت مستلزم این است که داده های بلادرنگ از طریق شبکه های کامپیوتری تحویل داده شوند. ممکن است داده های اجرایی و عملیاتی در کشورها بدون یک زیرساخت ارتباطاتی با کابل تلفنی مطمئن باشند در نتیجه وجود شبکه های بی سیم الزامی است. تحلیل گرهای مالی برای تحویل داده های بلادرنگ به شبکه ها متکی هستند. جلسات برنامه ریزی و بودجه‌بندی مالی از طریق پورتال‌های برگزاری کنفرانس یامشارکتی صورت می‌گیرد.

در مورد مدیریت منابع انسانی

اینترانت ها می‌توانند به عنوان پورتال‌های HR کارآمد مورد استفاده قرار گیرند. اینترانت ها، فرم های دولتی، خط مشی‌ها، کتاب‌چه‌های راهنما و سایر موضوعات مربوط به کارمندان را ارزان‌تر و مطمئن‌تر توزیع می‌کنند. می‌توان از پورتال‌های HR استفاده کرد و کارمندان را از وضعیت تحولات عملکرد، تعطیلات، برنامه های پزشکی و غیره مطلع کرد. این قابلیت‌های خود راهنما باعث کاهش هزینه‌ها می‌شوند و نیازهای اطلاعاتی کارمندان را بهتر پشتیبانی می‌کنند. آموزش کارمندان به صورت محلی یا از راه دور از طریق فیلم‌های ویدئویی جریان‌دار در PCها یا دستگاه های دستی انجام می‌شود.

در مورد IS

عملیات کسب و کار کاملا به قابلیت‌های شبکه های اطلاعاتی خود، به صورت بی سیم یا با سیم متکی هستند. شبکه ها و ابزارهای مشارکتی، امتیاز محسوب می‌شوند. هیأت اجرایی از ISD برای مدیریت این امتیازها استفاده می‌کند. بخش‌های دیگر از ISD برای رفع نیازهای مشارکت و ارتباطات استفاده می‌کنند. متخصصان سیستم های اطلاعاتی باید با وجود تغییرات سریعی که در پروتکل‌های بی سیم رخ می‌دهد بهنگام باشند.

در مورد بازاریابی

شبکه های بی سیم، پادکست‌ها، RSS، ویکی ها، شبکه های اجتماعی و فناوری های در حال جریان، روش‌های جدیدی را برای رسیدن به مشتریان در هر جا و در هر زمانی فراهم می‌کنند. مدیریت رابطه مشتری و برنامه های حفظ مشتری از طریق کاربردهای خلاقانه این فناوری ها بهبود می‌یابند. فروشگاه‌داران باید برنامه هایی را برای تحویل به دستگاه های قابل حمل در انواع مختلف پروتکل‌های شبکه طراحی و توسعه کنند. می‌توان از برنامه های صوتی برای تقویت branding بهبود خدمات مشتری و افزایش ارتباطات داخلی استفاده کرد.

در مورد مدیریت تولیدی / عملیاتی

عملکرد، عملکرد و هزینه عملیات زنجیره تأمین یک شرکت از جمله خرید موجودی، دریافت، کنترل کیفیت، تولید و انتقال کاملا به شبکه های ارتباطاتی وابسته هستند. مدیران تولید می‌توانند بلافاصله از ایجاد اختلال در تدارکات مطلع شوند و می‌توانند مستقیما از طریق دستگاه های دستی که به پایگاه های داده و تأمین‌کنندگان متصل هستند، به موقع اقدام کنند. با یکپارچگی ابزارهای مشارکتی، شبکه های کامپیوتری سیار، دستگاه های بی سیم و ارتباطات فوری نظیر پیام رسانی، بخش‌های تولیدی و عملیاتی می‌توانند جایگزین فرآیندهای کاغذی شوند و بدین ترتیب، تعداد پرسنل لازم برای بخش اجرایی و مدیریت کاهش می‌یابد.

مهم‌ترین نکات 

۱- در امر انتقال، داده ها و اسناد به بسته‌های دیجیتالی بر مبنای پورتکل اینترنت (IP) تبدیل شده و از طریق شبکه های کامپیوتری (یعنی، سوییچ شده بسته‌ای) یا LANها ارسال می‌شوند. شبکه های داده ای، صوتی و ویدئویی در یک شبکه برمبنای فناوری بسته‌ای نظیر IP و VoIP بک‌جا جمع مب‌شوند.

۲- آگاهی بلادرنگ که به واسطه راه حل‌های مشارکت مبتنی بر وب به وجود می‌آید می‌تواند نتیجه حاصل از عملیات پیچیده را که مستلزم کارگران راه دور یا سیار بیشماری است، بهبود ببخشد. تقارب نیاز به شبکه های مجزا را برطرف می‌کند. وقتی تمام خدمات اطلاعاتی به یک روش توسط یک شبکه بسته‌ای با سرعت بالا مدیریت می‌شوند، موانع فنی از سر راه کار مشارکتی برداشته می‌شوند. برنامه های کاربردی چند رسانه ای امکان‌پذیر هستند زیرا شبکه انواع دستگاه های کامپیوتری را که می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند، محدود نمی‌کند. پردازش بیسیم باند پهن به کاربران امکان می‌دهند تا از طریق اینترنت در هر زمان مشارکت داشته باشند، فایل ها را به اشتراک بگذارند یا کارهای گروهی دیگری را که مستلزم PC یا زیرساخت تلفن کابلی است، انجام دهند.

٣- مجریان اصلی پردازش سیار، تعداد بیشماری از کاربران دستگاه های سیار خصوصا تلفن های سلولی هستند که کاربرد گسترده تلفن های سلولی در سراسر دنیا، محصولات فروشنده جدید، کاهش قیمت‌ها، افزایش پهنای باند و افزایش سرسام آور ابزارهای مشارکتی را به همراه دارد. اینترانت ها، کتاب‌چه‌های راهنمای مورد نیاز کارکنان، فرم های دولتی، خط مشی‌ها و سایر موضوعات مربوط به کارمندان را در شبکه شرکت توزیع می‌کنند.

اکسترانت شرکت را به مشتریان و شرکای تجاری خود برای تجارت B2B و مدیریت زنجیره تأمین بلادرنگ پیوند می‌دهد. اکسترانت ها امکان دست‌یابی فوری مشتریان حساب را به جزییات حساب خود فراهم می‌کنند. فناوری بی سیم می‌تواند با افزایش بهره‌وری، مراقبت بهتر از مشتری و تبادل به موقع اطلاعات و برقراری ارتباطات به شرکت امتیاز بیشتری بدهد. VoIP می‌تواند به عنوان یک ابزار راهبردی به خاطر قابلیت‌های مجازی‌سازی، اختصاصی‌سازی و هوشمند خود اختصاصی شود. تبلیغات مبتنی بر مکان و تبلیغات از طریق SMSها با هر مقیاسی امکان‌پذیر است. پورتال‌های سیار، برنامه های چند رسانه ای و محتوای دیگر (مثلا، اخبار و گزارشات ورزشی) را برای میلیون‌ها نفر فراهم می‌کند.

۴- موتور های جستجو، دایرکتوری ها، موتور های جستجوی سازمانی و ویکی ها به دنیای آشفته اینترنتی سروسامان می‌دهند.

۵- بسیاری از برنامه های کاربردی B2B و B2C را می‌توان با دستگاه های بی سیم به کار انداخت. SMS و IM اتصال پذیری نسبتا کم هزینه‌ای را برای کارمندان فراهم می‌کنند. ابزارهای پیام رسانی و مشارکتی عبارتند از: رسانه های قدیمی‌تر نظیر پست الکترونیکی، برگزاری کنفرانس ویدئویی، نمابر و IM و رسانه های جدید نظیر پادکست ها، newsfeedهای RSS، ویکی ها، VoIP، جلسات وب و torrentها (برای اشتراک گذاری فایل های خیلی بزرگ). همان‌طور که رسانه ها تا IP پیش رفته‌اند، دیگر چیزی باقی نمانده که در شبکه های داده ای متمرکز نشده باشد.

۶- مدیران و کارکنان به طور همزمان تصمیم‌گیری می‌کنند: آن‌ها محصولات را طراحی کرده و می‌سازند، خطوط مشی و راهبردها را توسعه می‌کنند، صورت حساب‌های مالی را تهیه کرده، نرم افزار را طراحی می‌کنند و غیره. فناوری های مشارکت و ارتباطات مورد بحث در این یخش، زمان کاری، اجتماعی و شخصی را مغشوش می‌کنند. IT افراد را بدون هیچ off – switch واقعی به هم پیوند می‌دهد. ابزارهایی که برای بهبود بهره‌وری و کیفیت زندگی در نظر گرفته شده‌اند می‌توانند به زمان مشخصی رخنه کنند. مدیران باید از سوء استفاده‌هایی که در این زمینه می‌شود آگاهی داشته باشند.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *