دستگاه های شبکه ای سازمانی

 

 

( دستگاه های شبکه ای سازمانی ) موفقیت هر سازمانی بستگی دارد به نحوه اتصال پذیری- اتصال از طریق شبکه ها و دستگاه های شبکه ای. شبکه ها و سیستم های مشارکتی، عملیات کسب و کار توزیع شده، تراکنش‌های اینترنتی با مشتریان و تأمین کنندگان و اتصالات بی‌سیم با کارمندان را امکان‌پذیر می‌سازند. البته بیشتر به شبکه های بی‌سیم و باسیم، مدیریت شبکه و خدمات حساس به پهنای باند مربوط می‌شود. سال‌هاست که فناوری انتقال فرکانس رادیویی (RF) برای شبکه های ناحیه محلی بی‌سیم استاندارد شده‌اند. این ویژگی ۸۰۲٫۱۱ یا Wi – Fi صداگذاری شده در لپ تاپ‌ها و دستگاه های تعبیه شده با تراشه‌های Wi – Fi محیط کسب و کار را با اتصال پذیری بسیار بالا به اجرا در می‌آورد. تحویل اجباری سرویس امن به مشتریان و شرکای کسب و کار با حداقل هزینه از لحاظ محیطی و پشتیبانی داده های ۷/۲۴ مورد نیاز کارگران سیار و راه دور باعث افزایش تقاضا در شبکه های گروهی می‌شود. این بخش به زیرساخت های شبکه و دستگاه های شبکه ای می‌پردازد که ارتباطات، مشارکت‌ها و تجارت را پشتیبانی می‌کنند. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

دستگاه های شبکه ای و پورتال مشارکت در برابر تدارکات Super Bowl

 (nfl.com) National Football League (NFL) که توسط Sheriff ‘ s Office ( JSO) در فلوریدا طراحی شده مؤسسه‌ای را جهت هماهنگی و امنیت عملیات محلی برای Super Bowl XXXIX راه‌اندازی و مدیریت می‌کند. امنیت در Super Bowlها بعد از سال ۲۰۰۱ تحت اختیار دولت فدرال ایالات متحده آمریکا درآمد. دولت فدرال چنین حکم کرد که JSO قابلیت ارتباطات هم زمان و مشارکت بلادرنگ با مؤسسات امنیتی فدرال و ملی جهت جلوگیری از هرگونه مداخله و تروریسم را داشته باشد.

مشکل

جلوگیری از پشتیبانی تدارکات برای Super Bowl باعث می‌شود که چالشی بین گستره و مقیاس به وجود آید. JSO باید ۱۵۰۰۰۰ طرفدار مشتاق را مدیریت کند، امنیت را برای ۶۰۰۰ رویداد برقرار کند و ۵۳ مؤسسه مجزا را در سطوح محلی، کشوری، ایالت و فدرال با هم هماهنگ کند. این مؤسسه مجزا را در سطوح محلی، کشوری، ایالت و فدرال با هم هماهنگ کند. مشارکت بیش از ۴۰۰۰ پرسنل مستلزم برنامه ریزی، بنیان گذاری و اجرای اقدامات زمینی، دریایی و هوایی است. برنامه های تداوم کسب و کار و پاسخ‌گوی وقایع باید در ۳۵ محل برگزاری به مدت ۱۰ روز هماهنگ شوند.

راه حل

سازمان مدیریت سیستم های اطلاعاتی (ISM) ارتباطات مبتنی بر وب بلادرنگ و پورتال مشارکتی به نام e-Sponder از طریق Convergence Communications را پیاده سازی کرده است. بیش از ۱۹۰۰ کاربر با لپ تاپ به این پورتال وصل می‌شوند.
E-Sponder از طریق یک مرورگر در دسترس قرار می‌گیرد و در محیط Microsoft office اجرا می‌شود. کاربران به خاطر آشنایی با رابط Office آن خیلی زود با این سیستم آشنایی پیدا می‌کنند. E-Sponder از SharePoint Portal Server مایکروسافت برای مشارکت Online استفاده می‌کند. به محض این که اطلاعات به سیستم وارد می‌شوند، بلافاصله در دسترس افراد دیگر قرار می گیرند.
از آن‌جایی که کاربران می‌توانند هر چیزی را مشاهده کنند، کمتر نیاز می‌شود که پرسنل با استفاده از ارتباطات رادیویی هماهنگی پیدا کنند.

نتایج

قبلا، کارکنان دور یک میز می‌نشستند و از طریق پرسنل زمینی خود به ارتباطات رادیویی گوش می‌دادند. در این صورت نه تنها سیستم دچار آشفتگی می‌شد بلکه فقط بخش‌هایی از اطلاعات برای افراد فراهم می‌شد هیچ راهی برای برقراری ارتباط وجود نداشت تا افراد از آن‌چه اتفاق می‌افتد مطلع شوند و این چیزی است که اکنون به خوبی امکان‌پذیر است. سیستم هایی از قبیل Secret Service و رؤسای پلیس و آتش‌نشانی رویدادهای برملا نشده را در نمایش‌گری با صفحه نمایش بزرگ مشاهده می‌کردند. در یک اتاق، نمایندگان ۲۵ مؤسسه در پشت کامپیوترهایی می‌نشستند که  e-Sponderرا اجرا می‌کردند. در انتهای راهرو در اتاق خبر، گزارشگران و ۹۱۱ اپراتور در ترمینال‌های مشابه مشغول کار بودند. این پرسنل خط مقدم مرکز فرمان را تشکیل می‌دادند که به پیام های رادیویی واحدهای پلیس و آژانس‌های مخفی واقع در مکان‌های مختلف اعم از دانشگاه‌ها و ناوگان تشریفاتی رئیس جمهور وقت گوش فرا می‌دادند. به محض رسیدن اطلاعات، گزارشگران آن‌ها را به پورتال وارد می‌کردند، در این صورت صفحه نمایش بلافاصله در مرکز فرمان بهنگام می‌شد. چنانچه در مسیر کاروان اتومبیل‌های تشریفاتی رئیس جمهور، خانه‌ای دچار حریق می‌شد، در عرض چند ثانیه خبر به مرکز خبر رسیده و به صورت یک فرم حادثه غیر مترقبه ثبت می‌شد که به طور همزمان در ۲۵ دسک‌تاپ در مرکز فرمان نشان داده می‌شد. همان‌طور که گزارشگران اخبار را از سرپرستان داخل سایت که مدیریت پرسنل را بر عهده دارند دریافت می‌کردند، روی صفحه‌های نمایش منتقل می‌شوند به طوری که فرماندهان هر بخش می‌توانستند بر حسب آن‌چه که در هر لحظه اتفاق می‌افتاد تصمیم‌گیری کنند. ماشین‌های آتش‌نشانی توسط پلیس در طی مسیر اسکورت می‌شدند، بدون این که مسیر حرکت رئیس جمهور مشخص شود بدین ترتیب عملیات شبکه ای و مشارکتی با موفقیت انجام شد.

درس‌هایی که از این مورد می‌توان گرفت

پورتال مشارکتی Super Bowl نمایش فوری از آن‌چه که رخ می‌داد ایجاد کرد که با این کار تصمیم‌گیری امکان‌پذیر شده و به سهولت انجام می‌شد. این شفاف سازی یا آگاه سازی بلادرنگ برای نتیجه عملیات، تدارکات و اقدامات سازمانی دیگر حیاتی است.
با یکپارچه کردن ابزارهای مشارکتی، شبکه ها، دستگاه های بی سیم و ارتباطات فوری نظیر پیام رسانی متن، شرکت ها می‌توانند فرآیندهای کاغذی فاقد عملکرد را جایگزین کنند، کپچر کردن بایگانی کردن اطلاعات را جهت نگهداری آن‌ها بهبود ببخشند و پرسنل مدیریت کاغذ را کاهش دهند. شبکه ها، مشارکت‌هاء استانداردهای بی‌سیم و زیرساخت‌های پردازش سیار در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین ابزارهای سازمانی جدید و نحوه کار آن‌ها از جمله جستجوی سازمانی، تحویل اختصاصی شده و نحوه کنترل دسک‌تاپ سازمانی توسط موتور های جستجو را بررسی می‌کنیم.

شبکه های سازمانی، اتصال‌پذیری و گرایش‌ها

شرکت‌ها به قابلیت شبکه های خصوصی خود،‌ اتصال به شبکه های شرکا و اینترنت برای ارتباطات داده ها، صوتی و ویدئویی جهت انجام کسب و کار متکی هستند. راهبردهای شبکه و مشارکتی نتیجه حاصل را تحت تأثیر قرار می‌دهند و قدرت بهره‌وری را بهبود می‌بخشند. بهره‌وری برحسب میزان خروجی (مثلا، کمیت تولید شده) نسبت به میزان ورودی (مثلا، تعداد ساعت کاری) سنجیده می‌شود. بدین ترتیب، اصلاحات در بهره‌وری روی بازار اثرگذار است و هزینه‌ها، قیمت‌ها و کیفیت محصولات یا خدمات ارائه شده تحت تأثیر قرار می‌گیرند. استفاده از فناوری های ارتباطات پیشرفته باعث بهبود عملکرد کسب و کار و بهره‌وری کارکنان می‌شود که در این بخش شرح داده شده است.

دستگاه های شبکه ای

دستگاه های شبکه ای، دستگاه هایی هستند که با یک شبکه ارتباط برقرار می‌کنند. دستگاه های شبکه ای و فناوری ها از جمله لپ تاپ‌ها، PDAها، تلفن‌های سلولی و هوشمند، ویکی‌ها، اینترانت ها، اکسترانت ها، GPSها، ترمینال‌های POS (محل فروش) و RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) این امکان را فراهم می‌کنند تا اطلاعات به سرعت جمع‌آوری و پردازش شده و سپس به اشتراک گذاشته شده و وارد عمل شوند. دستگاه های بی‌سیم با قابلیت بالای جدید مشارکت را آسان‌تر و تولید را بیشتر می‌کنند. حالا چنین امکاناتی را در دستگاه های شبکه ای در محیط کسب و کار با اتصال دائم با شیوه زندگی امروزی در نظر بگیرید:

  • * در ژوئن ۲۰۰۷، در عرض ۳۰ ساعت، شرکت Apple، ۲۷۰۰۰۰ تا iphone را به فروش رساند. iPhoneها از یک تلفن سیار، iPhone player و قابلیت دست‌یابی وب تشکیل می‌شوند که در شبکه بی‌سیم AT&T اجرا می‌شوند. در ماه اکتبر ۲۰۰۸، فروش iPhoneها به ۱۰ میلیون رسید. به طور میانگین قیمت آن‌ها ۳۹۹ دلار بود و با یک قرارداد AT&T دو ساله همراه بود. على‌رغم بالا بودن قیمت آن‌ها، تا سال ۲۰۱۲ فروش چشمگیری داشتند تا این که ۰ iPhone جدید عرضه شد که در سرویس اینترنت بی‌سیم نسل سوم سریع‌تر اجرا می‌شود. ویژگی‌های نرم افزار جدید نظیر پشتیبان برای برنامه های کاربردی شرکت‌های دیگر نیز توجه کاربران را به سوی خود جلب می‌کنند. نسل سوم یک سرویس تلفن سیار با نرخ داده حداقل Kbps ۱۴۴ (کیلوبایت در هر ثانیه) است، در حالی که در یک مکان ثابت، Mbps ۲ (مگابایت در هر ثانیه) است. 
  • * آمریکایی‌ها در طی سه چهارم سال ۲۰۰۷، حدود ۲/۴ میلیون تلفن هوشمند خریداری کردند که ۱۱ درصد از ۳۸ میلیون تلفن فروخته شده بود. تقریبا ۱۸۰ درصد از فروش آن در سه چهارم سال ۲۰۰۶ از ۵/۱ میلیون فروش بود.
  • * مدیران اجرایی که از مزایای بهره‌وری پیشرفته از طریق دستگاه های اینترنت بی‌سیم نظیر BlackBerry یا Treo برخوردار شده‌اند، یا اجرا در شبکه هایی با سرعت بالا، ادارات را وادار می‌کنند تا این دستگاه ها را انتخاب کنند. در پایان سال ۲۰۰۸، یک BlackBerry یا صفحه نمایش لمسی در مقایسه با iPhone معمولی عرضه شد. فروشندگان نرم افزار کسب و کار و کارپسندی را به دستگیره تلفن‌ها اضافه کردند تا برای مدیران جذاب‌تر و هزینه‌اش مناسب شود.
  • * شبکه سازی اجتماعی از طریق تلفن‌های سیار، دنیا را به اندازه یک صفحه نمایش کوچک کرده است.Twitter, Pownce, jaiku  که مالک آن Google است و  Dodgeball سایت های ریز وبلاگ نویسی معروفی با برنامه های کاربردی شبکه سازی اجتماعی سیار هستند. ریزوبلاگ نویسی، ارسال پیام ها تا حداکثر ۱۴۰ کاراکتر است. به عنوان مثال، Twitter سرویس رایگانی است که به افراد امکان می‌دهد تا با ارسال tweetها به وب سایت Twitter با استفاده از وب، تلفن یا IM با دیگران تماس برقرار کنند. Tweetها بلافاصله تحویل داده می‌شوند تا به همین طریق دریافت شوند. با بیش از سه میلیارد تلفن دستی سیار مورد استفاده در دنیا (یکی به ازای هر دو نفر) و فناوری های شبکه سازی سیار که به یکدیگر متصل می‌شوند، علاوه بر تغییرات ایجاد شده در تدابیر و سیاست‌های موجود، تغییرات بسیار چشمگیری هم در کسب و کار و مشارکت‌ها صورت گرفته است. رسانه های جدید، دانشگاه‌ها، امکان عمومی و سازمان‌های دیگر از این فناوری استفاده می‌کنند تا اطلاعات خیلی سریع به جمعیت انبوهی تحویل داده شوند. در اکتبر ۲۰۰۷، در لس‌آنجلس، سازمان آتش‌نشانی از Twitter استفاده کرد تا ساکنین این شهر از حریق‌های خانمان برانداز مطلع باشند. 
  • * تلفن‌های دستی سیار به فناوری انتقال داده با سرعت بالا (مثلا، HSDPA) مجهز شده‌اند که در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شد. HSDPA (دست‌یابی بسته‌ای با ارسال داده ماهواره‌ای با سرعت بالا) باعث می‌شود تا سرعت داده ها حداکثر به ۱۰ Mbps برسد. کارکنان و مشتریان تلفن‌های دستی دارای باند پهن در اختیار دارند که قادرند تمام انواع رسانه ها را با سرعت‌های بسیار بالا با استفاده از تلفن‌های دستی سیار HSDPA ارسال و دریافت کنند. در پایان سال ۲۰۰۸، ۴۰ میلیون نفر از این تلفن‌های دستی قدرتمند در اختیار داشتند. در حالی که فناوری ارتباطات تلفنی به سرعت بهبود یافت، نرخ های انتقال داده نیز از کیلوبایت به مگابایت افزایش یافت. استانداردهای شبکه سیار ۴G (نسل چهارم) نظیر WiMax WiBro و UMTS LTE نرخ های انتقال داده سریع‌تری را امکان‌پذیر می‌سازند. هر چند شبکه ها از نسل دوم گرفته تا نسل سوم هر کدام با اهداف خاص خود عرضه شده‌اند، ولی خیلی زود به شبکه های نسل چهارم تبدیل شدند. نکته مهمی که باید در مورد شبکه های نسل چهارم در نظر گرفت این است که آن‌ها برخلاف شبکه های نسل دوم و سوم فاقد زیر سیستم های سوییچ شده مداری هستند. در عوض نسل چهارم بر مبنای پروتکل اینترنت (IP) می‌باشند.
  • پیشرفت‌های حاصل در فناوری های بی‌سیم با محدوده کوتاه و تعیین مکان GPS نظیر بلوتوث و Wi – Fi باعث به وجود آمدن هوش بی‌سابقه‌ای می‌شود. مثلا، آن‌ها می‌توانند ترافیک را به کلی دگرگون کرده و امنیت را برقراری ارتباط اتومبیل‌ها را با یکدیگر فراهم می‌کنند و در هنگام ترمزهای ناگهانی هشدارهایی را ارسال می‌کنند. در یک تصادف، سیستم اتومبیل می‌تواند به طور خودکار خدمات اضطراری را فراخوانی کند. چنان‌چه دو اتومبیل خیلی به یکدیگر نزدیک شوند، این فناوری به طور خودکار ترمز را اعمال می‌کند.
  • * زمانی که فردی دچار حمله قلبی شود، سنسورهای یکپارچه شده با فناوری بلوتوت، خدمات اصطراری را هشدار می‌دهند. سنسورهای پیوند شده در بدن افراد در هنگام حملات قلبی یا حملات ناشی از بیماری دیابت به دکترها امکان می‌دهند تا از راه دور بتوانند بر آن‌ها نظارت کنند. اگر شبکه داخل بدن فردی مختل شود، به بیمارستان هشداری ارسال می‌شود.

پیشرفت‌های حاصل در شبکه ها، دستگاه ها و شبکه های سنسور بی‌سیم (مثلا، RFID) باعث تغییر زیرساخت های اطلاعات سازمانی و محیط‌های کسب و کار می‌شوند. مثال‌های قبلی و استانداردهای شبکه حاکی از آن هستند که نیاز به کامپیوتر فیزیکی کاهش یافته است، در حالی که همانند دستگاه های دیگر دست‌یابی به داده ها، افراد یا خدمات را در هر لحظه و در هر جایی از جهان در شبکه های دارای ظرفیت بالا با استفاده از فناوری IP فراهم می‌کنند. سرعت‌های پایین بی‌سیم متناسب با سرعت‌های تلفن کابلی یک الزام است. با توسعه شبکه های نسل چهارم و تلفن‌های دستی پیشرفته که در چند استاندارد شبکه عمل می‌کنند، امکان اتصال پذیری سراسری فراهم می‌شود.


فناوری شبکه مبتنی بر IP (به اختصار، شبکه IP) ستونی را تشکیل می‌دهد که تلفیقی از صوت، داده ها، تصاویر ویدئویی و امواج رادیویی با رقمی کردن محتوا در یک‌سری بسته است. بسته‌ها را می‌توان از طریق هر شبکه دیجیتالی ارسال کرد. این تقارب در سطح جهانی به وقوع می‌پیوندد و تغییر می‌دهد روشی را که براساس آن افراد، دستگاه ها و برنامه های کاربردی ارتباط برقرار می‌کنند. عملکرد شبکه افزایش یافته که بر حسب ظرفیت انتقال داده های آن اندازه‌گیری می‌شود، در نتیجه فرصت‌های بسیاری برای تجارت سیار، مشارکت، مدیریت زنجیره تأمین، کار از راه دور و افزایش بهره‌وری پیش می‌آید.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *