دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ صفر تا صد بازاریابی دیجیتال

اگر شما صاحب یک کسب و کار باشید، ممکن نیست که تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که در دنیای دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک چه می‌گذرد! راه اندازی کسب و کار اینترنتی همواره دغدغه بسیاری از صاحبین کسب و کارهای قدیمی و سنتی بوده و هست. اینکه آیا به واقع خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به پیش‌رفت کسب و کارشان کمک قابل توجهی نماید یا خیر؟!

دنیای بازاریابی دیجیتال ، آنقدر وسیع است که بی‌شک نیاز به متخصصین خاص خود را دارد و احتمالا شما هم با افرادی مواجه شده‌اید که مدام از اصطلاحات نامفهوم انگلیسی استفاده می‌کنند و خود را دیجیتال مارکترهای موفق و متخصص معرفی می‌کنند! بدِ ماجرا آنجایی خود را نشان می‌دهند که افسار کسب و کار دیجیتال خود را به دست این افراد بسپارید! نتایج منفی و هدر رفتن سرمایه و زمان شما را عصبی خواهد کرد و شما هم به جمع مخالفین دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال خواهید پیوست! اینجاست که مشاوره دیجیتال مارکتینگ با افراد و شرکت‌های متخصص و دارای نمونه‌‌کارهای موفق به کار شما می‌آید و انتخاب درست شما نتیجه درستی هم برایتان رقم خواهد زد.

اما به واقع دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ نه شعار است و نه خیال‌بافی! نه بازی است و نه امید واهی! نه انسان‌های خوش‌پوش و خوش‌کلام است و نه تئوری‌زده‌های حافظ کتاب‌‌های مرجع!

جالب است بدانید بیش از دو دهه از آفرینش رسمی دیجیتال مارکتینگ در دنیا نمی‌گذرد و پس از گذشت این زمان هنوز تعریف دقیقی از بازاریابی دیجیتال وجود ندارد!

بیشتر افراد معروف و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی دیجیتال را این‌چنین تعریف کرده‌اند:

«استفاده از کلیه‌ی ابزارهای فضای دیجیتال و وب در راستای تبلیغات و اشاعه هرچه بیشتر محصولات یا خدمات یک بنگاه اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ»

ما، در نوکارتو با تجربه موفق راه‌اندازی بیش از ۲۰۰۰ کسب و کار اینترنتی ، این عبارت را اینگونه تعریف می‌کنیم:

« دیجیتال مارکتنیگ عبارت است از استفاده از کلیه ابزارهای فضای دیجیتال، وب و رسانه‌های موجود آنلاین و آفلاین با بهره‌گیری از یک استراتژی مدون و مکتوب، در طول دوره زمانی مشخص، با اهداف مشخص، در راستای تبلیغات و اشاعه هرچه بیشتر محصولات یا خدمات یک بنگاه اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ! »

تجارت الکترونیک و بازاریابی دیجیتال از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟ از کدام ابزار استفاده کنیم؟ خدمات دیجیتال مارکتینگ مناسب چه کسب و کارهایی است و مناسب چه کسب و کارهایی نیست؟ برای شروع باید از کجا شروع کرد و چه کرد؟ چه زمانی می‌توانیم بگوییم در مسیر درست قرار داریم یا خیر؟ متر و معیار موفقیت چیست؟ و ده‌ها سؤال دیگر در این حوزه، مواردی هستند که در پایان این مقاله به آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.

نوکارتو، راهی نو در خدمات دیجیتال مارکتینگ

مشاوره رایگان راه اندازی و توسعه کسب و کار

خدمات دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک شامل چه بخش‌هایی است؟!

از منظر نوکارتو، خدمات این حوزه به ۱۸ بخش اصلی تقسیم می‌شوند که به طور خلاصه عبارتند از:

اولین و مهم‌ترین قدم برای شروع تجارت الکترونیک داشتن یک بیزنس پلن است. طرح کسب و کار شما باید همه اقدامات آتی کسب و کار شما در فضای دیجیتال را در بر گیرد؛ از کلی‌ترین مسائل تا جزئی‌ترین مسائل. در طرح کسب و کار شما، باید مسیر برندینگ دیجیتال کسب و کارتان به طور دقیق مشخص تدوین شده باشد و به اندازه کافی و لازم راه‌کارهای جایگزین نیز در آن دیده شده باشد. برای نگارش و تدوین یک طرح کسب و کار خوب و دقیق شما باید عوامل زیادی را مورد بررسی قرار دهید و نتایج را به صورت مکتوب درآورید تا در مسیر دیجیتال مارکتینگ به آن مراجعه کنید. شما در مسیر برندینگ کسب و کار خود هرگز اجاره نخواهید داشت تا خارج از چارچوب بیزنس پلن خود رفتار کنید!

از مهم‌ترین مواردی که باید در طرح کسب و کار خود به آن بپردازید و نتیجه را مکتوب نمایید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیجیتال مارکتینگ

1-1- شرح کسب و کار

بسیار بااهمیت است که شما به طور دقیق کسب و کار خود را بشناسید و بتوانید آن‌را به صورت مکتوب در بیاورید. شاید برایتان خنده‌دار باشد که بدانید تجربه ما از همکاری با بیش از ۲۰۰۰ کسب و کار در فضای دیجیتال نشان می‌دهد بسیار از افراد تا پیش از نگارش دقیق شرح کسب و کارشان، بسیاری از خلأهای کسب و کارشان را نمی‌دانستند. پس تعجیل کنید، قلم و کاغذ خود را بردارید و شروع به نوشتن کنید! سعی کنید بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه در مورد کسب و کار خود بنویسید و آن‌را به طور کامل شرح دهید. برای آن‌که بدانید کار را به طور صحیح انجام داده‌اید یا خیر، نتیجه را به شخصی که هیچ شناختی از شما و کسب و کارتان ندارد بدهید تا بخواند، اگر آن شخص توانست به طور دقیق در مورد کسب و کار شما توضیح دهد و متوجه آنچه در ذهن شما می‌گذرد شد، به خودتان تبریک بگویید و به سراغ مرحله بعدی بروید؛ و اگر نتیجه جز این بود، مجددا مشغول به نوشتن کنید. آن‌قدر این کار را ادامه دهید تا نتیجه آن‌چیزی شود که هر فرد با خواندن آن بداند شما در دنیای تجارت الکترونیک چه هستید و یا می‌خواهید چه باشید!

2-1- اصل ۴P چیست و چرا نگارش آن در بیزنس پلن کسب و کار لازم و ضروری است؟

در هر کسب و کار چه در فضای حقیقی و چه در فضای دیجیتال، چهار عامل مهم P وجود دارد که حتما باید مکتوب گردند. شما در مسیر حرکت کسب و کارتان بارها و بارها ممکن است با موارد جدید مواجه شوید. بنابراین باید در ابتدای مسیر همه چیز را مکتوب کنید تا در روند اجرایی بیزنس خود، آن‌ها را فراموش نکنید. هم‌چنین به دلیل تغییرات با سرعت زیاد در فضای دیجیتال، بررسی و نگارش اصول ۴P در کسب و کارهای اینترنتی و در دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم‌تر از کسب و کار حقیقی است؛ دلیل اصلی آن هم فضای بسیار گستره در دنیای دیجیتال نسبت به دنیای حقیقی پیرامون هر کسب و کار است. چهار عامل P بسیار مهم عبارتند از Product (محصول)، Promotion (تبلیغات)، Price (قیمت) و Place (مکان)

بازاریابی دیجیتال

۱-۲-۱- Product (محصول)

اولین بخش مهم استراتژی بازاریابی، محصول است. محصول شما می‌تواند یک یا چند کالا و یا یک یا چند نوع خدمات باشد. شما باید مشخص کنید که محصولات‌تان چیست؟ چگونه بسته‌بندی می‌شوند؟ کیفیت ارائه و خدمات پس از فروشتان به چه صورت است؟ و چه ضمانتی برای خریدار و مشتری خود دارید؟

1-2-2- Promotion (تبلیغات)

اینکه در بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک شما باید از همه رسانه‌های موجود استفاده کنید یک امر اجتناب‌ناپذیر است. اما شما در استراتژی و طرح کسب و کار خود مشخص می‌کنید که از شخصیت کدام نوع رسانه‌ها بیشتر استفاده می‌کنید و از کدام نوع کم‌تر. به طور مثال اگر قرار است شما از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید، باید کدام اینفلوئسنر را انتخاب کنید؟! طبیعتا انتخاب شخص و شخصیت رسانه‌های تبلیغاتی مناسب کسب و کار شما ارتباط مستقیمی با نوع شخصیت و هویت برند شما (در ادامه شرح داده خواهد شد) دارد. بودجه تبلیغاتی شما نیز باید مشخص باشد! یکی از مهم‌ترین مواردی که باید بدانید این است که مثل بسیاری از افراد، دیجیتال مارکتینگ را تبلیغات ندانید!

دیجیتال مارکتینگ ، تبلیغات نیست!

بسیاری از افراد بر این باور هستند که بازاریابی دیجیتال همان تبلیغات است و زمانی‌که شروع به اجرای خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌کنند، این تصور را دارند که دیگر نیازی به تبلیغات مستقیم ندارند! این اشتباه‌ترین باور موجود در این حوزه است!

مشاوره دیجیتال مارکتینگ و خدمات بازاریابی دیجیتال مسیر حرکت درست در فضای دیجیتال را برای شما ترسیم می‌کند و با استفاده از رسانه‌ها و ابزار موجود، مطابق استانداردهای موجود موتورهای جستجو کسب و کارتان را پیش می‌برد؛ اما، برای دیده شدن باید مایه گذاشت! یک الماس درخشان یا جواهر گران‌بها به خودی خود باارزش است و هیچ‌وقت ارزشش را از دست نخواهد داد، اما اگر قصد فروش آن‌را داشته باشید، باید در معرض دید مخاطب قرار گیرد، به عنوان مثال پشت ویترین یک طلافروشی است که آن جواهر گران‌بها می‌تواند فروخته شود. نتیجه آن‌که تبلیغات لازمه دیجیتال مارکتینگ است! شما در دیجیتال مارکتینگ اعمال و اجرا می‌کنید و در تبلیغات فعالیت‌های اعمال و اجرا شده را به معرض نمایش مخاطب خود می‌گذارید! فراموش نکنید تبلیغات، بدون دیجیتال مارکتینگ ، و بازاریابی دیجیتال بدون بهره‌گیری از تبلیغات، هیچ نتیجه موفقی را برای شما رقم نخواهد زد.

1-2-3- Price (قیمت)

در شروع طرح کسب و کار دیجیتال شما، قیمت محصولات یا خدمات شما می‌بایست مشخص باشد تا ادامه نگارش بیزنس پلن بر اساس آن صورت گیرد؛ به زبان ساده فعالیت‌های شما در بازار دیجیتال باید منطبق بر قیمت محصولات یا خدماتتان باشد و بیشتر یا کمتر نباشد! قیمت خرده‌فروشی، عمده‌فروشی، قیمت در تخفیفات، قیمت فصلی و انعطاف‌پذیری قیمت باید مشخص و روشن باشد.

1-2-4- Place (مکان)

مکان در واقع همان درگاه فروش محصولات و خدمات شما به مشتری‌ست که باید مشخص باشد. مثلا اگر شما یک فروشگاه اینترنتی محصول دارید، مکان شما همان اداره پستی است که محصول شما را به دست مخاطب می‌رساند و اگر یک فروشگاه اینترنتی فایل هستید، مکان شما همان وب‌سایت شماست که فایل را جهت دانلود در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

3-1- پلن سوددهی

زمانیکه شما خدمات دیجیتال مارکتینگ را برای پیش‌برد هرچه بهتر و بیشتر بیزنس خود انتخاب می‌کنید یعنی به دنبال سود بیشتر در کسب و کار خود هستید! پس لازم است در ابتدای نگارش طرح کسب و کار خود، مشخص کنید میزان سوددهی شما چقدر باید باشد تا ادامه روند نگارش بیزنس پلن و انتخاب رسانه‌ها و تعیین بودجه تبلیغاتی بر اساس آن صورت پذیرد. امیدوارم هنوز کاغذ و قلم خود را که در آن شرح کسب و کار خود را نوشتید، در کنار خود داشته باشید! ادامه دهید و پلن سوددهی خود را شرح دهید.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

4-1- مشتریان هدف

همان‌طور که پیش‌تر بیان شد، شما هرگز حق این را ندارید که در روند اجرای پروژه خود، خارج از طرح کسب و کار خود قدم بردارید. پس لازم است به صورت دقیق و جزئی مشتریان هدف خود را شرح دهید تا بعدا تیم بازاریابی دیجیتال شما بداند که تارگت (هدف) شما چه کسانی هستند.

به طور مثال آقایان بازه سنی بالای ۳۰ سال بدون توجه به میزان تحصیلات

و یا در مثالی دیگر آقایان و خانم‌های پزشک زیبایی دارای مطب در مناطق ۱ و۲ تهران

5-1- ارزش‌های کسب و کار و نیازهای مشتری

هر کسب و کاری در هر جای دنیا، نیازی مشخص از مشتری هدف خود را برطرف می‌کند. شما به عنوان مالک کسب و کار خود، باید به صورت دقیق مشخص کنید که کسب و کارتان چه ارزشی دارد و چه نیازی از مخاطبین خود را برطرف می‌کند. حتما این موضوع را به صورت مکتوب در طرح کسب و کار خود بنویسید. نیازی که شما از مخاطب خود برطرف می‌کنید توسط رقبای شما نیز برطرف می‌شود، این‌جاست که ارزش‌های کسب و کار تعیین‌کننده فروشنده موفق و برند موفق‌تر است. ارزش‌های کسب و کار خود را نسبت به رقبای خود به صورت دقیق شرح دهید و همواره در مسیر بازاریابی دیجیتال خود به آن پایبند باشید.

6-1- مزایای رقابتی و وجوه تمایز

پس از آنکه ارزش‌های کسب و کار خود را مشخص کردید، وقت آن رسیده که به طور دقیق مزایای رقابتی و وجوه تمایز خود را نسبت به سایر رقبا شرح دهید و مکتوب کنید. فراموش نکنید وجود وجوه تمایز و مزایای رقابتی برای مخاطب شما بسیار مهم است. مزایای رقابتی شما می‌تواند قیمت مناسب، پشتیبانی فروش، بن تخفیف و یا هر چیز دیگری باشد که به ذهن رقبای شما نرسیده و شما در آن اولین هستید.

بازاریابی دیجیتال

7-1- روش‌های بازاریابی، تبلیغات و فروش

اگر شما قبلا صاحب کسب و کار بوده‌اید و اکنون قصد انجام خدمات بازاریابی دیجیتال را دارید، یک لیست از کلیه روش‌های بازاریابی، تبلیغات و فروش تا پیش از اجرای دیجیتال مارکتینگ تهیه کنید؛ و اگر به قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی جدیدی را دارید از این قسمت عبور کنید.

8-1- استراتژی روش‌های بازاریابی و روند فروش

این بخش یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌های تهیه و نگارش بیزنس پلن کسب و کار شما را تشکیل می‌دهد. شما باید در این بخش با توجه به کلیه اطلاعات پیشین که نسبت به نگارش آن اقدام کرده‌اید، استراتژی‌های بازاریابی و روند فروش خود را مشخص کنید. با توجه به حساسیت بسیار بالای این بخش پیشنهاد می‌شود در صورتی که تخصص کافی در حوزه استراتژی و برندینگ دیجیتال ندارید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید و خطاهای احتمالی در آینده را به سمت صفر میل دهید. در صورتی که اصرار دارید خودتان این مهم را انجام دهید می‌توانید از بخش مقالات وب‌سایت نوکارتو دیدن کنید و مقاله‌های مرتبط با حوزه نگارش بیزنس پلن را مطالعه کنید، هم‌چنین می‌توانید از وب‌سایت‌های تخصصی در این زمینه مثل vtldesign دیدن کنید.

بازاریابی دیجیتال

9-1- ایجاد هویت و شخصیت برند

از دیگر بخش‌های بسیار مهم در هر کسب و کار، مشخص بودن هویت و شخصیت برند آن کسب و کار است. قدرت برند شما ارتباط مستقیمی دارد با هویت و شخصیت برند شما. هویت و شخصیت برند شما آن‌چیزی‌ست که در تمام روح و جسم کسب و کارتان مشخص است. مخاطبان شما خیلی زود هویت و شخصیت برندتان را درک می‌کنند؛ آن‌ها توقع دارند شما تا همیشه همانی باشید که ابتدا بوده‌اید. بنابراین شما باید خیلی دقیق شخصیت و هویت برند کسب و کارتان را مشخص کنید و هرگز از آن تخطی نکنید. به طور مثال اگر شخصیت برند شما یک برند حاکم و داناست، در حوزه اینفلوئنسر مارکتینگ نمی‌توانید به هر کسی تبلیغات کسب و کارتان را بدهید. یا اگر شخصیت برند شما دلقک است، نمی‌توانید از یک سیاست‌مدار درخواست تبلیغ کنید! شخصیت برند شما نیز درست مثل شخصیت یک انسان می‌تواند درون‌گرا یا برون‌گرا باشد، فرهنگ خاص خود را داشته باشد مثلا هنردوست باشد، می‌تواند خونسرد باشد یا عجول! به طور کلی امروزه برند‌هایی موفق‌تر هستند و سهم قابل توجهی از بازار را کسب می‌کنند که بیشتر ویژگی شخصیت‌های انسان‌گونه داشته باشند. جهت تهیه و تعریف شخصیت و هویت برند کسب و کار خود، در صورتی که اطلاعات کافی در خصوص شاخه‌هایی از علوم انسانی همچون روان‌شناسی، مردم‌شناسی، فلسفه، تاریخ و نورومارکتینگ ندارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما استفاده کنید. روح شخصیت و هویت برند شما آن‌چیزیست که در تمام بیزنس‌پلن شما وجود دارد و تا همیشه همراه کسب و کار شماست. کلیه خدمات دیجیتال مارکتینگ شما باید بر هویت و شخصیت برند شما تکیه داشته باشد و بازاریابی دیجیتال بدون وجود هویت و شخصیت برند، تقریبا نتیجه‌ای جز هدر رفتن زمان و هزینه برایتان در پی نخواهد داشت.

دیجیتال مارکتینگ

10-1- جغرافیای خدمات‌دهی

شما به عنوان استراتژیست کسب و کار خود، باید در بیزنس پلن، جغرافیای خدمات‌دهی بیزنس خود را به طور کامل شرح دهید؛ ما در جغرافیای خدمات‌دهی معمولا بسته به طول دوره‌ بازاریابی دیجیتالی که برای آن بیزنس پلن می‌نویسیم معمولا عمده محدوده فعالیت، افق میان‌مدت، افق بلندمدت و افق ایده‌آل را ترسیم و تعریف می‌کنیم.

11-1- تحلیل رقبا

یکی از مهم‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین کارهایی که باید برای تدوین طرح کسب و کار اینترنتی خود انجام دهید، تحلیل رقبا است. شما مالک، طراح و مجری هر کسب و کاری که باشید، بی‌شک رقبایی هم دارید. بعضی از این رقبا از شما قوی‌تر و بعضی از شما ضعیف‌تر هستند. هرگز نباید ناامید باشید و فکر کنید نمی‌توانید به رقبای قوی‌تر از خود برسید! در مقابل آن هرگز نباید به خود مغرور شوید و فکر کنید آن‌هایی که سطح‌شان از شما پایین‌تر است همیشه پایین‌تر خواهند بود! در تحلیل رقبا اگر استراتژی و طرح کسب و کارتان را فقط برای دیجیتال مارکتینگ تدوین می‌کنید به طور دقیق ابعاد دیجیتالی رقیبتان را تحلیل و بررسی کنید و اگر استراتژی کسب و کارتان را کلان می‌نویسید، لازم دارید تا اطلاعات دقیقی هم از وضع حقیقی رقیب خود بیابید. طبیعتا با توجه به ابزارهای در دسترس بیشتر در فضای دیجیتال، تحلیل بعد دیجیتالی رقبایتان، آسان‌تر از تحلیل بعد حقیقی آن‌هاست. هر چه بیشتر از رقبایتان اطلاعات کسب کنید، استراتژی دقیق‌تری برای کسب و کار خود می‌نویسید و این یعنی موفقیت نزدیک است! به عنوان مثال ما مجموعه «خانه فن و هنر ایران زمین» را برای یکی از پروژه‌هایمان به این‌صورت تحلیل کرده‌ایم:

دیجیتال مارکتینگ

نمونه تحلیل رقبا در دیجیتال مارکتینگ برای نگارش بیزنس پلن یا طرح کسب و کار

مستقر در شهرک صنعتی خاوران، در زمینه طراحی و ساخت دکوراسیون چوبی منزل با شعار صداقت، کوشش و خلاقیت، از سال ۱۳۴۰ مشغول به فعالیت است، با نام فن و هنر ایران زمین و با رنک الکسای ایران ۶٫۲۳۳ و جهانی ۱۸۶٫۵۹۱، در اعلام نتایج جهانی رشد نزولی دارد. از نظر ظاهری تجربه کاربری معمولی دارد. برای طراحی عکس‌ها و ‌UI وقت چندانی نگذاشته‌اند و روی موضوع گرافیک سایت به صورت جدی و حرفه‌ای کار نکرده‌اند. گاهی از فونت‌های درشت استفاده شده که باعث ایجاد بی‌نظمی و بهم ریختگی شده‌است. از قالب آماده برای سایت استفاده شده است. الگوی یکسانی برای استفاده از تصاویر ندارند، قاب‌ها سایز و اندازه متفاوتی دارند. از لحاظ بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) سایت «خانه فن و هنر ایران زمین» وضعیت عالی دارد. امتیاز کلی این سایت از لحاظ سئو نمره ۸۸ از ۱۰۰ است! از سایت‌های رقیب به این سایت لینک‌دهی انجام شده‌است اما از نظر لینک‌دهی داخلی و سئوی تصاویر مشکل دارند. سایت از لحاظ کیفیت، ساختار و موارد فنی در رتبه‌ی بالایی قرار دارد. رسیدن به چنین رنک و امتیازی کار چندان ساده‌ای نیست و باید به صورت جدی به عنوان یک رقیب در نظر گرفته‌شود. پیج اینستاگرام ۳٫۰۰۶ نفر دنبال‌کننده دارد. اما میزان لایک و بازخورد بسیار کم است. اولین پست در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۱۵ گذاشته شده‌است! برای مدت تقریبی ۵ سال میزان پست‌ها بسیار کم هستند و پیج نتوانسته رشد چشم‌گیری داشته باشد. برای تصاویر از طراحی خاصی استفاده نکرده‌اند و در واقع تصویر خام بارگذاری شده است. در تلگرام چند کانال به این نام وجود دارد، تعداد عضوها زیر ۵۰ نفر و هیچ‌گونه استراتژی در کانال‌ها مشاهده نشد!

دیجیتال مارکتینگ

12-1- SWOT (سوات)

تا این‌لحظه به شناخت بسیار خوبی از کسب و کار خود رسیده‌اید؛ حال کلیه داده‌هایتان را جمع کنید و نمودار سوات خود را رسم کنید. نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدید‌ها! سعی کنید همه را به صورت دقیق و با ذکر جزئیات بیان کنید و روی کاغذ بیاورید. کلیه موارد را تلاش کنید هم در فضای حقیقی بررسی و ذکر کنید و هم در فضای دیجیتال، چرا که همانطور که قبلا بیان شد در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال هم از رسانه‌های آنلاین استفاده خواهیم کرد و هم از رسانه‌های آفلاین دیجیتال از قبیل رادیو، تلویزیون و…؛ هم‌چنین شاید زمانی تصمیم به تبلیغات محیطی و سایر رسانه‌های ارتباطی آفلاین بگیرید. بنابرین به قول معروف: «بزرگ فکر کنید، کوچک عمل کنید!»

13-1- جمع‌بندی کنید!

تبریک می‌گوییم! اگر تا اینجای مقاله همراه ما بوده‌اید یعنی اولین قدم در نگارش پلن جامع دیجیتال مارکتینگ خود برای ورود به عرصه تجارت الکترونیک را برداشته‌اید. همه آنچه که به صورت پراکنده نوشته‌اید را جمع‌بندی و مکتوب کنید، یک نوشیدنی گرم بنوشید و اگر احیانا سیگاری هستید، یک نخ سیگار آتش کنید … با ادامه مقاله صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ همراه ما در نوکارتو باشید!

دیجیتال مارکتینگ

ما مورد اول از هجده مورد مهم بازاریابی دیجیتال را به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم، اکنون وقت آن است تا به بررسی و تحلیل هفده مورد دیگر بپردازیم؛ فراموش نکنید نگارش بیزنس پلن و استراتژی شما هنوز به اتمام نرسیده است و برای اینکه نتایج درخشان از خدمات دیجیتال مارکتینگ بگیرید نیاز است تا موارد باقی‌مانده را هم به صورت جداگانه و یکی یکی به پلن مکتوب خود اضافه کنید تا در پایان یک بیزنس پلن و طرح کسب و کار کاربردی داشته باشید. تئوری‌ها هرگز منفردا به کار شما نمی‌آیند و این یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در تجارت الکترونیک محسوب می‌شود؛ شما باید در کنار تئوری‌ها، پلن‌های اجرایی و عملی را هم به کار بگیرید در غیراینصورت به سرنوشت همان‌ تئوری‌زده‌هایی مبتلا می‌شوید که ابتدای مقاله گفتیم!

چرا در بازاریابی دیجیتال باید وب‌سایت داشته باشیم؟

وب‌سایت شما، هویت کسب و کار شما در فضای دیجیتال است. شما نمی‌توانید در دنیای بزرگ دیجیتال فعالیت کنید و وب‌سایت نداشته باشید یا وب‌سایت مناسبی نداشته باشید! باید بدانید نتیجه کلیه فعالیت‌هایی که در دنیای تجارت الکترونیک انجام می‌دهید باید به وب‌سایت ختم شود. استفاده و بهره‌گیری از شبکه های اجتماعی و سایر رسانه‌های آنلاین و آفلاین در دنیای بازاریابی دیجیتال بدون داشتن وب‌سایت یا نتیجه‌ای برای شما نخواهد داشت و یا نتیجه‌ای زودگذر رقم خواهد زد. وب‌سایت‌ها انواع گوناگونی دارند؛ از وب‌سایت‌های شخصی، شرکتی و خبری گرفته تا وب‌سایت‌های فروشگاهی و چندمنظوره. اینکه وب‌سایت شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد در استراتژی و طرح کسب و کار شما و با توجه به نوع کسب و کار شما، محصولات و خدماتتان مشخص است. برای داشتن یک وب‌سایت مناسب کسب و کارتان علاوه به زیرساخت‌های نرم‌افزاری شما نیازمند زیرساخت‌های سخت‌افزاری مناسب کسب و کارتان هم هستید که نیازمند تخصص‌‌های لازم خود است. اگر به دنبال موفقیت کسب و کار خود در فضای وب و دیجیتال هستید،  تا می‌توانید سعی کنید برای طراحی سایت خود از سایت‌های ارزان قیمت که از قالب‌های آماده استفاده می‌کنند دوری کنید! شاید فکر کنید برای شروع کارتان ایرادی ندارد تا از یک قالب آماده و سایت ارزان قیمت استفاده کنید ولی دقیقا در حال اشتباه بسیار بزرگی هستید! شما نمی‌توانید پایه‌های اصلی کسب و کارتان را نادرست بنا کنید! دقیقا مثل اینکه یک ساختمان‌ساز بگوید من اسکلت‌بندی سازه‌ام را ضعیف انجام می‌دهم اما بعدا از محصولات مرغوب رنگ و شیرآلات و غیره استفاده می‌کنم! قطعا شدنی نیست! در صورتی که برای طراحی وب‌سایت مناسب کسب و کار خود نیاز به راهنمایی و یا اجرا داشتید؛ تیم متخصصی طراحی وب‌سایت نوکارتو، هم‌چنین مشاورین دیجیتال مارکتینگ ما در کنار شما هستند.

چرا کاربر باید تجربه خوبی از کار با وب‌سایت شما داشته باشد؟

شما هرقدر هم سعی کنید از نرم‌افزار و سخت‌افزارهای مناسب و با بهترین‌ کیفیت برای طراحی وب‌سایت خود استفاده کنید، اگر وب‌سایت شما نتواند مخاطب‌تان را حفظ و با خود درگیر کند، پروژه‌تان شکست خواهد خورد. بهینه سازی تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ از مهم‌ترین عوامل مؤثر در موفقیت یک کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شود. آن‌لحظه که شما در یک سایت فروشگاهی گشت می‌زنید، محصول مدنظر خود را پیدا می‌کنید، بررسی می‌کنید اما در نهایت از خرید صرف‌نظر می‌کنید، دقیقا همان‌جایی‌ست که ضعف تجربه کاربری وجود داشته است. اینکه شما دنبال یک محصول خاص در یک فروشگاه اینترنتی می‌گردید که در آن وجود دارد اما شما نمی‌توانید به آسانی آن محصول را بیابید و وب‌سایت را ترک می‌کنید، دقیقا ضعف تجربه کاربری است. اینکه نمی‌توانید صفحه درخواست مشاوره یک خدمت را در یک سایت بیابید هم ضعف تجربه کاربری است! به طور کلی هر‌آنچه که از بدو ورود یک مخاطب به وب‌سایت در مقابل چشم‌های او قرار دارد، در حوزه تجربه کاربری قرار می‌گیرد. بهینه‌سازی تجربه کاربری نیازمند دانش تخصصی کافی در بسیاری از علوم انسانی‌ از قبیل روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی، فلسفه و نورومارکتینگ است! اینکه شما چه رنگ‌هایی را در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید و به طور کلی رنگ‌های سازمانی برند شما چیست؟ از چه سطوحی برای تصاویر خود استفاده می‌کنید؟ حجم شما چیست؟ فونت‌های سایت شما چیست؟ و کلیه موارد بصری دیگر، همه و همه در بهینه سازی تجربه کاربری وب‌سایت کسب و کار شما مشخص خواهد شد. فراموش نکنید اصلا و ابدا مهم نیست که شخص شما از چه رنگ یا فونتی خوشش می‌آید! بلکه مهم آن است که چه رنگ، فونت، سطح و حجمی از لحاظ روانی تأثیر مناسب‌تری روی مخاطب شما دارد. برای انتخاب صحیح این موارد مهم و حیاتی می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ

نرخ تبدیل چیست و چرا باید به آن اهمیت داد؟

در واقع شاید باید اینطور بگوییم که شما هرکاری در حوزه بازاریابی دیجیتال انجام می‌دهید حول محور نرخ تبدیل می‌گردد. بی‌شک هر روز که پیش می‌ورید به دنبال افزایش ورودی وب‌سایت‌ و درنتیجه افزایش فروش محصولات یا خدمات خود هستید. در بهینه سازی نرخ تبدیل شما به دنبال تبدیل بیشتر بازدیدکنندگان وب‌سایت خود به مشتری هستید. مثال زیر را در نظر بگیرید: هزار نفر ویزیتور (بازدیدکننده) روی وب‌سایت شما می‌آیند و همین تعداد ویزیتور روی وب‌سایت رقیب شما؛ با فرض اینکه کلیه متغیرهای یک محصول مشترک بین شما و رقیب‌تان (مثل قیمت، کیفیت، گارانتی و…) یکسان باشد، از هزار نفر ویزیتور وب‌سایت شما یکصد نفر محصول را خریداری می‌کنند و از هزار نفر ویزیتور وب‌سایت رقیب شما دویست نفر محصول را خریداری می‌کنند؛ بنابراین نرخ تبدیل وب‌سایت شما صدهزارم یا یک دهم و نرخ تبدیل وب‌سایت رقیب شما دویست هزارم یا دو دهم خواهد بود. حال اینکه شما باید چه فعالیت‌هایی انجام بدهید تا بتوانید نرخ تبدیل وب‌سایت و کسب و کار اینترنتی خود را افزایش دهید لازمه دانش تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ و تسلط کافی به ابزارهای تحلیلی گوگل، هم‌چنین A/Bتست‌های متعدد و با استراتژی است. هم‌چنین شما می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ، پیشگام در ارائه خدمات جامع و تخصصی دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک در ایران، استفاده نمایید. فراموش نکنید بهینه‌سازی نرخ تبدیل در هیچ کسب و کار اینترنتی حتی با حصول نتایج درخشان، هرگز متوقف نخواهد شد بلکه به طور همیشگی ادامه خواهد داشت.

دیجیتال مارکتینگ موفق در گرو سئوی موفق!

بی‌شک درباره سئو شنیده‌اید. پدیده‌ای که بزرگترین جنگ در میان کسب و کارهای اینترنتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ بر سر آن صورت می‌گیرد. کلیه کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک از بدو طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت خود در تلاشند تا هر چه زودتر بتوانند در نتایج برتر و اولیه موتورهای جستجو و در رأس همه موتورهای جستجو – گوگل – قرار بگیرند؛ اما؛

برای داشتن یک سئوی موفق و درنتیجه قرار گرفتن در نتایج برتر گوگل باید چه کرد؟!

شما برای آنکه یک سئوی موفق داشته باشید نیاز به عوامل زیادی دارید، اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز یک سئوی موفق، داشتن یک استراتژی سئوی موفق است. برای داشتن یک استراتژی سئوی موفق هم اولین و مهم‌ترین قدم انتخاب عبارات کلیدی وب‌سایت و کسب و کار شماست!

دیجیتال مارکتینگ

کلمات کلیدی چگونه انتخاب می‌شوند؟

کلمات کلیدی چگونه انتخاب می‌شوند و بهترین عبارات کلیدی برای کسب و کار اینترنتی شما در فضای بازاریابی دیجیتال چیست؟
ابزارهای مختلفی برای انتخاب عبارات کلیدی وب‌سایت شما در دنیای دیجیتال وجود دارند، بعضی از این ابزارهای رایگان و بعضی دیگر در ازای پرداخت هزینه در اختیار شما قرار دارند. از جمله مهم‌ترین ابزار بررسی و انتخاب عبارات کلیدی وب‌سایت، می‌توان به گوگل ترندز (Google Trneds) -رایگان- و گوگل کیورد پلنر (Google keyword planner) -غیر رایگان- اشاره کرد. علاوه بر این دو ابزار معرفی شده، ابزارهای دیگری هم وجود دارند که شما را در انتخاب عبارات کلیدی صحیح برای کسب و کارتان یاری می‌کنند. راه‌های دیگری هم وجود دارد که شما را در این مسیر یاری‌ می‌دهند از جمله سرچ گوگل عبارات کلیدی که در ذهن خود دارید، به این ترتیب خواهید فهمید عبارت کلیدی مد نظر شما چقدر رقیب دارد، هم‌چنین با سرچ ابتدای عبارت کلیدی مدنظرتان در گوگل، گوگل پیشنهاداتی را در نوار ابزار خود به شما خواهد داد، که این خود مسیری برای انتخاب صحیح‌تر عبارت کلیدی برای کسب و کار شما در بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شود. فراموش نکنید هیچ یک از این ابزار به صورت انفرادی نمی‌تواند عبارت کلیدی دقیقی برای شما به ارمغان بیاورد؛ بهترین روش برای رسیدن به عبارت کلیدی صحیح استفاده هم‌زمان از چندین ابزار و تحلیل نتایج به دست آمده از همه‌ آن‌هاست.

پس از انتخاب کلمات کلیدی باید چه کرد؟

پاسخ به این پرسش که دقیقا پس از انتخاب کلمات کلیدی برای تقویت سئوی وب‌سایت خود چه باید بکنید، به طور حتم به استراتژی سئوی شما بازمی‌گردد. به طور کلی برای داشتن یک سئوی موفق، محتوا و تولید آن از مهم‌ترین عوامل محسوب می‌شود. هم‌چنین بسته به استراتژی سئوی دیجیتال مارکتینگ خود، می‌بایست سئوی داخلی (On Page) و سئوی خارجی (Off Page)‌ منظم و دقیقی داشته باشید.

سئوی صحیح، باکیفیت و زودبازده از جمله خدمات بازاریابی دیجیتال شرکت های این حوزه محسوب می‌شود؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت استراتژی سئوی مدون، می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید.

چه زمانی به طراحی و تولید نرم‌افزار اختصاصی برای کسب و کار اینترنتی خود نیاز داریم؟

اینکه در پروسه بازاریابی دیجیتال خود نیازی به نرم‌افزارهای اختصاصی ویژه و سفارشی دارید یا خیر، دقیقا به نوع خدمات‌دهی کسب و کار اینترنتی شما مربوط است. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی در راستای رسیدن به اهداف خود، نیاز به طراحی و تولید نرم‌افزار یا نرم‌افزارهای خاص خود برای ارائه خدماتشان دارند. به طور مثال پیاده‌سازی وب‌سایت آگهی خرید و فروش دیوار در بستر یک سایت وردپرسی غیر قابل اجرا است. به همین دلیل بنیان‌گذاران این کسب و کار اینترنتی اقدام به طراحی و تولید نرم‌افزارهای خاص خود را در بستر وب کردند. و یا فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا در راستای رسیدن به اهداف خود نیاز به طراحی و تولید نرم‌افزار موبایل دیجی‌کالا داشتند.

انواع نرم‌افزار چیست؟!

نرم‌افزارها انواع گوناگونی دارند؛ اما اگر قرار باشد آنها را به چند دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد، می‌توان سه نوع نرم‌افزارهای موبایلی، نرم‌افزارهای تحت وب و نرم‌افزارهای ویندوزی را نام برد.

دیجیتال مارکتینگ

نرم‌افزار موبایل

نرم‌افزارهای موبایل همان اپلیکیشن‌هایی هستند که همه‌ ما در گوشی‌های تلفن همراه خود نصب کرده‌ایم و از آن‌ها استفاده می‌کنیم. امروزه به طور کلی نرم‌افزارهای موبایلی به دو دسته نرم‌افزارهای اندروید و نرم‌افزارهای IOS تقسیم‌بندی می‌شوند.

نرم‌افزار تحت وب

نرم‌افزارهای تحت وب یا وب‌اپلیکیشن‌ها، آن‌ دسته از نرم‌افزارهایی هستند که برای استفاده از آن‌ها نیاز به اینترنت است. وب‌اپلیکیشن‌ها قابل نصب روی گوشی‌های تلفن همراه نیستند اما در صورتی که شما به اینترنت متصل باشید به سادگی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. از مهم‌ترین موارد استفاده از وب‌اپلیکیشن‌ها می‌توان اتوماسیون‌های سازمانی و بین‌سازمانی، یا پنل‌های بیمارستانی را نام برد. شما برای استفاده از وب‌اپلیکیشن‌ها نیازی به نصب ‌آن‌ها ندارید بدین معنی که در هر نقطه از دنیا امکان استفاده از آن‌ها و دسترسی به اطلاعات خود را دارا هستید. امروزه با پیشرفت سرعت اینترنت در جهان، استفاده و بهره‌گیری از وب‌اپلیکیشن‌ها هر روز بیشتر از روز قبل رو به افزایش دارد.

نرم‌افزار ویندوز

نرم‌افزارهای تحت ویندوز همان نرم‌افزارهایی هستند که شما در کامپیوتر خانگی و یا رایانه همراه خود (لپ تاپ) نصب کرده و از آن‌ها استفاده می‌کنید. نرم‌افزارهای ویندوزی جهت استفاده نیاز به نصب شدن روی سیستم عامل ویندوز یا مک دارند و دسترسی به اطلاعات آن‌ها معمولا فقط با همان رایانه امکان‌پذیر است، مگر اینکه این اطلاعات از طریق اتصال به شبکه اینترنت با یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ دیگر که این نرم‌افزار روی آن نصب شده است، هم‌گام‌سازی شود.

طراحی، تولید و پیاده‌سازی کلیه نرم‌افزارهای موبایلی، تحت وب (وب اپلیکیشن) و ویندوزی از جمله تخصص‌های اصلی شرکت انفورماتیک صنعتی نوکارتو است. در صورتی که برای راه‌اندازی یا توسعه کسب و کار خود در فضای وب نیاز به طراحی و تولید نرم‌افزار اختصاصی دارید، کارشناسان و مشاورین نوکارتو به صورت شبانه‌روزی در کنار شما هستند.

محتوا قبلا پادشاه بود؛ امروز همه‌چیز!

اگر کمی جدی‌تر دیجیتال مارکتینگ را دنبال کرده و یا با افراد حاضر در این حوزه گپ و گفت کرده باشید بی‌شک این جمله را شنیده‌اید که گوگل قبلا بیان کرده بود که “content is king” یعنی محتوا پادشاه است! اما امروز از نظر گوگل “content is everything” یعنی محتوا همه‌ چیز است!
بله، درست شنیدید! محتوا، همه چیز است. پیش‌تر که گوگل تنها با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی اداره و سیاست‌گذاری شده بود اینقدرها به محتوا اهمیت داده نمی‌شد، اما امروزه گوگل در راستای احترام هرچه بیشتر کاربرانش، محتوا را همه چیز خوانده و این بدان معناست که شما برای رسیدن به موفقیت در دنیای بازاریابی دیجیتال تولید محتوا و بازاریابی آن را باید خیلی خیلی جدی بگیرید. تولید محتوا در فضای وب و دنیای تجارت الکترونیک با تولید یک خبر یا گزارش در یک نشریه و روزنامه تفاوت‌های بنیادین دارد. به همین دلیل است که یک کارشناس و متخصص تولید محتوا، در مورد هر موضوعی می‌تواند بنویسد! اینکه تولید محتوا اصول و فنون خاص خودش را دارد و فقط به دست به قلم بودن و قوه تخیل مربوط نمی‌شود. درست است که این موارد شرط لازم برای نگارش و تولید یک محتوای خوب محسوب می‌شود؛ اما هرگز شرط کافی نیست!
بسیاری از افراد تولید محتوا را تنها نگارش محتواهای متنی می‌دانند! این درحالیست که ما در نوکارتو، محتوا را بر ۴ نوع تقسیم‌بندی کرده‌ایم:

دیجیتال مارکتینگ

انواع محتوا

به طور کلی محتوا در دنیای دیجیتال مارکتینگ به ۴ نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از محتوا متنی، محتوای تصویری، محتوای ویدئویی و محتوای صوتی!

محتوای متنی

محتوای متنی همان مقالات نوشته شده برای صفحات وب‌سایت و وبلاگ شما هستند، هم‌چنین نگارش متون برای پست‌های شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام تولید محتوای متنی محسوب می‌شود.

محتوای تصویری

کاربران امروز، به دلیل مشغله‌های فراوان فکری، توانایی و حوصله مطالعه متون طولانی را ندارند؛ بنابراین نیاز است تا در کنار محتواهای متنی تولید شده از محتواهای تصویری نیز استفاده کرد. به طور کلی کلیه طرح‌های گرافیکی، طراحی‌شده، عکاسی،‌ اینفوگرافی و هر آنچه که در قالب فرمت تصویر ارائه می‌شود، محتوای تصویری نام دارد؛ محتواهای تصویری نقش بسزایی در نگه‌داشت مخاطب برای مطالعه محتوای متنی برعهده دارند.

محتوای ویدئویی

از بین ۴ نوع محتوای قابل ارائه، آن‌که بیشتر مخاطب را با خود همراه می‌کند، محتوای ویدئویی است. ویدئو انواع مختلف دارد، از یک کلیپ ساخته شده با گوشی تلفن همراه تا یک موشن‌گرافی و حتی انیمیشن سه‌بعدی درجه یک! همه و همه محتوای ویدئویی محسوب می‌شوند. محتوای ویدئویی در تمام ابعاد بازاریابی دیجیتال قابل استفاده و بهره‌گیری بوده و مخاطبان بسیاری در سراسر دنیا دارد؛ وجود شبکه های اجتماعی نشر ویدئو و هم‌چنین وب‌سایت‌های نشر ویدئو همچون یوتیوب در خارج از ایران و آپارت در ایران، خود، گواهی‌ست بر اهمیت بسیار زیاد تولید محتوای ویدئویی.

محتوای صوتی

در سالیان اخیر، محتواهای صوتی همچون کتاب‌های صوتی و پادکست‌های صوتی جایگاه ویژه در بین مخاطبین یافته‌اند و مخاطبان خاص خود را دارند. محتوای صوتی به دلیل اینکه چشم افراد را درگیر نمی‌کند در مکان‌هایی هم‌چون اتوموبیل، هنگام ورزش‌ کردن وغیره قابل استفاده هستند.

ما در نوکارتو، هر ۴ نوع محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و صوتی را با بهترین کیفیت تولید و در اختیار شما قرار خواهیم داد، جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان خدمات دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال مار در ارتباط باشید.

تولید محتوا مهم است؛ بازاریابی محتوایی مهم‌تر!

یک محتوای متوسط رو به خوب را با یک استراتژی بازاریابی محتوایی صحیح می‌توان به طرز قابل توجهی منتشر و از آن نتایج مثبت گرفت؛ اما انتشار بدون استراتژی، بهترین محتوای تولید شده را هدر خواهد کرد و هیچ نتیجه‌ای را در بر نخواهد داشت.

بازاریابی محتوایی چیست؟

تعاریف متنوعی از بازاریابی محتوایی وجود دارد؛ ما، در نوکارتو بازاریابی محتوایی را انتشار محتوای تولید شده با استفاده از کلیه‌ ابزار و رسانه‌های در دسترس می‌دانیم. زمانی‌که شما یک ویدئوی موشن‌گرافیک را در شبکه های اجتماعی منتشر می‌کنید، یا وقتی بخشی از یک مقاله نوشته شده در بخش بلاگ سایت خود را در وبلاگ‌ها و سایت‌های دیگر به اشتراک می‌گذارید و مخاطب را برای مطالعه ادامه مقاله به سایت خود دعوت می‌کنید؛ یا حتی وقتی تصویر یک محصول را در پلتفرم‌های تبلیغاتی به اشتراک می‌گذارید، همه و همه بازاریابی محتوایی در دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود.

اینکه شما از کدام ابزارهای در دسترس‌تان برای انتشار محتوای خود بهره‌ می‌برید، ارتباط مستقیم با طرح کسب و کار و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال شما دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا تدوین پلن و استراتژی بازاریابی محتوایی کسب و کار اینترنتی خود می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ و خدمات دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:
بازاریابی محتوایی
>

اینقدر نگویید اس‌ام‌اس جواب نمی‌دهد! دوران پیامک هیچوقت تمام‌شدنی نیست!

یکی از اشتباهات فاحش و بزرگ صاحبین کسب و کار و حتی کارشناسان دیجیتال مارکتینگ این است که بر این باور هستند که دوران ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به اتمام رسیده و دیگر نمی‌توان از اس‌ام‌اس مارکتینگ بازخورد مناسبی گرفت! این‌ حرف‌های غیرکارشناسی کافیست! طبق گفته یکی از مقامات عالی کشور در سال ۹۹، از ۱۰۰% پیامک‌های رسیده به گوشی مخاطبین، ۹۹% آن‌ها باز می‌شوند! این یک آمار خارق‌العاده‌ است، نه؟! پس به این نتیجه می‌رسیم که اگر کمپین‌های پیامکی شما نتایج خوبی برایتان در بر نداشته است، یک جای کار سمت خود شما می‌لنگد! ما به شما می‌گوییم کجای کارتان دچار مشکل است!
باتوجه به ظرفیت پایین و حدود اختیار بسیار کم در پیامک (تقریبا به ازای هر صفحه ۶۴ کاراکتر) و هزینه بالای پیامک در اوپراتورهای تلفن همراه داخل کشور، مهم‌ترین قسمت یک پیامک تبلیغاتی، خط اول یا بهتر است بگوییم ۳ تا ۴ کلمه اول پیامک است؛ پس می‌توان نتیجه گرفت بزرگترین حفره در نتیجه نگرفتن از یک کمپین پیامکی در دیجیتال مارکتینگ ، محتوای نامناسب است. یک محتوای خوب در اس‌ام‌اس مارکتینگ، نتایج شگفت‌انگیزی برایتان به ارمغان خواهد داشت.

بازاریابی دیجیتال

مخاطبین بازاریابی پیامکی را از کجا انتخاب کنیم؟

یکی دیگر از دلایل اصلی عدم نتیجه‌گیری خوب از یک کمپین پیامکی، استفاده از بانک‌های شماره تلفن همراه آماده داخل پنل‌های پیامکی شرکت‌هاست. بخش عمده‌ای از این شماره‌ها به دلیل در دسترس عموم قرار داشتن، تبلیغات پیامکی را مسدود کرده‌اند، پس ‌می‌توان نتیجه گرفت هرگز پیام شما را دریافت نخواهند کرد؛ بخش دیگر ممکن است در جامعه هدف شما نباشند؛ فراموش نکنیم جامعه هدف ما در بازاریابی پیامکی در طرح کسب و کار و بیزنس پلن به صورت دقیق مشخص شده است.

بهترین و تمیزترین بانک شماره تلفن همراه هر کسب و کار درواقع اختصاصی خود آن کسب و کار است و برای به دست آوردن یک بانک خوب باید با توجه به استراتژی کسب و کار موجود در بیزنس پلن بازاریابی دیجیتال با استفاده از ابزار همچون فرم پاپ‌آپ روی وب‌سایت، عضویت خبرنامه، کمپین‌های تخفیفی در ازای دریافت اطلاعات از کاربر وغیره نسبت به جمع‌آوری شماره‌های هدف اقدام کرد، توضیح اینکه این نوع بانک شماره تلفن همراه و بازاریابی پیامکی با مخاطب هدف این‌چنینی شما را به فروش محصول و خدمات خود بسیار نزدیک خواهد کرد.

اصلی‌ترین هدف بازاریابی پیامکی چیست؟

شاید بیشتر صاحبین کسب و کار و حتی فعالان حوزه بازاریابی دیجیتال بر این باور باشند که هدف اصلی کمپین‌های پیامکی فروش محصول و خدمات یک بنگاه اقتصادی است؛ جالب است بدانید ما در نوکارتو، هرگز هدف اصلی‌مان از برگزاری کمپین‌های پیامکی تعریف شده در راستای بیزنس پلن موجود کسب و کار اینترنتی ، فروش محصول یا خدمات یک بنگاه اقتصادی نبوده و نیست؛ ما از کمپین‌های پیامکی با بهره‌گیری از بهترین و جذاب‌ترین محتواهای متنی کوتاه استفاده می‌کنیم تا بتوانیم در نهایت مخاطب را مجاب به کلیک بر روی لینک موجود در متن یا انتهای پیام کنیم! با این کار میزان ترافیک ورودی به وب‌سایت را افزایش داده و اگر بتوانیم محتوای جذابی هم در صفحه فرود روی سایت به مخاطب ارائه دهیم و مخاطب را برای دقایقی روی آن صفحه نگه داریم؛ تمام! این یعنی گل! حالا وقت آن است تا با استفاده از یوزرفلو (نقشه راه کاربر) که در بیزنس پلن به طور دقیق آن را بررسی و تدوین کرده‌ایم، مخاطب را به صفحه اصلی محصول یا خدمات خود برده و تیر نهایی را شلیک کنیم!

نرخ تبدیل در بازاریابی پیامکی چقدر است؟

آمار دقیقی از نرخ تبدیل کمپین‌های پیامکی در دسترس نیست؛ اما به طور معمول و بر اساس تجربه‌مان می‌توانیم بگوییم نرخ تبدیل پیامک‌های رسیده به گوشی مخاطب و کلیک روی لینک یا تماس با شماره مندرج در متن و یا ارسال عدد مورد نظر، تقریبا برابر با یک هزارم است. و این بدان معناست که از هر ۱۰۰۰ پیامک رسیده به گوشی مخاطب یک نفر روی لینک کلیک می‌کند یا تماس می‌گیرد یا عدد مورد نظر را ارسال می‌کند!

شایان ذکر است کارشناسان واحد دیجیتال مارکتینگ با بهینه‌سازی نرخ تبدیل بازاریابی پیامکی توانسته‌اند نرخ تبدیل کمپین‌های پیامکی را از یک هزارم به پنج هزارم افزایش دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا برگزاری کمپین‌های پیامکی می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ و راهنمایی کارشناسان واحد بازاریابی دیجیتال ما بهره‌گیری نمایید.

ایمیل مارکتینگ، ارزان‌ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ !

هرچند که بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ آن‌چنان که باید و شاید در ایران جای خود را پیدا نکرده است، اما نمی‌توان آن‌را به طور کامل از خدمات دیجیتال مارکتینگ حذف نمود. همان‌طور که اخذ نتیجه مثبت از بازاریابی پیامکی در وهله اول به محتوای آن باز می‌گشت و در وهله دوم به بانک شماره‌های موبایل (البته که عوامل دیگری همچون ساعت ارسال کمپین و… هم در آن تاثیرات چشم‌گیری دارند) در بازاریابی ایمیلی هم این عوامل تعیین‌کننده نتیجه حاصل از کمپین ایمیلی هستند. به طور کلی ایمیل مارکتینگ ارزان‌ترین ابزار تبلیغات کسب و کار اینترنتی است و در بازاریابی دیجیتال نیز نقش بسیار کلیدی و مؤثر دارد. موفقیت‌ کمپین‌های ایمیلی نیز در وهله اول در گرو محتوای ایمیل تبلیغاتی شماست و با توجه به اینکه محدودیت تعداد کاراکتر و کلمه در ایمیل بسیار کمتر از پیامک است، پس می‌توان نتیجه گرفت در صورت تولید یک محتوای متنی و تصویری (سبک و قابل ارسال در ایمیل) باکیفیت و مطلوب هم‌چنین دارا بودن بانک ایمیل صحیح و مرتبط با حوزه کسب و کار، می‌توان از برگزاری کمپین‌های ایمیلی نتایج درخشان گرفت. در پاسخ به اینکه بانک ایمیل‌های تمیز و مرتبط را از کجا می‌توان تهیه کرد؟ باید بدانید قطعا با خریدن بانک‌های آماده در وب‌سایت‌های فروش بانک ایمیل نباید توقع اخذ نتایج مثبت داشته باشید. شما می‌توانید با کلیه راهکارهایی که در قسمت بازاریابی پیامکی ارائه شد نسبت به تهیه و جمع‌آوری یک بانک ایمیل مناسب کسب و کار خود اقدام نمایید.

به طور کلی نرخ تبدیل کمپین‌های ایمیلی حدودا برابر با یک دویستم برآورد شده است، بدین معنا که از هر دویست ایمیل ارسال شده و رسیده به دست مخاطبین، یک ایمیل با کلیک روی لینک مربوطه به صفحه فرود روی وب‌سایت شما ختم خواهد شد. شایان ذکر است نرخ باز شدن ایمیل‌ها نیز معمولا برابر یک دهم برآورد میگردد، یعنی از برگزاری یک کمپین ایمیلی موفق شما باید به ازای هر ده ایمیل رسیده به دست مخاطب انتظار داشته باشید که یک ایمیل باز شده باشد. به همین دلیل است که با نرخ تقریبی ارسال هر ایمیل ۱۲ تا ۱۵ تومان، ایمیل‌ مارکتینگ، ارزان‌ترین ابزار بازاریابی دیجیتال محسوب می‌گردد.

هم‌چنین باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که هدف اصلی‌تان را از برگزاری کمپین‌های ایمیلی فروش محصول یا خدمات کسب و کار خود در نظر نگیرید، بلکه در بازاریابی ایمیلی نیز دقیقا مشابه کمپین‌های پیامکی باید هدف اول را افزایش ترافیک ورودی به وب‌سایت خود لحاظ کنید.

برای برگزاری یک کمپین موفق ایمیلی می‌توانید از مشاوره خدمات دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید تا شاهد بهترین بازخورد و نتایج مثبت از روند اجرایی پروژه کسب و کار اینترنتی خود باشید.

بازاریابی دیجیتال

وقتی صحبت از شبکه های اجتماعی و بازاریابی در آن‌ها به عنوان یکی از ابزار اصلی دیجیتال مارکتینگ می‌شود، صاحبین کسب و کار معمولا و بدون توجه به نوع کسب و کار خود، شبکه اجتماعی اینستاگرام را در ذهن خود تجسم می‌کنند!

اینکه آیا اینستاگرام مناسب نوع کسب و کار شما هست یا خیر، خود اولین قدم در مواجهه با شبکه های اجتماعی و بازاریابی در آن‌هاست.

اولین گام برای شروع بازاریابی شبکه های اجتماعی، انتخاب شبکه‌های اجتماعی مناسب کسب و کار شماست. همان‌طور که می‌دانید، شبکه های اجتماعی انواع گوناگونی دارند، از اینستاگرام گرفته تا فیس‌بوک و توئیر!

کدام شبکه‌‌اجتماعی مناسب کسب و کار شماست؟

برای پاسخ به این سؤال اولین کار، مراجعه به بیزنس پلن و استراتژی شماست؛ به عنوان مثال اگر در بیزنس پلن شما مشخص شده باشد که نوع کسب و کار شما B2B است، و مأموریت شما فروش سازمانی‌ست، به احتمال زیاد اینستاگرام مناسب کسب و کار شما نیست! و به جای آن شما باید از شبکه اجتماعی Linkedin استفاده کنید که مختص کسب و کارهاست. بنابراین تعیین‌کننده شبکه های اجتماعی مختص کسب و کار شما بیزنس پلن و درواقع استراتژیست شماست.

به این نکته توجه کنید که محتوای هر شبکه‌اجتماعی با هر شبکه‌اجتماعی دیگر متفاوت است. به عنوان مثال ادبیات محتوای فیس‌بوک، با ادبیات محتوای لینکدین یا اینستاگرام متفاوت است. علاوه به آن محدودیت‌های بعضی از شبکه های اجتماعی را هم نباید فراموش کنید، به‌عنوان مثال شما در شبکه اجتماعی پینترست تنها مجاز به اشتراک‌گذاری تصویر هستید یا محتوای متنی شما در شبکه اجتماعی توئیتر دارای محدودیت کاراکتر است.

ما در نوکارتو با توجه به استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کار شما در خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی خود شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیس‌بوک، توئیتر، پینترست، کانال‌های تلگرامی و واتس‌اپی، لینکدین و رسانه‌های ویدئویی یوتیوب و آپارات را پشتیبانی کرده و نسبت به تولید محتوای تخصصی هر کدام و مدیریت شبانه‌روزیشان اقدام می‌نماییم. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش پروژه از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما استفاده نمایید.

پیش‌تر در بخش تولید محتوا، در باب اهمیت تولید ویدئو و انواع آن بعنوان یکی از انواع محتوا صحبت شد. بازاریابی ویدئویی به عنوان یکی از ابزار مهم بازاریابی دیجیتال به بررسی انواع رسانه‌های انتشار ویدئو می‌پردازد و راهکارهای کمک به بازدید هرچه بیشتر ویدئوهای تولید شده شما را مورد بررسی قرار می‌دهد. یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌ها و برتری‌های محتوای ویدئویی نسبت به محتوای متنی، حس‌دار بودن ویدئوهاست. شما در یک ویدئو به سادگی قادر به بیان و انتقال حس محتوای خود به مخاطب دارید این در حالیست که در محتوای متنی شما باید از فنون خاص نویسندگی برای این مهم بهره‌برداری کنید. ویدئو مارکتینگ به شما، محصول و خدماتتان کمک می‌کند تا در زمان کوتاه‌تری مخاطب بیشتری را درگیر و با خود همراه کنید. ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از خدمات بازاریابی دیجیتال رشد کسب و کار شما را دو چندان کرده و شما را در مسیر برندینگ جلو می‌اندازد.

بازاریابی دیجیتال

مهم‌ترین رسانه‌های انتشار ویدئو کدامند؟

رسانه‌های مبتنی بر اشتراک ویدئو در دنیا بسیارند، اما محبوب‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها یوتیوب در خارج از کشور و جایگاه جهانی و آپارات در ایران هستند. در صورتی که تولید محتوای ویدئویی در استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما وجود دارد، قبل از انتشار اولین محتوای ویدئویی خود نسبت به ایجاد و ساخت اکانت کاربری در یوتیوب و آپارات اقدام کنید. سعی کنید در بخش‌های مربوطه توضیحات جامع و کاملی از کسب و کارتان بنویسید. حتما سایر شبکه های اجتماعی کسب و کارتان را در یوتیوب و آپارات مشخص کرده و لینک‌دهی‌های لازم را انجام دهید. برای نشر محتواهای ویدویی خود در این دو شبکه‌ اجتماعی هم سعی کنید فرکانس نشر محتوا و زمان‌بندی دقیقی داشته باشید تا مخاطبانتان را شرطی کنید.

هم‌چنین در صورتی که می‌خواهید از یوتیوب بازخورد بهتری داشته باشید، حتما ویدئوهای خود را که به زبان فارسی هستند، با زیرنویس انگلیسی منشتر کنید. از هر رسانه و راهی که می‌توانید سعی کنید مخاطبان خود را به یوتیوب و آپارات بکشانید و با استفاده از استراتژی‌های موجود در بیزنس پلن خود آن‌ها را مجاب به دنبال کردن کانال و اکانت یوتیوب و آپارات خود کنید. این مهم را مدنظر داشته باشید که هر قدر بتوانید مخاطب بیشتری با خود همراه کنید، بیشتر به برندینگ خود نزدیک خواهید شد. در صورت نیاز و جهت کسب اطلاعات بیشتر، تولید انواع محتوای ویدئویی و یا مدیریت کانال‌های ویدئویی خود در شبکه های اجتماعی و رسانه‌های به اشتراک‌گذاری ویدئو می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ واحد بازاریابی دیجیتال استفاده نمایید تا بهترین بازخورد را در کمترین زمان ممکن داشته باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ ، یک شمشیر تیز دو لبه!

استفاده بیش از حد از اینفلوئنسر مارکتینگ ممنوع! شاید شما هم کسب و کارهای متفاوتی را دیده باشید (به خصوص در حوزه مواد غذایی) که برای معرفی و برندینگ کسب و کار خود در مسیر دیجیتال مارکتینگ بیش از اندازه از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند! هر شبکه اجتماعی را که باز می‌کنید تعداد زیادی اینفلوئنسر در حال تبلیغ کسب و کار آن‌ها هستند؛ این صاحبین کسب و کار موفقیت و رونق امروز کسب و کار خود را می‌بینند و هرگز آینده‌نگری درستی ندارند. اینکه آن‌ها تنها از یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند و بازدهی خوب آن را در بازه زمانی بسیار کوتاه می‌بینند، باعث شده که نسبت به بقیه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بی‌تفاوت باشند و وای به روزی که دوره اینفلوئنسر مارکتینگ مانند بسیاری از تبلیغات زودگذر دیگر به پایان برسد! آن‌جاست که این دسته از صاحبین کسب و کار باید کلیه مسیر را از ابتدا و طبق یک استراتژی صحیح شروع نمایند و این یعنی از دست دادن زمان! متغیری که هیچ‌گاه باز نمی‌گردد!

بازاریابی تأثیرگذار یا اینفلوئنسر مارکتینگ در واقع بهره‌گیری و استفاده از شخصیت‌ها، افراد و برندهای موفق و نام‌آشنا برای مخاطبان یک حوزه مشخص است. هر اینفلوئنسر در یک شاخه اصلی فعالیت می‌کند و معمولا نمی‌تواند در چندین شاخه فعالیت کند! به عنوان مثال فردی که در حوزه مواد غذایی اینفلوئنسر است نمی‌تواند در حوزه آرایشی – بهداشتی هم فعالیت کند! در واقع طبق تعریف جهانی واژه اینفلوئنسر، هر اینفلوئنسر در یک رشته که تخصص آن را دارد می‌تواند فعالیت کند.

استفاده و بهره‌گیری از اینفلوئنسر مارکتینگ با توجه به هزینه‌های بسیار زیادی هم که دارد، می‌بایست حتما تحت نظر استراتژیست کسب و کار شما و دقیقا همگام با بیزنس پلن شما باشد تا نه سرمایه خود را از دست بدهید و نه نتایج کاذب، زودگذر و مقطعی شما را به اشتباه بیاندازد؛ پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد استفاده از بازاریابی تأثیرگذار در پلن دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را دارید حتما از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما استفاده نمایید.

بودجه جداگانه در نظر بگیرید!

می‌توان گفت تبلیغات اینترنتی به صورت مستقیم جزو خدمات دیجیتال مارکتینگ محسوب نمی‌شود؛ اما وجود و استفاده از آن‌ در کنار بازاریابی دیجیتال غیرقابل انکار و صرف‌نظر کردن است. در واقع شما با استفاده از استراتژی‌های کسب و کار اینترنتی و بیزنس پلن خود، کلیه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را به کار بسته تا از لحاظ فنی اقدامات مورد نیاز رشد کسب و کارتان را از منظر گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام دهید، اما به خودی خود اقدامات شما به دست مخاطبان هدف‌تان نمی‌رسد و یا به زمان زیادی احتیاج خواهید داشت تا مسیر برندینگ خود را طی کنید؛ بنابراین تبلیغات اینترنتی به عنوان یک نیروی مکمل و توربوی کسب و کار شما باعث می‌شود تا هرچه زودتر خدمات و محصولات خود را به دست جامعه هدف خود برسانید.

متأسفانه اشتباه‌ترین نوع تبلیغات اینترنتی، استفاده و بهره‌گیری از آن بدون داشتن هیچ استراتژی مدون و مکتوب و تنها برای فروش یک یا چند محصول خاص است. برای اخذ بهترین نتیجه از روند خدمات دیجیتال مارکتینگ خود با استفاده از بازاریابی تبلیغات اینترنتی شما نیاز به برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی با استراتژی و هدف مشخص دارید.

بازاریابی دیجیتال

انواع تبلیغات اینترنتی کدامند؟

تبلیغات اینترنتی انواع مختلفی دارند که از جمله مهم‌ترین و کابردی‌ترین آن‌ها می‌توان به تبلیغات کلیکی، تبلیغات همسان، تبلیغات بنری ثابت، رپورتاژ آگهی، تبلیغات پاپ آپ، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات نرم‌افزارهای موبایلی، تبلیغات گیمیفیکیشن‌ و پوش نوتیفیکیشن (اعلان انبوه) اشاره کرد.

تبلیغات کلیکی یا PPC ( Pay Per Click )

تبلیغات کلیکی همان تبلیغاتی هستند که شرکت‌های پیمان‌کار در ازای قرار دادن تبلیغ شما در سایت‌های طرف قراردادشان، بابت هر کلیک روی تبلیغتان از شما مبلغی را دریافت می‌کنند، این نوع تبلیغات، در صورت داشتن استراتژی مدون و مکتوب می‌تواند نتایج خوبی را رقم بزند.

تبلیغات همسان ( Native )

تبلیغات همسان یا نیتیو در واقع گونه‌ای از همان تبلیغات کلیکی هستند که به دلیل شباهت فرم محتوای تبلیغات شما با فرم نشر محتوای وب‌سایت تبلیغ‌کننده باعث ایجاد حس اعتماد بیشتری در مخاطب می‌شوند و مخاطب تمایل بیشتری برای کلیک روی آن‌ها خواهد داشت. در این روش نیز معمولا شما به ازای هر کلیک مبلغی رل پرداخت خواهید کرد.

تبلیغات بنری ثابت

در این روش تبلیغات اینترنتی، جایگاه مشخصی از باکس‌های تبلیغاتی سایت درج آگهی به صورت ثابت (در زمان مشخص)‌ در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هزینه به صورت کلی و دوره‌ای از شما اخذ خواهد شد، بدین معنا کع در تبلیغات بنری ثابت شما بابت طول دوره مثلا یک‌ماهه مبلغ مشخصی را پرداخت خواهید کرد و تعداد کلیک دریافتی روی تبلیغات شما هیچ مسئولیتی برای سایت درج آگهی در پی نخواهد داشت. استفاده از تبلیغات بنر ثابت بیشتر مختص برندینگ است و زیاد مناسب کمپین‌های فروش محصول یا خدمات نیست.

رپورتاژ آگهی

بعضی از سایت‌ها خصوصا وب‌سایت‌های خبرگزاری‌ها و دایرکتوری‌ها با استفاده از قرار دادن متن تبلیغاتی شما در وب‌سایت‌شان و لینکدهی به سایت شما باعث افزایش ترافیک ورودی به وب‌سایت شما می‌شوند. این روش، در بین تبلیغات اینترنتی، عموما مفید بوده و همیشه از آن به عنوان یکی از راهکارهای صحیح افزایش و بهبود سئوی خارجی نیز نام برده می‌شود.

تبلیغات پاپ آپ

تبلیغات پاپ آپ یا ناخواسته یکی از انواع تبلیغات اینترنتی است که به صورت ناخواسته در قسمتی از صفحه به کاربر نمایش داده می‌شود. این روش تبلیغات به دلیل عدد حفظ احترام به کاربر و مجبور کردن مخاطب به نمایش آن، تقریبا منسوخ شده است؛ اما هنوز بعضی از کسب و کارهای اینترنتی با اصرار فراوان از آن استفاده می‌کنند!

تبلیغات ویدئویی

آن‌دسته از تبلیغات اینترنتی را می‌گویند که وب‌سایت‌های به اشتراک‌گذاری ویدئو نظیر یوتیوب و آپارت به صورت پیش‌نمایش، پس‌نمایش، وسط نمایش وغیره اقدام به تبلیغ برند، محصول یا خدمات شما می‌کنند. این روش از تبلیغات جزو پربازده‌ترین روش تبلیغات اینترنتی محسوب می‌گردد.

تبلیغات نرم‌افزارهای موبایلی

همان‌طور که از اسم آن مشخص است، این دسته از تبلیغات اینترنتی را نرم‌افزارهای موبایل به اشتراک می‌گذارند، به عنوان مثال پایین صفحه، بالای صفحه وغیره. این دسته از تبلیغات نیز جزو تبلیغات پربازده بوده که البته بیشتر مناسب تبلیغات محصولات و خدماتی‌ است که مخاطبان هدف آن افراد حاضر در اینترنت با گوشی تلفن همراه هستند. به عنوان مثال تبلیغات منتشر شده در پروکسی‌ها و…

تبلیغات گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن‌ها همان تبلیغاتی هستند که در میان بازی‌های موبایلی به شما نشان داده می‌شوند و شما در ازای دیدن یا کلیک بر روی آن‌ها می‌توانید سکه بازی هدیه بگیرید، این روش از تبلیغات هم جزو روش‌های نوین و خوش‌بازده محسوب می‌گردد.

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن (ارسال انبوه اعلان تبلیغاتی)

پوش نوتیفیکیشن، همان ارسال انبوده اعلان‌های تبلیغاتی به کاربران وب‌سایت‌ها است که میزان ورودی آنی بسیار خوبی را به همراه دارد. از این روش برای فروش حراجی محصولات یا خدمات خود به خوبی می‌توانید استفاده کنید.

نکته حائز اهمیت در بازایابی تبلیغات اینترنتی که حتما باید مد نظر داشته باشید این است که به دلیل متغیر بودن هزینه‌های انجام تبلیغات اینترنتی، شما می‌بایست حتما در استراتژی کسب و کار خود و بیزنس پلن مکتوب خود، نقشه راه استفاده از آن‌ها را مشخص کنید اما هزینه دقیقی برای آن‌ها قابل ارائه نیست، به همین دلیل:

پیشنهاد می‌گردد برای دوره‌های زمانی مشخص فرضا ماهیانه عدد بودجه تبلیغات اینترنتی مستقل از بودجه دیجیتال مارکتینگ خود، تعیین کنید. در صورت نیاز می‌توانید جهت انجام بازاریابی تبلیغات اینترنتی کسب و کار اینترنتی خود و کسب نتایج موفق از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما استفاده نمایید.

تا اینجا به بررسی، تعریف و تحلیل چهارده مورد مهم از بازاریابی دیجیتال پرداختیم و تا حدودی به پرسش دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ پاسخ دادیم. اکنون نوبت آن رسیده تا به تعریف یکی از مهم‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ جهت حصول نتیجه از چهارده مورد فوق، یعنی کمپین های تبلیغاتی بپردازیم. کمپین تبلیغاتی یعنی برنامه‌ریزی دقیق اجرای یک فرآید از پیش تعیین شده با استفاده از ابزارهای موجود در این حوزه. برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی خوب، بایدها و نبایدهای اصلی و استراتژی برگزاری آن شما باید به بیزنس پلن کسب و کار خود رجوع کنید. در طرح کسب و کار شما به طور دقیق نوشته شده است که کمپین‌های تبلیغاتی شما با چه رویکردی و با استفاده از چه ابزارهایی قابل اجرا خواهد بود.

دیجیتال مارکتینگ

چه زمانی نیاز به برگزاری یک کمپین تبلیغاتی داریم؟

معمولا کمپین‌های تبلیغاتی در زمان رخدادهای تقویمی تدوین و برگزار می‌شوند. در یک کمپین تبلیغاتی موفق شما باید چیز یا چیزهایی فراتر از حالت معمول به مخاطبین خود بدهید تا مخاطبین شما آن‌را انگیزه‌ای بدانند برای خرید کالا یا خدمات شما. معمولا در کمپین‌‌های تبلیغاتی از چندین ابزار اصلی دیجیتال مارکتینگ یعنی شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و اس‌ام‌اس مارکتینگ استفاده می‌شود و علاوه بر آن در صورتی که هدف فروش گسترده کالا یا خدمات باشد از تبلیغات اینترنتی هم استفاده خواهد شد.

هدف در یک کمپین تبلیغاتی تعیین‌کننده ابزار اصلی برگزاری آن است. با توجه اینکه برگزاری یک کمپین تبلیغاتی و حصول نتایج موفق، نیازمند صرف هزینه و زمان قابل توجهی هست، پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که در این خصوص اطلاعات و تخصص کافی ندارید، از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما استفاده نمایید.

هویت بصری سازمانی در واقع همه آن چیزهایی است که هر کاربر و مخاطب شما باید با دیدن آن‌ها به یاد شما و برند شما بیافتد. در واقع مجموعه رنگ، سطح، حجم، فونت، فرم و حتی دیزاین داخلی محل فعالیت شما می‌بایست با رنگ و سطح و حجم و… فضای کسب و کار اینترنتی شما هم‌خوانی و یکسان باشد. شاید این نکته به ذهن شما آمده باشد که این موارد اگرچه مهم به نظر می‌آید اما ارتباط چندانی به دیجیتال مارکتینگ ندارد! نکته حائز اهمیت که ما را بر آن داشت تا طراحی و اجرای هویت بصری سازمانی را جزو خدمات بازاریابی دیجیتال لحاظ کنیم برمی‌گردد به استراتژی کلان دیجیتال مارکتینگ نوکارتو! وقتی ما در استراتژی و بیزنس پلن کسب و کار از شما خواستیم تا پلن برندنیگ را هم بگنجانید، این بدان معنی‌ست که علاوه بر پروسه بازاریابی دیجیتال به دنبال برندینگ دیجیتال هم باید باشید، شاید بهتر باشد بدانید که این دو مکمل یکدیگر هستند و به صورت انفرادی هیچ نتیجه‌ای را برای شما در بر نخواهند داشت.

بنابراین به خودتان سخت بگیرید، کلیه اوراق اداری شما، تزئینات و اکسسوری‌های دفتر کارتان، حتی وسایل پذیرایی از میهمانتان، همه و همه باید دارای هویت یکسان باشند؛ شما باید برند خود را در روح مخاطبتان بدمید و مخاطب را درگیر خودتان کنید. اگر بتوانید این مهم را انجام دهید آنجاست که می‌توانید منتظر مشتری وفادار و مبلغ باشید؛ دقیقا همان‌جایی که برند شما شکل گرفته است! این نکته را نیز فراموش نکنید، هویت بصری سازمان شما چیزی نیست که هر روز و هر دقیقه بتوانید آن را تغییر دهید، با هر بار تغییر هویت بصری سازمانی لطمه بزرگی به کسب و کار و آینده خود خواهید زد؛ بنابراین از این مورد اصلا به سادگی عبور نکنید! تمام وسواس خود را به کار ببرید و بهترین خود را عرضه کنید؛ هم‌چنین در صورتی که تخصص کافی در این زمینه را ندارید، می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتنیگ و واحد طراحی و اجرای هویت بصری سازمانی ما بهره‌گیری نمایید.

میوه کسب و کار شما در دیجیتال مارکتینگ زمانی به ثمر خواهد نشست که بتوانید تمام آنچه که در گذشته بیان شد (از نگارش استراتژی و بیزنس پلن تا طراحی و اجرای هویت بصری سازمانی) را به طرح صحیح، مدون و پیاپی بدون کوچکترین وقفه انجام دهید؛ شاید بهتر باشد این‌طور بگوییم که بازاریابی دیجیتال شب و روز نمی‌شناسد، شما همواره باید تلاش کنید و پیگیر کسب و کار اینترنتی خود باشید. شما در هر ساعت از شبانه‌روز باید در اختیار و در دسترس کاربرانتان باشید. برتری در این بازار را ثانیه‌ها مشخص می‌کنند! فراموش نکنید برای دیده شدن باید مایه گذاشت و علاوه بر ارائه خدمات با کیفیت، سرعت عملکرد شما در این بازار تعیین‌کننده قوت و ضعف شماست.

یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان کسب و کار که قصد فعالیت در حوزه بازاریابی دیجیتال را دارند این است که آیا این کار را به شرکت‌های ارائه‌ دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ بسپارند یا در مجموعه خودشان نسبت به تشکیل یک تیم اقدام کنند؟ ما به طور صریح و دقیق پاسخ این سؤال را به شما خواهیم گفت!

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را برون سپاری کنیم یا درون سازمانی انجام دهیم؟

پاسخ این پرسش با ذکر یک مثال ساده قابل فهم است؛ تصور کنید شما متخصص قلب و عروق هستید؛ یک زمین قدیمی دارید که میراث اجدادتان است؛ شما تصمیم به ساخت یک برج ۳۰ طبقه در آن گرفته‌اید؛ این کار را به یک پیمان‌کار حرفه‌ای می‌سپارید یا خودتان ساخت و ساز را شروع می‌کنید؟!

بی‌شک اگر در حوزه ساختمان‌سازی تخصص نداشته باشید، عقل، شما را به سمت همکاری با یک پیمان‌کار حرفه‌ای سوق می‌دهد و نه ورود به کاری که تخصص آن را ندارید!

یکی از بزرگترین قسمت‌هایی که صاحبین کسب و کار از آن لطمه‌های بزرگ خورده و متضرر می‌شوند، دقیقا همین موضوع «کاری ندارد، خودمان انجام می‌دهیم» است! اکثر افراد گمان می‌کنند چون می‌توانند صفحه اینستاگرام شخصی خود را اداره کنند توانایی مدیریت و تولید محتوای صفحات اجتماعی کسب و کارشان را هم دارند! و یا چون می‌توانند تصاویر و متون یک قالب آماده وردپرسی را تغییر دهند، یعنی یک طراح سایت حرفه‌ای هستند! این دقیقا محل شروع اشتباهات صاحبین کسب و کارهاست! فراموش نکنید دیجیتال مارکتینگ یک حوزه بسیار تخصصی است که برای فعالیت در آن شما باید در علوم مدیریت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بازاریابی و تبلیغات متخصص باشید! اگر در کلیه این امور تخصص کافی را دارید پس توانایی جمع‌آوری یک تیم از متخصصان در مجموعه خود، اداره کردنشان و درنتیجه بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود را هم دارید! ولی اگر در علوم فوق تخصص‌های لازم را ندارید، تیشه را زمین بگذارید و کار را به شرکت‌های متخصص بسپارید! با انتخاب درست و هشیارانه شرکت پیمان‌کاری، قطعا نتیجه خواهید گرفت.

در صورت تمایل به همکاری با نوکارتو، می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما استفاده نمایید و پس از کسب اطلاعات لازم، پروسه دیجیتال مارکتینگ شما را در کنار هم شروع کنیم و پیشرفت روز به روز کسب و کارتان را شاهد باشیم. ما، از ابتدا تا حصول نتیجه و موفقیت در کنار شما هستیم.

داشتن جامع‌ترین استراتژی و بیزنس پلن و در اختیار داشتن بهترین ابزار و اجرا، بدون تحلیل عملکرد هیچ نتیجه‌ای برای شما در بر نخواهد داشت. شما باید هر روز با استفاده از داشبوردهای مدریتی در اختیارتان مثل گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول کسب و کار خود را تحلیل کنید، تحلیل‌های خود را یادداشت کنید و برای آینده کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند مدت برنامه‌ریزی کنید. آموزش و توضیح نحوه استفاده از گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول به دلیل پیچیده‌گی فراوان در این مقاله جای نداشته و سعی خواهیم کرد در مقاله‌ای دیگر به آموزش صفر تا صد گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول بپردازیم.

فراموش نکنید، تحلیل عملکرد در مسیر دیجیتال مارکتینگ کلید موفقیت کسب و کار اینترنتی شماست!

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم پاسخ پرسش دیجیتال مارکتیگ چیست ؟ را به شما به طور کامل ارائه کنیم؛ شما با خواندن این مقاله توانستید به طور کامل و با جزئیات بدانید که در دنیای بازاریابی دیجیتال چه می‌گذرد و برای موفقیت کسب و کارتان در فضای دیجیتال به چه ابزارهایی نیاز دارید، اما ذکر این نکته ضروری‌ست که هیچ فردی با مطالعه این مقاله و مقاله‌های دیگر و بدون تکرار و تمرین نمی‌تواند به یک دیجیتال مارکتر یا مدیر دیجیتال مارکتینگ تبدیل شود! پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که صاحب کسب و کار هستید و قصد ورود به دنیای بازاریابی دیجیتال را دارید و یا در ابتدای شروع کسب و کار خود هستید، قبل از هم اقدامی حتما از مشاوره دیجیتال مارکتینگ شرکت نوکارتو استفاده نمایید تا کارشناسان ما شما را با ناگفته‌های این حوزه آشنا کنند؛ بعد از آن تصمیم نهایی خود را گرفته و شروع به ثروت‌آفرینی کنید!

کپی‌برداری با ذکر منبع بلامانع است!

مهندس حسین قریشی

نویسنده:‌ مهندس حسین قریشی

مدیرعامل شرکت انفورماتیک صنعتی نوکارتو