کیفیت لینک یا محبوبیت لینک؟! (بخش دوم)

 

 

( کیفیت لینک یا محبوبیت لینک؟! ) امروزه، Google نه تنها تعداد لینک ها به یک صفحه را ارزیابی می‌کند، بلکه از مفاهیم هاب‌ها و اختیارات برای سنجش ارتباط یک صفحه درباره یک موضوع خاص نیز استفاده می‌کند، این رویکرد ابتدا توسط مهندسان Bharat، Google و (۱۹۹۹) Mihaila شرح داده شد. در اصل یک صفحه هاب (در حقیقت به صفحه متخصص در کاغذ اشاره دارد)، صفحه‌ای است که لینک های بیرونی کیفیت درباره یک موضوع خاص را به همراه دارد، یک صفحه “هدف” در یک کاغذ اشاره دارد که حاوی لینک های درونی درباره یک موضوع است، صفحات تخصصی (هاب‌ها) اهمیت بیشتری در شناسایی صفحات اختیاری دارند.
زمینه با تم صفحه لینک، از آن رو که موتور های جست‌وجو، آن را برای مشخص گردن هاب‌ها و اختیارات مبتنی بر ارزیابی زمینه لینک برای صفحه با توجه به محتوای آن نیاز دارند، حائز اهمیت است. در مقاله آقای Bharat، به طور مستقیم به عواملی اشاره شده که برای ارزیابی تم صفحه استفاده می‌شوند. این عوامل، اهمیت رتبه‌بندی خوب عبارات کلیدی جست‌وجوگران را که در محل‌های زیر به‌روز می‌کنند، پیشنهاد می‌دهند.

  • * عبارت عنوان صفحه (قسمتی از بهینه سازی در صفحه).
  • * سرفصل‌ها در اسناد (مجددا بهینه سازی در صفحه).
  • * متن لنگر ابر پیوند (کلماتی که ابر پیوند را تشکیل می‌دهند).

۳- ساختارهای لینک داخلی. بسیاری از اصول ساختن لینک خارجی می‌توانند در ارتباط با سایت های شخصی خود شما نیز به کار گرفته شوند. این توانایی اغلب یک فرصت از دست رفته است زیرا در این‌جا شما از منفعتی برخوردار هستید که آن، کنترل لینک گذاری است، اگرچه تأثیر آن کمتر از لینک هایی از خارج سایت است. مهم‌ترین اصل، در بر گرفتن عبارات کلیدی است که توسط جست‌وجو گذاری در متن لنگر ایر پیوند، برای اشاره به محتوای مرتبط استفاده می‌شوند. توجه به این مسأله که چگونه می‌توانید تعداد لینک های داخلی به صفحاتی را که می‌خواهید به درستی رتبه‌بندی شوند، افزایش دهید، مهم است. یک ساختار مش‌گذاری شده با لینک های داخلی متعدد بهتر از یک سلسله مرتبه ساده عمل می‌کند. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بهینه سازی نرخ تبدیل، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

تحلیل رتبه صفحه و توزیع لینک بازگشتی داخلی

PageRank در سراسر سایت متغیر است. صفحه اصلی معمولا بالاترین رتبه را دارد و عمیق‌ترین صفحه سایت دارای کمترین PageRank است برداشت‌های متعددی از این قضیه می‌شود. اول، داشتن عبارات کلیدى مهم که آن‌ها را برای صفحه اصلی مدنظر دارید یا در سطح دوم در سلسله مرتبه سایت مورد نظر هستید، مفید است. دوم، صفحاتی که در پیمایش ثانویه با اصلی قرار می‌گیرند (فهرست‌های لینک متن که به عبارت کلیدی در متن لنگر رجوع داده می‌شوند، بهترین هستند) به احتمال زیاد نسبت به صفحات دورتر که لینک بازگشتی داخلی ندارند، رتبه بالاتری را به خود اختصاص می‌دهند، زیرا صفحات دورتر در فهرست موجود نیستند. سوم باید تشخیص دهید که آیا آن دسته از صفحات دورتر سایت که محصولات یا خدمات مهم را ارائه می‌دهند، نیاز به رتبه‌بندی شدن دارند یا خیر. اگر نیاز داشته باشند، باید روشی را برای افزایش تعداد لینک های برگشتی (داخلی یا خارجی) پیدا کنید، شاید از طریق دربرگرفتن لینک در پی‌نوشت یا حاشیه سایت که از پیمایش اصلی مجزا باشد، بتوانید این کار را انجام دهید. ابزارهای Google Webmaster لینک های داخلی و خارجی را گزارش داده‌اند که ابزارهای تشخیصی خوبی به شمار می‌آیند.

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

بهبود متن لنگر پیوند شما

اهمیت متن لنگر ابرپیوند همیشه توسط مؤلفان محتوا تجسم نمی‌شود، با وجود این که سایت های بسیاری دارای ابر پیوندهایی هستند که عنوان آن‌ها این‌جا را کلیک کنید با بیشتر بخوانید است تا این که به محتوای سند مورد نظر رجوع کنند. این مطلب به عنوان ویژگی / محدودیت سیستم های مدیریت محتوا در نظر گرفته می‌شود، اما لینک های body copy می‌توانند برای رجوع به سند مورد نظر با استفاده از یک لینک با معنی مانند درباره بهترین کاربرد بهینه سازی موتور جست‌وجو که از نظر تجربه کاربر بهتر است، بیشتر بخوانید استفاده شوند.

چک لیست بازاریابی الکترونیکی – چک لیست ایجاد لینک داخلی 

۱- لینک ها از پیمایش استاندارد: این لینک ها زمانی بیشترین تأثیر را دارند که مبتنی بر متن باشند تا این‌که مبتنی بر منوهای تصویری مانند دسته‌های اصلی پیمایش، به طور قراردادی در سراسر سرصفحه ثابت صفحه لینک های پیمایش بیشتری در حاشیه‌های چپ و راست صفحه می توانند به موتور های جست‌وجو برای نشان دادن موضوعات صفحات کمک کنند. 

۲- لینک ها از پیمایش فرعی (مانند پانویس‌های صفحه): می توانند در قسمت‌های متفاوت سایت متغیر باشند.

۳- لینک ها از فهرست‌های سند (شامل انتشار نتایج جست‌وجو یا فهرست های آیتم‌های خبری).

۴- نقشه‌های سایت: این نقشه‌ها هم برای بازدید‌کنندگان انسانی و هم روبات های جست‌وجو مفید هستند (Coogle پیشنهاد می‌کند که این نقشه‌ها را تهیه کنید)، این نقشه‌ها زمانی بیشترین تأثیر را دارند که به دسته‌های مختلفی که درباره عناوین خاص حاوی مطلب هستند. تجزیه شوند.

۵- کپی بدنه: به نکته بهترین شیوه بازاریابی الکترونیکی رجوع کنید.

۶- لینک های تصویر: این لینک ها در فصل مربوط به داده متای سند بحث شد.

بازاریابی جست‌وجو پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

بازاریابی جست‌وجوی پولی یا پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) مشابه تبلیغات متداول است؛ در این‌جا تبلیغ متنی مرتبط به همراه یک لینک به صفحه شرکت زمانی که کاربر موتور جست‌وجو عبارت خاصی را وارد می‌کند، نمایش داده می‌شود. مجموعه‌ای از تبلیغات متنی که معمولا با عنوان لینک های پشتیبانی شده نامگذاری شده‌اند، در سمت راست فهرست‌بندی معمولی نمایش داده می‌شوند. اگرچه بسیاری از جست‌وجو کنندگان ترجیح می‌دهند روی فهرست‌بندی طبیعی کلیک کنند، تعداد قابل توجهی (معمولا در حدود یک چهارم یا یک سوم کلیک ها) معمولا فهرست بندی‌های پولی را انتخاب می‌کنند زیرا این فهرست‌بندی‌ها برای شرکت‌هایی مانند Google مفید هستند و کارزار جست‌وجوی پولی خوش طرح می‌تواند حجم قابل توجهی از کسب و کار را برای شرکت‌های جست‌وجو به همراه داشته باشد.
دو تفاوت قابل توجه بین PPC و تبلیغات متداول وجود دارد که مزیت‌های اصلی آن عبارتند از:

١- تبلیغ کننده برای نمایش تبلیغات مبلغی پرداخت نمی‌کند. هزینه تنها زمانی ایجاد می‌شود که روی تبلیغات کلیک شده و بازدیدکننده به وب سایت تبلیغ کننده هدایت شود. از این رو یک مدل هزینه به ازای هر کلیک (CPC) تلقی می‌شود. با این حال، گزینه‌های متعددی برای بازاریابی جست‌وجوی پولی با استفاده از دیگر تکنیک ها وجود دارد، Google گزینه های epm (هدف گذاری سایت) و CPA (هزینه به ازای هر اقدام) را درباره شبکه محتوای آن پیشنهاد می‌کند؛ جایی که تبلیغات زمینه‌ای در سایت های شخص ثالث مربوط به محتوای صفحه نمایش داده می‌شوند.

۲- تبلیغ PPC. بسیار مورد نظر است. تبلیغات مربوط با یک لینک به صفحه وب مقصد تنها زمانی نمایش داده می‌شود که کاربر موتور جست‌وجو عبارت خاصی را تایپ کند (یا تبلیغ در شبکه محتوا ظاهر شده و از طریق محتوای مربوط در صفحه ناشر فراخوانی می‌شود)، بنابراین در مقایسه با دیگر رسانه ها دارای ضایعات کمتری است. کاربرانی که به عبارت کلیدی خاص پاسخ می‌دهند یا محتوای مرتبط را مطالعه می‌کنند، نیت و علاقه بالایی دارند و بنابراین به مشتریان احتمالی با کیفیت خوبی تبدیل می‌شوند.
رتبه بندی مربوط به این جایابی‌های عملکردی پولی تنها بر بالاترین CPC پیشنهاد شده برای هر عبارت کلیدی مبتنی نیست که اغلب با CPC ناآشنا تلقی می‌گردد. علاوه بر آن، Google و اکنون دیگر موتور های جست‌وجو کیفیت فهرست‌بندی را نیز در نظر می‌گیرند. در Google این عامل به امتیاز کیفیت معروف است.

بینش بازاریابی الکترونیکی

مهارت در امتیاز کیفیت

درک امتیاز کیفیت، کلید بازاریابی موفقیت‌آمیز PPC است. شما باید مفاهیم آن را زمانی که حساب خود را می‌سازید و کپی را می‌نویسید، در نظر بگیرید، Google امتیاز کیفیت را به این دلیل توسعه می‌دهد که آن‌ها دریافته‌اند ارائه ارتباط از طریق لینک های پشتیبانی شده برای تجربه کاربران آن‌ها و سوددهی ضروری است. در سیستم راهنمای Adwords آن‌ها Google ، توضیح می‌دهد: سیستم Adwords برای تمام افراد، تبلیغ‌کنندگان، کاربران، ناشران و نیز google زمانی مناسب است که تبلیغاتی که نمایش می‌دهیم، نیازهای کاربران ما را تا اندازه ممکن پوشش دهد، ما نام این ایده را “ارتباط” گذاشته‌ایم.
ما این ارتباط را از روشی ساده اندازه‌گیری می‌کنیم: معمولا هر قدر امتیاز کیفیت تبلیغ بالاتر باشد، ارتباط آن به کلمات کلیدی که برای آن در نظر گرفته شده بیشتر است. زمانی که تبلیغات شما ارتباط زیادی دارد، معمولا تعداد کلیک بالاتری جذب می‌شود، رتبه تبلیغات بالاتری را به خود اختصاص می‌دهد و موفقیت بیشتری را به ارمغان می‌آورد.
فرمول کنونی برای امتیاز کیفیت Google به صورت زیر است:
امتیاز کیفیت = (نرخ Clickthrough کلمه کلیدی، ارتباط متن تبلیغ، ارتباط کلمه کلیدی، ارتباط صفحه فرود و روش‌های دیگر ارزیابی ارتباط) بنابراین، نرخ بالاتر Clickthrough که از طریق کپی خلاقانه هدف گذاری شده به دست می‌آید، به عنوان پاداش ارتباط صفحه فرود تلقی می‌شود (اکنون AdBots – Google Google را برای بررسی آن‌ها ارسال می‌کند)، تبلیغات مرتبط‌تر از طریق ارتباط متن تبلیغ که ارزیابی ارتباط تیتر و توصیف با عبارت جست‌وجو است، میسر می‌شود. سرانجام، ارتباط کلمه کلیدی ارتباط کلمه کلیدی فراخوانی شده با عبارت جست‌وجوی وارد شده است. اگر تاکنون با خود اندیشیده‌اید که چرا تعداد تبلیغات پولی در بالای فهرست‌بندی طبیعی از ۰ تا ۳ متغیر است، پاسخ آن به امتیاز کیفیت مربوط می‌شود (شما می‌توانید تنها موقعیت‌های دلخواه برای کلمات کلیدی را دریافت کنید که امتیاز کیفیت قابل توجهی دارند) شما نمی‌توانید روشی را برای به بالا رسیدن خریداری کنید.
علاوه بر پرداخت مبتنی بر عملکرد و دورنمای هدف‌گذاری شده، PPC مزایای دیگری نیز دارد:

۱- پاسخ‌گویی خوب. با در اختیار داشتن سیستم رهگیری صحیح، ROI برای کلمات کلیدی مجزا قابل محاسبه است.

۲- قابل پیش بینی بودن. ترافیک، رتبه‌بندی و نتایج عموما با ثبات و قابل پیش‌بینی هستند. این قضیه با SEO در تضاد است.

٣- ساده بودن نسبت به SEO از نظر فنی. موقعیت مبتنی بر ترکیب میزان پیشنهاد و امتیاز کیفیت است، زیرا SEO به کار پیچیده، فنی و بلند مدت بر روی بهینه سازی صفحه، ساختاردهی مجدد سایت و ایجاد لینک نیازمند است.

۴- سرعت. فهرست‌بندی PPC به سرعت مثلا ظرف چند روز اعلام می‌شود. (پس از بررسی ویراستار). دست‌یابی به نتایج SEO ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها به طول بینجامد. به علاوه، زمانی که وب سایت برای SEO بازبینی می‌شود، رتبه‌بندی‌ها در ابتدا افت می‌کند در حالی که سایت مجددا توسط موتور های جست‌وجو ایندکس گذاری می‌شود.

۵- ایجاد نشان تجاری. آزمایش‌ها نشان داده است که تأثیر ایجاد نشان تجاری به همراه PPC وجود دارد، حتی اگر کاربران روی تبلیغ کلیک نکنند. این قضیه برای ایجاد محصولات یا کارزارهای اصلی مفید است. با این حال، این کمبودها باید مدیریت شوند:

١- رقابتی و گران قیمت: از آن‌جایی که پرداخت به ازای هر کلیک فراگیر شده است، بعضی شرکت‌ها درگیر جنگ‌های پیشنهادی شده‌اند که پیشنهادها را به سطح غیر قابل قبولی سوق داده است. برخی عبارات مانند بیمه عمر می‌تواند از مرز ۱۰ پوند به ازای هر کلیک تجاوز کند.

٢- نامناسب: برای شرکت های با بودجه کم یا طیف باریک‌تری از محصولات که ارزش زمان حیات را به همراه دارند، شاید رقابت از نظر هزینه مقرون به صرفه نباشد.

٣- نیاز به دانش تخصصی: PPC به دانش پیکربندی، گزینه‌های پیشنهاد و تسهیلات گزارش شبکه‌های مختلف تبلیغاتی نیازمند است. کارکنان داخلی می‌توانند آموزش ببینند، اما آن‌ها باید نسبت به تغییرات سرویس جست‌وجوی پولی به روز باشند.

۴- زمان‌بر: مدیریت حساب PPC می‌تواند به بررسی‌های روزانه یا حتی ساعتی درباره پیشنهاد جهت رقابتی ماندن نیاز داشته باشد. این قضیه ممکن است زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. ابزارها و بهترین شیوه به طور متناوب تغییر می‌کند، بنابراین به روز بودن امری دشوار است.

۵- نامربوط: فهرست‌بندی‌های پشتیبانی شده تنها بخشی از آمیخته بازاریابی موتور جست‌وجو هستند. بسیاری از کاربران جست‌وجو روی آن‌ها کلیک نمی‌کنند.

مدیریت پرداخت به ازای هر کلیک

تبلیغ کنندگان مختلف از طریق رابط مدیریتی مبتنی بر وب که توسط شبکه جهت دست‌یابی به فهرست‌بندی دلخواه فراهم می‌شود، درباره کلمات کلیدی پیشنهاد می‌دهند. تنظیم ساختار حساب مطمئن مهم است زیرا تعیین می‌کند تا چه حد می‌توانید فعالیت‌های جست‌وجوی پولی را هدف گذاری کنید.
کارزارها راهی را جهت مدیریت تبلیغات برای محصولات مرتبط فراهم می‌کنند. شما باید یک بودجه روزانه داشته باشید، که اغلب با بودجه برای گروه‌های دسته‌های محصولات و مکان‌های جغرافیائی مختلف متناظر باشد. عبارات جست‌وجو یا عبارات نشان تجاری اغلب در مقایسه با کارزار محصولات خاص‌تر، کارزار خاص خود را دارند. در هر کارزار Ad Groups تنظیم می‌شود که حاوی کلمات کلیدی است که نمایش تبلیغات را به هنگام جست‌وجو فراخوانی می‌کند. تبلیغ کنندگان درباره بالاترین هزینه به ازای هر کلیک (CPC) که برای پرداخت آن برای هر کلمه کلیدی یا Ad Group آمادگی دارند، تصمیم‌گیری می‌کنند.
با توجه به PPC همانند دیگر رسانه ها، خریداران رسانه با دقت هزینه‌های تبلیغات را نسبت به ارزش خرید اولیه یا ارزش زمان حیات که احساس می‌کنند از تعداد متوسط مشتری به دست می‌آید، ارزیابی می‌کنند. علاوه بر در نظر گرفتن هزینه به ازای هر کلیک (CPC)، شما باید درباره نرخ تبدیل زمانی که بازدید کننده وارد سایت شما می‌شود، فکر کنید. واضح است که تبلیغ می‌تواند در ترافیک با Click through موثر باشد، اما پیامد مورد نیاز وب سایت مانند فروش Online یا برتر بودن را به ارمغان نمی‌آورد. این قضیه ممکن است به دلیل فراخوانی یا انگیزه ضعیف یا اشتباه بودن پروفایل بازدید کنندگان باشد. یک برداشت از این مسأله ممکن است این باشد که اگر صفحه فرود با میکرو سایت های هدف به طور خاص برای عبارات کلیدی خاص به منظور ترغیب کاربران به فروش یا جست‌وجو ایجاد شوند، مقرون به صرفه‌تر است. این مهم می‌تواند بخشی از ساختار سایت باشد، بنابراین کلیک روی تبلیغ بیمه خودرو بازدید کننده را به داخل صفحه بیمه خودرو در سایت هدایت می‌کند تا به صفحه اصلی این فرایند، در صورتی شکلی از تبلیغات است که اثربخشی وب سایت در تبدیل بازدید کننده به خریدار شناخته شود.

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

ساختار حساب Google Adwords

تبلیغات شما زمانی به جست‌وجوکنندگان مرتبط‌تر می‌شود که شما Ad Groups های متمرکز زیادی در هر کارزار ایجاد کنید که هر یک نوع خاصی از جست‌وجو را هدف بگیرد. هر Ad Group نباید تنوع بیش از حد و کلمات کلیدی نامربوط داشته باشد، زیرا در آن صورت قادر نیستید ارتباط را ارائه دهید، بنابراین نرخ Clickthrough شما پایین می آید و پیشنهاد مبلغ باید در مقایسه با رقبا بالاتر باشد تا موقعیت فهرست‌بندی مورد نیاز شما به دست آید. قاعده کلی مناسب حداکثر ۱۰ تا ۲۰ کلمه کلیدی در هر Adl Group است. بررسی کنید که نمایندگی شما بهترین پیام ها را از طریق آزمایش توسعه داده است. برای صرفه جویی در زمان می‌توانید از آگهی محتوای پویا برای الصاق به تبلیغ استفاده کنید. برای مثال، در google، ساختار دستوری Keyword : Defaut Phrase جهت فعال کردن ویژگی درج کلمه کلیدی پویا هنگام تعریف تیتر یا توصیف تبلیغ استفاده می‌شود. این آگهی معمولا ارتباط و نرخ Clickthrough بالاتر را به دلیل ارتباط آن با عبارت تایپ شده نتیجه می‌دهد. ایجاد کارزارهای مجزا برای شبکه محتوا مفید است، از این طریق می‌توانید با استفاده از پیام های متفاوت، متمایز از بقیه رفتار کنید. به عنوان یک تبلیغ کننده مبتدی، بهتر است در آغاز شبکه محتوا را غیرفعال کنید تا بتوانید بر تبلیغات صحیح در نتایج جست‌وجوی اصلی تمرکز کنید.
هزینه هر بار استفاده CPA می‌تواند به صورت زیر محاسبه شود:
هزینه به ازای هر کلیک * (% نرخ تبدیل / ۱۰۰) = هزینه هر بار استفاده
با توجه به طرف هزینه‌ها، دو نوع استراتژی می‌تواند در تبلیغات موتور جست‌وجوی PPC اتخاذ شود. اگر بودجه کافی باشد، استراتژی ممتاز می‌تواند جهت رقابت با رقبای اصلی که بالاترین میزان کلمات کلیدی محبوب را پیشنهاد می‌دهند، دنبال شود، این نوع استراتژی مبتنی بر توانایی دست‌یابی به نرخ تبدیل قابل قبول به محض ورود مشتریان به داخل سایت است، استراتژی کم هزینه‌تر با پیشنهاد کم هزینه‌تر و عبارات با محبوبیت کمتر سرو کار دارد. این عبارات باعث ترافیک کمتری می‌شوند، بنابراین باید بسیاری از این عبارات را برای ارتباط با ترافیک از کلمات کلیدی ممتاز ابداع کنید.

بهینه سازی پرداخت به ازای هر کلیک

هر عبارت کلیدی PPC به طور ایده‌آل باید به طور مجزا مدیریت شود تا تضمین کند پیشنهاد ارائه شده (درباره میزان هر کلیک) در کورس رقابت باقی مانده است تا در صدر نتایج نمایش داده شود. بازاریاب های با تجربه PPC طیف عبارات کلیدی را جهت در برگرفتن حجم کمتر عبارات گسترش داده‌اند. به دلیل این که هر تبلیغ کننده معمولا هزاران کلمه کلیدی را برای تولید Clickthrough مدیریت می‌کند، پیشنهاد دادن دستی به زودی غیر عملی می‌شود.
بعضی از موتور های جست‌وجو، شامل ابزارهای مدیریت پیشنهاد خاص هستند، اما اگر شما یا نمایندگی شما از سرویس‌های پرداخت به ازای هر کلیک متفاوت مانند Espotting Overture یا Google استفاده می‌کنند، بهتر است از یک ابزار ساده جهت مدیریت تمام آن‌ها استفاده کنید. این ابزار، مقایسه عملکرد را نیز تسهیل می‌کند. نرم افزار مدیریت پیشنهاد مانند Atlas One Point و
BidBuddly می‌توانند در سرتاسر طیفی از خدمات PPC جهت مدیریت عبارات کلیدی در بین شبکه‌های متعدد تبلیغ PPC استفاده شوند و هزینه‌های تبلیغات موتور جست‌وجو را بهینه کنند، CPC کنونی به طور منظم بررسی می‌شود و پیشنهاد شما جهت دست‌یابی به هدف سود دهی با حجم فروش افزایش یا کاهش داده می‌شود.
ابزارهای مدیریت پیشنهاد پیچیده‌تر مانند Efficient Frontier از داده های کلیک مبتنی بر تاریخ، هزینه، بازدید و داده مکانی جهت مدل‌سازی کارزار کلی در رویکردی پورت‌فولیو گونه، مشابه مدل‌های استفاده شده توسط تاجران بازار سهام استفاده می‌کند. برای هر کلمه کلیدی و هر مکان، این ابزارها پیشنهاد مورد نیازه CPC واقعی (هزینه هر بار کلیک)، تعداد کلیک و نرخ تبدیل را پیش بینی می‌کنند.
هم‌زمان با آگاه شدن بازاریاب های بیشتر از منافع PPC رقابت افزایش یافته و این افزایش رقابت باعث بالا رفتن هزینه هر بار کلیک (CPC) شده و بنابراین سود دهی آن کاهش پیدا کرده است. به زودی به نقطه‌ای می‌رسیم که پیشنهادهای بالا متعلق به شرکت هایی با کارآمدترین وب سایت ها برای تبدیل به پیامد و بالاترین ارزش زمان حیات بالقوه برای فروش سراسری هستند.

مؤثر کردن خلاقیت تبلیغاتی خود

تا این‌جا دیدیم که کپی تبلیغات خلاق در امتیاز کیفیت و به حداقل‌رسانی هزینه تا چه اندازه اهمیت دارد. تکنیک های کپی رایت باید در دستورالعمل‌های ویراستاری عملی باشند.

چک لیست بهترین شیوه بازاریابی الکترونیکی – خلاقیت تبلیغاتی مؤثر در جست‌وجوی پولی

۱- به همراه داشتن ارتباط از طریق دربرگرفتن کلمات کلیدی عبارت جست‌وجو در تیتر و بدنه.

۲- خاص بودن در پیشنهاد.

۳- در برگرفتن منافع خاص مانند تحویل رایگان، هزینه‌ها.

۴- متمایز بودن (توضیح درباره منحصربه‌فرد بودن پیشنهاد خود).

۵- دربرگرفتن اعداد در جای مناسب برای مشخص کردن زمان ورود بازدید کنندگان.

۶- استفاده از CAPS (بزرگ کردن حروف اول و استفاده از سرنام در جای مناسب).

۷- فاصله می‌تواند خوب باشد (گاهی اوقات متن نسبتا کوتاه می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد).

۸- استفاده (محسوس) از کاراکترها: !?. ; و&.

۹- عجیب بودن!

۱۰- استفاده از کلمات متمایز.

۱۱- تلاش برای قدرتمند بودن در فراخوانی برای اقدام.

۱۲- بزرگ کردن URLهای نمایش داده شده (و آدرس وب نشان داده شده) و در نظر گرفتن زیر پوشه که محصول با منافع را برجسته می‌کند.

آگاه بودن از کلیک های جعلی

هر زمانی که اصول بازاریابی PPC برای بازاریاب ها توصیف می‌شود، آن‌ها متوجه می‌شوند که “پس ما می‌توانیم روی رقبا کلیک کرده و آن‌ها را ورشکست کنیم”، اما این موضوع حقیقت ندارد. شبکه‌های تبلیغاتی PPC کلیک های متعددی را از کامپیوتری مشابه (از طریق آدرس IP) تشخیص می‌دهند و می‌گویند که آن‌ها را فیلتر کنند. با این وجود، تکنیک هایی جهت جعل کردن کلیک های متعدد از مکان‌های مختلف وجود دارد، مانند ابزارهای نرم افزاری با کلیک های جعلی و حتی خدماتی که شما به افرادی از سرتاسر جهان مبلغی می‌پردازید تا روی این لینک ها کلیک کنید. برآورد می‌شود که در بازارهای رقابتی‌ها از کلیک ها ممکن است جعلی باشد. در حالی که این قضیه می‌تواند در نرخ تبدیلی که شما به دست می‌آورید دخیل باشد، نهایتا این کلیک های جعلی تبلیغات PPC را نابود می‌کند. ما معتقدیم که در سطح وسیع تر،  PPC به نقطه‌ای مشابه مدل وایسته می‌رسد که در آن‌جا بازاریاب ها تنها زمانی مبلغی پرداخت می‌کنند که فروش یا پیامدی شبیه به آن در سایت رخ دهد.

Feed معتبر

این شکل از تبلیغات جست‌وجو کمتر به طور گسترده استفاده می‌شود، بنابراین به طور مختصر درباره آن صحبت می‌کنیم. در Feedهای معتبر، محتوای فهرست‌بندی جست‌وجو یا تبلیغات از یک کاتالوگ با پایگاه داده سند به یک فرمت ثابت که اغلب از استاندارد تبدیل داده XML  استفاده می‌کند، به طور خودکار در موتور جست‌وجو آپلود می‌شود. این تکنیک اساسأ توسط خرده فروشانی استفاده می‌شود که دارای کاتالوگ‌های محصولاتی هستند که توصیفات محصول و قیمت آن‌ها ممکن است تغییر کند بنابراین در SERPs احتمالا از رده خارج می‌شوند. یک تکنیک مرتبط، پرداخت برای شمول ۱ (PFI) است، در این‌جا، تبلیغات PPC در فهرست‌بندی‌های جست‌وجو بعضی موتور های جست‌وجوی پراکنده شده با نتایج اصلی، قرار گرفته‌اند. در پرداخت برای شمول، تبلیغ کننده، صفحاتی را با URL های خاص جهت مشارکت در فهرست‌بندی بنیادی موتور جست‌وجو مشخص می‌کند. معمولا یک هزینه راه‌اندازی ثابت و همچنین یک تنظیم PPC زمانی که روی تبلیغ کلیک می‌شود، وجود دارد. تفاوت حیاتی آن با سایر انواع PPC در این است که موقعیت نتیجه در فهرست‌بندی موتور جست‌وجو مطایق پیشنهاد مبلغ پرداخت نمی‌شود، اما طبق قوانین طبیعی الگوریتم آن موتور جست‌وجو جهت تولید فهرست‌بندی بنیادی پرداخت صورت می‌گیرد. سرویسی که به طور متداول برای PFI استفاده می‌شود، سرویس Yahoo Sitematch است. توجه کنید که Feed ,Google معتبر را در نتایج جست‌وجوی اصلی در زمان خرید جست‌وجوی نوشتن پیشنهاد نمی‌دهد (اما XML Feed را در کاتالوگ خرید جست‌وجوی محصول Google پیشنهاد می‌دهد).

خلاصه بخش

اطمینان حاصل کنید که کسی را به خدمت گرفته‌اید که به بهینه سازی موقعیت شما در موتور های جست‌وجو آگاه است. به یاد داشته باشید که تکنیک های اصلی به صورت زیر هستند:

۱- حصول اطمینان از این که سایت های شما در ایندکس های جست‌وجوی اصلی قرار گرفته‌اند.

۲- تحلیل عبارت کلیدی را جهت شناسایی عبارات مربوط به بازار خود تکمیل کنید.

٣- اقدامات اولیه بهینه سازی موتور جست‌وجو را آغاز کنید. این فرآیند ممکن است شامل ساختاردهی مجدد سایت برای دسترسی بهتر موتور های جست‌وجو به آن و در بر گرفتن عبارات کلیدی مرتبط در کپی بدنه، تگ عنوان و دیگر عناصر صفحه می‌شود.

۴- لینک های با کیفیت را به و از سایت های دیگر به حداکثر برسانید (یک کارزار ایجاد لینک را شروع کنید).

۵- ارتباط تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک و Feedهای معتبر را بررسی کنید و مطمئن باشید منابع کافی را جهت ارائه ROI از این سایت ها اختصاص داده‌اید.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *