موتور های جست‌وجو و بازاریابی (بخش اول)

 

 

( موتور های جست‌وجو و بازاریابی ) بازاریابی موتور جست‌وجو تقریبا مهم‌ترین کانال بازاریابی دیجیتال برای جذب مشتری است. در حال حاضر همه ما زمانی که به دنبال محصول، خدمت یا سرگرمی جدیدی هستیم، به طور طبیعی به موتور جست‌وجو رجوع می‌کنیم. همچنین زمانی که با یک نشان تجاری جدید یا از طریق تبلیغات Online با نامه الکترونیکی مستقیم با از طریق دیگر کانال‌های دیجیتال مانند تبلیغات نمایشی گرافیکی آشنا شدیم، در آن زمینه به جست‌وجو می‌پردازیم.
تجربه ما نشان می‌دهد برخی از سایت های تراکنشی می‌توانند بیش از نیمی از تمام کسب و کار جدید خود را از طریق جست‌و‌جو تولید کنند که البته این امر به معروف بودن نشان تجاری بستگی دارد. برای یک نشان تجاری معروف، کاربران ممکن است از طریق URL مستقیما به سایت هدایت شوند، اما آن‌ها اغلب از موتور جست‌وجو برای وارد کردن URL نام نشان تجاری یا نشان تجاری و محصول استفاده می‌کنند (تحت عنوان جست‌وجوی پیمایشی شناخته می‌شود).

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

ارزیابی سلامت نشان تجاری در جست و جو

تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را از طریق جست‌و‌جوهای مربوط به نشان تجاری و چگونگی تغییر آن زمانی که درگیر کارزارهای چند کانالی هستید، ارزیابی کنید، شما باید از نشان تجاری خود در مقابل سرقت نشان تجاری محافظت کنید، جایی که رقبا و وابسته‌ها ممکن است در صورت عدم محافظت شما نشان‌های تجاری شما را تبلیغ کنند.
اکنون سه تکنیک اصلی بازاریابی موتور جست‌وجو را برای نمایان ساختن شرکت و محصولاتش از طریق موتور های جست‌وجو مرور می‌کنیم:

۱- بهینه سازی موتور جست‌وجو (SEO).

۲- بازاریابی جست‌وجوی پولی با پرداخت به ازای هر کلیک (PPC).

۳- خوراک معتبر شامل پرداخت به ازای شمول.

بهینه سازی موتور جست‌وجو (SEO)

بهینه سازی موتور جست‌وجو (SEO) با دست‌یابی به بالاترین موقعیت یا رتبه‌بندی که در فهرست‌بندی طبیعی یا سازمانی در صفحات نتیجه موتور جست‌وجو بعد از تایپ ترکیب خاصی از کلمات کلیدی (یا عبارات) سروکار دارد. در موتور های جست‌وجو مانند Yahoo، Google و MSN، فهرست‌بندی‌های طبیعی در سمت چپ قرار می‌گیرند، اگرچه ممکن است پیوندهای حمایت شده در بالای این فهرست‌بندی‌ها قرار بگیرند. موقعیت یا رتبه‌بندی، وابسته به الگوریتمی است که توسط هر موتور جست‌وجو برای ربط دادن محتوای صفحات سایت مربوط با عبارت کلیدی وارد شده استفاده می‌شود، هیچ هزینه‌ای برای این فهرست‌بندی که نمایش داده می‌شود یا زمانی که روی یک پیوند مربوط به سایت شما کلیک می‌شود، وجود ندارد. با این حال، ممکن است برای مشاوره یا به عهده گرفتن امر بهینه سازی برای نمایش بالاتر صفحات وب شما در فهرست‌بندی، نیاز داشته باشید به شرکت بهینه سازی موتور جست‌وجو هزینه‌ای پرداخت کنید. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بهینه سازی نرخ تبدیل، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

چگونه صفحات نتیجه موتور جست‌وجو تولید می‌شوند؟

برای بهینه سازی موقعیت شما در موتور های جست‌وجوی متفاوت، درک این اساس که کدام SFRPS تولید و مرتب می‌شوند، ضروری است. بازاریاب‌ها که بر فرآیندهای رتبه‌بندی مسلط هستند، می‌توانند موقعیت خود را نسبت به رقبایشان بالاتر ببرند و بنابراین به سطوح بالاتر ترافیک دست پیدا کنند. ما اعتقاد داریم که SEO بسیار مهم‌تر از آن است که به یک آژانس محدود شود و موفقیت در جست‌وجو شامل آموزش مالکان و ویرایشگران محتوا در یک سازمان برای ایجاد محتوایی است که با ضوابطی که توسط موتور های جست‌وجو برای ارزیابی وابستگی استفاده می‌شود، متناسب است، فناوری جست‌وجو شامل این فرآیندهای اصلی است:

۱- خزش: منظور از خزش، شناسایی صفحات مربوط برای ایندکس گذاری و ارزیابی تغییر آن‌هاست. خزش توسط روبات ها (بات‌ها) انجام می‌شود که به عنکبوت‌ها نیز معروف هستند. این روبات ها به صفحات وب ها دسترسی دارند و URL مرجع صفحه برای تحلیل و ایندکس گذاری آتی را بازیابی می‌کنند.

۲- ایندکس گذاری: ایندکس برای ممکن ساختن یافتن سریع مرتبط‌ترین صفحات توسط موتور جست‌وجو ایجاد می‌شود؛ از جمله پرس‌وجوبی که جست‌وجوگر آن را تایپ می‌کند. در حقیقت یک موتور جست‌وجو ایندکس را برای ایجاد لیست انتخابی اسناد شامل کلمات به خصوص وارونه می‌کند تا این که هر صفحه را برای عبارت پرس‌وجو، جست‌وجو کند

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

هر ربات در فایل ثبت وقایع سرور وب سایتی که از آن بازدید می‌کند یک امضا از خود با یک رشته عامل کاربر منحصربه‌فرد به جای می‌گذارد. SEOها می‌توانند از این امضا برای ارزیابی این‌که آیا و چه زمان‌هایی یک صفحه توسط ربات های متفاوت خزش شده است، استفاده کنند. مالکان سایت از ابزارهای Google Webmaster برای ارزیابی شمول ایندکس و همچنین شناسایی خطاها استفاده می‌کنند، مانند صفحاتی که شاید به دلیل محدودیت سیستم مدیریت محتوا یا پیوندهای شکسته شده، خزش نمی‌شوند.

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

شمول ایندکس

شما می‌توانید از طرق ذیل بررسی کنید که آیا در موتور جست‌وجو ثبت نام شده‌اید و شمول ایندکس شما با تعدادی صفحات مشمول ایندکس شده‌اند:

۱- مرور داده Web analytics که تناوب زمان‌های خزش ربات های اصلی جست‌وجو را به سایت شما نشان می‌دهد.

۲- استفاده از اطلاعات مراجعه کننده Web analytics برای پی بردن به این‌که بازدیدکنندگان سایت شما و صفحاتی که آن‌ها استفاده می‌کنند از کدام موتور های جست‌وجو نشأت می‌گیرند.

۳- بررسی تعداد صفحاتی که با موفقیت در سایت شما ایندکس گذاری شده‌اند.

۴- استفاده از ابزارهای مهارت در وب از سایت های Google و !Yahoo.

سایت هایی که تمایل دارند به مخاطب بین‌المللی دست پیدا کنند، باید شمول ایندکس را برای کشورهای مختلف بررسی کنند، به خصوص کشورهایی که گونه‌های مختلف زبان انگلیسی در آن‌ها رواج دارد مانند استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده.
سایت های جدید بدون هیچ پیوند خارجی نشان می‌دهند که اعتبار آن‌ها تمایل کمتری به معتبر بودن نسبت به سایت های حاضر دارد (پدیده‌ای که گاهی اوقات به Sandbox effect معروف است)، بدین معنی که مراقبت بالا باید توسط شرکت‌های خلاق یا سایت های جدید کارزار بازاریابی انجام شود، زیرا این سایت ها نمی‌توانند به طور مؤثر با سایت های مشابه در بخشی که پیوندهای مستقیم بیشتری دارند، رقابت کنند. برای یک میکرو سایت کارزاری، اغلب بهتر است که کارزار در سایت اصلی شرکت مستقر شود، حتی اگر URL یک کارزار مجزا استفاده شود که به محتوای سایت مجددأ هدایت می‌شود.

۳- رتبه‌بندی یا امتیازدهی: فرآیند ایندکس گذاری، فهرست انتخابی تمام صفحاتی را که شامل کلمات به خصوص در عبارت پرس‌وجو هستند، ایجاد می‌کند، اما این صفحات برحسب ارتباط ذخیره نمی‌شوند. رتبه‌بندی یک سند برای ارزیابی مرتبط‌ترین مجموعه استاد برای برگرداندن در SERPS به صورت بلادرنگ برای عبارت پرس‌وجوی وارد شده اتفاق می‌افتد. ابتدا اسناد مربوط از نسخه زمان اجرای ایندکس در یک مرکز داده به خصوص بازیابی می‌شوند، سپس رتبه در SERPS برای هر سند، مبتنی بر عوامل بسیار رتبه‌بندی که اصلی‌ترین آن‌ها را در زیر مشخص کرده‌ایم، محاسبه می‌شود.

۴- درخواست پرس‌وجو و ارائه نتایج: رابط آشنای موتور جست‌وجو، پرس‌وجوی جست‌وجو کننده را قبول می‌کند. مکان کاربران از طریق آدرس IP آن‌ها مشخص شده و پرس‌وجو سپس به مرکز داده مربوطه برای پردازش ارجاع می‌شود، سپس رتبه‌بندی به صورت بلادرنگ برای یک پرس‌وجوی به خصوص، به منظور برگرداندن فهرست ذخیره شده اسناد مرتبط، انجام شده و سپس این اسناد بر روی صفحه نتایج جست‌وجو نمایش داده می‌شود.
Google حدود ۲۰۰ عامل یا سیگنال در الگوریتم رتبه‌بندی جست‌وجوی خود دارد. این عوامل شامل عوامل رتبه‌بندی مثبت که به ارتقای موقعیت کمک می‌کنند و فیلترها یا عوامل منفی می‌شود که برای حذف spam موتور جست‌وجو از ایندکس جایی که SEOها از رویکردهای غیراخلاقی برای سرگرم کردن ایندکس Google استفاده می‌کند، کاربرد دارد. مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی را به طور مختصر بررسی می‌کنیم.

واگذاری سایت

چگونه یک سایت جدید را واگذار می‌کنید؟ خبر خوب این است که ثبت نام در بسیاری از موتور های جست‌وجو رایگان است. اگر شما صفحه اضافه کردن URL را پیدا کنید، جایی که شما URL صفحه اصلی خود را عرضه می‌کنید، Google به طور خودکار تمام صفحات پیوند داده شده را ایندکس گذاری می‌کند. توصیه می‌شود که ابزارهای واگذاری خودکار استفاده نشود، زیرا می‌تواند به عنوان تکنیک Spamming موتور جست‌وجو در نظر گرفته شود. در حقیقت اگر شما پیوندهایی از دیگر شرکت‌ها دارید که از قبل توسط موتور جست‌وجو ایندکس گذاری شده‌اند، بسیاری از موتور های جست‌وجو به طور خودکار سایت شما را بدون نیاز به واگذاری URL ایندکس گذاری می‌کنند.

تحلیل عبارت کلیدی

کلید موفقیت در بهینه سازی موتور جست‌وجو و پرداخت به ازای هر کلیک دست‌یابی به عبارت کلیدی مرتبط است، زیرا این عبارت مورد نظر موتور های جست‌وجو است تا ترکیب کلمات کلیدی تایپ شده در کادر جست‌وجو را با مرتبط‌ترین صفحه محتوای مقصد تطابق دهد. توجه کنید که ما می‌گوییم عبارت کلیدی (کوتاه شده عبارت کلمه کلیدی)، تا این که بگوییم کلمه کلیدی زیرا موتور های جست و جو مانند Google وقتی عبارت مورد نظر در صفحه باشد، با ارتباط بیشتری رفتار می‌کنند. با وجود این، بسیاری از گزارشگران و شرکت‌های جست‌وجو درباره بهینه سازی کلمات کلیدی شما صحبت می‌کنند و در نظر شما توجه ناکافی به تحلیل کلیدی معطوف می‌شود.
بهترین شیوه مشاوره الکترونیکی (۲۰۰۷)، مراحل زیر را برای تحلیل و هدف‌گذاری توصیه می‌کند:
الف – تحلیل تقاضا: شناسایی محبوبیت هر اصطلاح جست‌وجو و ارتباط آن با محصولات یا خدمات که به واسطه مقصود جست‌وجو کننده تعیین شده و از طریق عبارت و کارزار در آن نشان داده می‌شود. ما استفاده از دو ابزار رایگان Google را توصیه می‌کنیم: ایزار کلمات کلیدی Google و برآورده کننده ترافیک Google که برای برآورد کردن میزان محبوبیت جست‌وجوها برای محصولات و نشان‌های تجاری متفاوت به صورت nline() ابزارهای بسیار مناسبی هستند.
دیگر منابع برای شناسایی عیارات کلیدی شامل دانش بازاری شما سایت های رقبا، عبارات کلیدی بازدیدکنندگانی که به سایت شما وارد می‌شوند (از web analytics) و ابزار جست‌وجوی داخلی سایت می‌شوند. بعد از انجام تحلیل عبارت کلیدی، باید توصیف‌گرهای متفاوتی که کاربران آن‌ها را تایپ می‌کنند، بشناسیم تا آن‌ها را در SEM خود هدف‌گذاری کنیم. برای مثال، این فهرست هفت نوع متفاوت از عبارات کلیدی است که از نماینده Overture طی صحبت درباره استراتژی های موتور جست‌وجو در سال ۲۰۰۴ گرفته شده است. نمونه‌هایی برای بیمه خودرو را به آن اضافه کرده‌ایم:

١- مقایسه / کیفیت: مقایسه بیمه خودرو

۲- صفت توصیف‌گرهای (قیمت / محصول): بیمه خودرو ارزان، بیمه خودرو زنان

۳- نوع محصول: بیمه خودرو ایام تعطیلات

۴- کاربرد مورد نظر: بیمه خودرو بر حسب مایل طی شده بالا

۵- فروشنده یا نشان تجاری: بیمه خودرو Churchill

۶- مکان: بیمه خودرو بریتانیا

۷- درخواست اقدام: خرید بیمه خودرو

ب- تحلیل عملکرد: این مرحله تعیین می‌کند که چگونه شرکت در حال حاضر برای این عبارات عمل می‌کند. با در اختیار داشتن ابزارها و تگ‌های مناسب پیگیری، گزارش موقعیت متوسط در فهرست‌بندی‌های طبیعی یا پولی، تعداد کلیک‌های مراجعه شده از جست‌وجو، کیفیت کلیک‌ها (نرخ تبدیل و نرخ جهش ایده آل برای مقایسه تأثیر صفحه فرود سایت)، نتایج (فروش ها، ثبت نام‌ها یا مشتریان احتمالی)، هزینه‌ها (CPC و CPA)، سودآوری مبتنی بر هزینه فروش یا مدل های ارزش زمان حیات میسر است.
ج- تحلیل شکاف: این مرحله مکانی را که بالاترین احتمال برای بهبود وجود دارد، برای هر عبارت و محصول شناسایی می‌کند تا شما بر طبق آن منابع خود را تعیین کنید.
د- تنظیم اهداف و انتخاب عبارات کلیدی: شما باید انواع مختلف عبارات کلیدی را که می‌خواهید نمایان باشند، شناسایی کنید. عبارات کلیدی استراتژیک که برای موفقیت بحرانی هستند، بالاترین اهمیت را دارند.

بهبود رتبه‌بندی موتور جست‌وجو از طریق SEO

اگرچه هر موتور جست‌وجو الگوریتم خاص خود و دیگر عوامل وزنی را داراست که در گذر زمان تغییر می‌کنند. خوشبختانه عوامل مشترک که بر رتبه‌بندی موتور جست‌وجو تأثیر گذارند وجود دارند. وجود عوامل متعدد رتبه‌بندی برای SEO چالش برانگیز است. در سخنرانی ماه می سال ۲۰۰۶٫ آلن یوستس (نائب رئیس عالی مهندسی در Google) اظهار داشت که Google از بیش از ۲۰۰سیگنال برای ارزیابی ارتباط یک صفحه برای یک پرس‌وجوی خاص استفاده می‌کند. ما این  ارتباط را به صورت مهم‌ترین عوامل که می‌توانند مدیریت شوند ساده می‌کنیم. این عوامل عبارتند از:

۱- بهینه سازی در صفحه.

۲- لینک گذاری خارجی.

۳- ساختارهای لینک داخلی.

اجازه دهید این موارد را به طور دقیق‌تر بررسی کنیم:

١- بهینه سازی در صفحه: اصلی‌ترین آزمون ارتباط از طریق موتور های جست‌وجو، تعداد دفعاتی است که عبارت بر روی صفحه نمایان می‌شود.

با این حال، عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به کار گرفته شوند.  Googleدر راهنمای خود برای مهارت در وب شرح می‌دهد وGoogle بسیار فراتر از تعداد دفعانی که یک اصطلاح بر روی صفحه نمایان می‌شود، گام برمی‌دارد و تمام جنبه‌های محتوای صفحه (و محتوای صفحاتی که به آن لینک شده‌اند) را آزمایش می‌کند تا مشخص کند آیا این صفحه برای پرس‌وجوی شما مناسب است یا خیر.

متن تصویر جایگزین

تصاویر گرافیکی می‌توانند دارای متن پنهان باشند که به تصاویر مربوط است و توسط کاربر دیده نمی‌شود (مگر این که تصاویر گرافیکی غیر فعال باشند و یا ماوس روی تصویر به حرکت در آید)، اما این متن توسط موتور جست‌وجو دیده و ایندکس گذاری می‌شود.
به دلیل Spamming موتور جستوجو، این عامل ارتباط محدودی دارد، اگرچه هنوز برای تصاویری که به دیگر صفحه‌ها در سایت لینک شده‌اند، با ارزش است. با این حال، بهترین شیوه برای استفاده از این رویکرد برای تصاویر مهم است، زیرا این عامل برای قانون توانمندی و صفحه خوان هایی که توسط افراد نابینا استفاده می‌شود، مورد نیاز است و تگ‌های ALT را که به صورت تصویری معیوب شده‌اند، بازخوانی می‌کند.

فوق داده سند

سه نوع مهم فوق داده شامل تگ <title> سند، تک متا؛ descriptions سند و تگ متا key words سند می‌شود، شما باید تلاش کنید این فوق داده‌ها را برای هر صفحه بر روی سایت (ها) خود به صورت منحصربه‌فرد در آورید، زیرا در غیر این صورت Google ممکن است محتوای آن را به عنوان کپی تشخیص دهد و بعضی از صفحات ممکن است بر حسب اهمیت ارزش کمتری بگیرند.

۱- عنوان سند: تگ <title> تقریبا مهم ترین نوع داده متاست زیرا هر موتور جست وجو بیشترین اهمیت را به عبارات کلیدی می دهد که دارای تگ متا هستند و با یک پیوند فراخوانی برای اقدام در صفحه نتیجه موتور جست‌وجو دارند. اگر این عنوان کسی مرتبط و قدرتمندی باشد، تعداد بازدیدکنندگان شما بالا می‌رود و موتور جست‌وجو موقعیت شما را در فهرست‌بندی نسبت به صفحاتی که بازدیدکنندگان کمتری دارند، افزایش می‌دهند.

۲- تگ متای description: تگ متا، یک ویژگی از صفحه در بخش HTML <head> است که توسط مالک سایت می‌تواند ایجاد شود.

تگ متای description اطلاعاتی را که معمولا در صفحه نتایج موتور جست‌وجو نمایش داده می‌شود، مشخص می‌کند. اگر این تگ متا غیر موجود یا بسیار کوتاه باشد، قطعه کدهای مرتبط از داخل کپی بدنه استفاده می‌شود، اما بهترین کاربرد آن در کنترل کردن پیام‌های شماست.

بنابراین، ایجاد کننده صفحه می‌تواند این تگ متا را برای ایجاد فراخوانی برای اقدام قوی‌تری در فهرست‌بندی موتور جستوجو اصلاح کند.

۳- تگ متای Keywords . تگ متای کلمات کلیدی Meta برای خلاصه کردن محتوای سند مبتنی بر کلمات کلیدی استفاده می‌شود. بعضی از SEOهای بی توجه هنوز هم دیده می‌شوند که به کاربران احتمالی می‌گویند: ما تگ های متای شما را بهینه می‌کنیم. اما این امر امروزه وقت تلف کردن است، زیرا تگ متای Keywords به عنوان عامل رتبه‌بندی نسبتا بی‌اهمیت است (Google هرگز از آن استفاده نکرده است) اگرچه این کلمات کلیدی ممکن است برای موتور های جست‌وجوی داخلی مهم باشند.

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

ارزیابی داده متای سند خود

برای این که ببینید <title> و متای descriptions شما به چه اندازه مرتبط و منحصر به فرد هستند، از ساختار دستورى: site

Google با یک کلمه کلیدی استفاده کنید (از این طریق تمام صفحات سایت خود را درباره یک موضوع خاص برمی‌گردانید).

بینش بازاریابی الکترونیکی

درک رتبه صفحه

زمانی که مؤسسان Larry Page، Google و Sergey Brin، برای اولین بار Google را در دانشگاه استنفورد توسعه دادند، یک ویژگی کلیدی در رویکرد آن‌ها، استفاده از لینک های بازگشتی یا لینک ها به یک صفحه از دیگر صفحات به عنوان ارزیابی کیفیت سایت ها بود. آن‌ها این رویکرد را بعد از PageRank ,Larry Page نامیدند. اگر ما علم آن سوی PageRank را نادیده بگیریم، لینک های بیشتری از سایت ها که خود PageRank بالایی دارند به افزایش محبوبیت لینک سایت شما کمک می‌کنند. PageRank یک صفحه مجزا را در نوار ابزار Google از ۰ تا ۱۰ نشان می‌دهد، البته اگر شما آن را download کنید. این رتبه‌بندی مقیاس منظمی نیست؛ در واقع به عنوان یک مقیاس لگاریتمی شناخته می‌شود، مشابه مقیاس ریشتر برای زلزله. بنگاه‌های متوسط در طیف ۴ تا ۶ و بنگاه‌های بزرگ‌تر در طیف ۵ تا ۸ قرار دارند، مالکان و ناشران رسانه مانند پورتال‌ها و BBC در طیف ۸ تا ۱۰ قرار می‌گیرند. البته، نکته مهم این است که چگونه رتبه صفحه شما با رتبه رقبای سنتی شما و مالکان رسانه که برای عبارات جست‌وجوی استفاده شده توسط مشتریان احتمالی شما به خوبی رتبه‌بندی می‌شوند، مقایسه می‌شود.
برخی از گزارشگران PageRank ,SEO را نادیده می‌گیرند و می‌گویند در اهمیت آن اغراق شده است زیرا کیفیت و اعتبار سایت ها مهم‌تر است و زمانی که در نوار ابزار Google ارائه شد، آن را منسوخ تلقی کردند. این درست است، اما PageRank راه خوبی برای محک زنی در مقابل رقبا و برای ارزیابی توزیع آن در سایت مهم است و یک راه ناشیانه برای ارزیابی ارزش لینک های بازگشتی محسوب می‌شود.

۲- لینگ گذاری خارجی. افزایش لینک های خارجی برای تلاش های SEO سایت شما امری حیاتی است. اگرچه کنترل آن کار آسانی نیست و اغلب نادیده گرفته می‌شود. مؤسسان Google دریافتند که تعداد لینک ها به داخل یک صفحه و کیفیت آن‌ها یک راه عالی برای مشخص کردن وابستگی صفحه به جست‌وجوکنندگان است، به خصوص زمانی که با دیگر عبارات کلیدی در آن صفحه ترکیب می‌شود. اگرچه الگوریتم Google از آن زمان به طور پیوسته ارتقا و بهبود یافته، تعداد و کیفیت لینک های خارجی هنوز هم مهم‌ترین عامل رتب‌ بندی است

در حالی که در صورت مفید بودن محتوای سایت ها، لینک های طبیعی ایجاد می‌شوند، یک رویکرد کنش‌گرا برای ایجاد لینک در بازارهای رقابتی مورد نیاز است ما این گام‌ها را برای کمک به افزایش لینک های خارجی شما پیشنهاد می‌کنیم.

  • شناسایی و ایجاد خدمات و محتوای محبوب: نقطه شروع برای ایجاد لینک های طبیعی و کنش‌گرا باید تفکر درباره ارزش سایت شما، انواع مختلف محتوا یا خدمات در صفحات مختلف باشد. وسیله سنجش آن این است که آیا بازدیدکنندگان شما، صفحه محتوای شما را نشانه گذاری می‌کنند یا درباره آن به دوستانشان خبر می‌دهند یا خیر. تنها در مورد صفحه اصلی سایت خود فکر نکنید، بلکه به فکر دیگر صفحات در سایت خود نیز باشید.

با ایجاد محتوای ارزشمندتر و سپس نمایش آن از طریق پیمایش بازدیدکنندگان، با گروه‌بندی آن در تعداد صفحاتی با عنوان منابع مفید یا با شدت بیشتر مرکز منبع می‌توانید کاربران را برای لینک کردن محتوای خود به صورت طبیعی، با نزدیک کردن و پیشنهاد دادن برای لینک کردن نه تنها صفحه اصلی. بلکه مستقیما لینک کردن ابزارهایی مفید که ایجاد می‌شوند، تشویق کنید.

  • شناسایی سایت های شریک احتمالی: گزینه های متعددی برای یافتن سایت های شریک وجود دارد و تلاش برای شناسایی انواع سایت هایی که شما ممکن است با آن‌ها لینک گذاری کنید، مفید است برای مثال: دایرکتوری‌هایی از لینک ها (اغلب کم ارزش). سایت های رسانه ای سنتی. سایت های رسانه ای Online ویژه. انجمن‌های تجاری. تولیدکنندگان، تأمین کنندگان و دیگر شرکای تجاری. سایت های توزیع مطالب خبری. وبلاگ نویسان شامل مشتریان و شرکا. شبکه‌های اجتماعی. به دنبال سایت هایی باشید که لینک پیشنهاد می‌کنند. اغلب گزینه های رایگانی مانند دایرکتوری های تخصصی وجود دارد.

زمانی که سایت های اولیه مشخص شدند، ساختار دستوری مربوط به Google می‌تواند برای یافتن لینک های اضافی استفاده شود. ساختار دستوری Google معمولا سایت هایی را شناسایی می‌کند که لینک ها را به اشتراک می‌گذارند. بنابراین سایت های رقبا با سایت های رسانه ای ممکن است هر دو موجود باشند.

سه تماس با سایت های شریک

ترتیب معمول به صورت زیر است:

گام ۱: نوشتن یک ایمیل که تشویق کننده لینک باشد (با شماره تماس برای صحبت با فردی خارج از شرکت اغلب روش خوبی است)

جام ۲: لینک پیگیری

گام ۳: لینک های آماده‌سازی

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

لینک کردن متن لنگر و دنبال نکردن عنوان

زمانی که لینک ها را ایجاد می‌کنید، استفاده از متن لنگر خاص و مناسب برای لینک مهم است، لینک هایی که به عمق مطالب سایت و به خصوص به محصولات خاص اشاره دارند، اغلب ارزشمندتر هستند. به یاد داشتن این نکته نیز مهم است که Google لینک هایی را که دارای لینک rell=nofollow باشند، دنبال نمی‌کند، پس آن‌ها را بررسی کنید.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *