منبع یابی برای دست‌یابی به ترافیک در سایت نوکارتو

منبع یابی برای دست‌یابی به ترافیک در سایت

 

 

( منبع یابی برای دست‌یابی به ترافیک در سایت ) منبع یابی، دست‌یابی به تعادل صحیح سرمایه گذاری بین ایجاد ترافیک و دیگر فعالیت های بازاریابی است. دیگر جنبه های منبع یابی که باید متعادل شوند، تبلیغات Online و Offline و کارزار و فعالیت های ایجاد ترافیک پیوسته هستند.
طیفی از تکنیک های تبلیغاتی وجود دارند که بودجه کل را تشکیل می‌دهند( منبع ). به نظر شما کدام بخش برحسب مشارکت آن‌ها برای کسب درآمد از نظر هزینه بهتر است؟ واضح است که همه روش‌های کم هزینه نشان داده شده در پایین جدول شامل وابسته‌های دهان به دهان، روابط عمومی و ایجاد لینک مؤثر هستند.
Watson و همکاران او (۲۰۰۰) اگر چه مربوط به سال‌های گذشته است، سطوح مختلف اثربخشی رسانه را برای بازاریابی دیجیتال پیشنهاد داده‌اند. بنابراین، نظارت بر یکپارچه سازی، امری حیاتی است. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بهینه سازی نرخ تبدیل، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

تعادل بین ایجاد ترافیک و دیگر هزینه های بازاریابی الکترونیکی

شما همچنین باید به تعادل بین هزینه‌های زیر دست پیدا کنید.

۱- ایجاد یا طراحی وب

۲- سرویس با نگهداری

٣- ایجاد ترافیک (تبلیغ)

پیشنهاد شده است که بسیاری از سایت های اروپایی، منابع را بین طراحی خدمت و ترافیک به نسبت ۵ به ۲ به ۱ تخصیص دهند. با این حال، بسیاری سایت های آمریکایی با نسبت ۱ به ۲ به ۵ این تخصیص را انجام داده‌اند ( منبع )، یعنی تأکید شدید بر ترافیک. شما باید با دقت تخصیص صحیح برای کسب و کار خود را بررسی کنید.
تصمیم‌گیری درباره بهترین آمیخته ارتباطاتی برای یک کارزار Online بیشتر به یک هنر شبیه است تا یک علم، زیرا عناصر زیادی (که ما آن‌ها را در ابتدای این فصل معرفی کردیم وجود دارند که باید بر تصمیم شما تأثیر گذار باشند ( منبع ). پس از انتخاب کانال بازاریابی دیجیتال، باید ویژگی‌های زیر را درباره آن ارزیابی کنید:

  • * هزینه هر بار استفاده (CPA)- شما طبیعتا به دنبال به حداقل رساندن این هزینه هستید و این به ترکیب هزینه‌های رسانه، تحویل مخاطب هدف صحیح و نرخ های تبدیل بستگی دارد.
  • * حجم – بیشتر هزینه‌های کارزار به طور معمول در کانالهایی صرف می‌شود که حجم مخاطب بیشتری را به سایت می‌آورد، اغلب جست‌وجوی پولی که می‌تواند CPA کنترل شده خوبی نیز به همراه داشته باشد. داشتن یک کانال با CPA کم، چنان چه حجم مخاطبان سایت را افزایش ندهد، مفید نیست، زیرا در این صورت امکان خرید رسانه کافی وجود ندارد.
  • * تبدیل – تمام کانال‌های دیجیتالی به یک اندازه تبدیل نمی‌کنند، برای مثال جست‌وجوی پولی تا حد کمی تبدیل می‌کند، اما میزان تبدیل آن بیشتر از جست‌وجوی طبیعی است، زیرا جست‌وجو کنندگان، تبلیغات پولی را مشاهده کرده‌اند. به طور مشابه، جست‌وجوی پولی بهتر از تبلیغات نمایشی تبدیل می‌کند، زیرا جست‌وجو کننده‌ی سابق، انگیزه بیشتری دارد و راحت‌تر هدایت می‌شود، اما ممکن است در تبلیغات نمایشی با انگیزه کمتری کلیک کند.
  • * انعطاف – انعطاف برای کارزارهای بزرگتر مهم است ( منبع )، زیرا انجام دادن آزمایش‌ها و اصلاح خلاقیت در جهت گرفتن نتایج بهتر را ممکن می‌سازد، همانند جست‌وجوی پولی و تبلیغات نمایشی.
  • * فراوانی- آیا کانال، به شما امکان هدف گذاری مجدد جهت تکرار پیام های همانند هدف گذاری مجدد رفتاری و جست‌وجوی پولیرا می‌دهد؟
  • * ریسک- آیا کانال مورد نظر، آزمایش شده است و شما از بابت ارائه نتایج آن مطمئن هستید؟ برای مثال بازاریابی ویروسی یا اجاره فهرست e-mail هر دو استراتژی های پر مخاطره‌ای هستند ، در حالی که تبلیغات نمایشی و جست‌وجوی پولی ریسک کمتری به همراه دارند.

بینش بازاریابی الکترونیکی

رسانه Zed در ارزیابی آمیخته صحیح بازاریابی Online

انتخاب نوع صحیح ابزارهای الکترونیکی، با توجه به این مسأله که آیا کارزار شما بر ایجاد پاسخ مستقیم متمرکز است که برای دسته‌های تراکنشی مانند امور مالی، مسافرت یا خرده فروشی مطلوب‌تر است یا این که آگاهی برای شما مهم‌تر است که برای بسیاری از دسته های بنگاه به بنگاه یا کالاهای مصرفی مطلوب‌تر است. برای پاسخ مستقیم ( منبع )، جست‌وجوی پولی و بازاریابی وابسته اغلب برای بودجه های کم مناسب هستند؛ در حالی که تبلیغات نمایشی جزء نسبتا کوچکی از آمیخته را تشکیل می‌دهد. این فرآیند برای کارزارهای آگاهی برعکس است.

تعادل بین تبلیغات Online و Offline

تعریف تعادل صحیح بین سرمایه گذاری روی تبلیغات Online و Offline جنبه کلیدی دیگر منبع یابی است. تعادل مناسب توسط عوامل بسیاری تعیین می‌شود، اما مهم‌ترین آن‌ها، درصد فروشی است که به صورت Online به آگاهی رسیده و کامل شده است ( منبع ). در آینده قابل پیش‌بینی، سرمایه گذاری در ارتباطات Offline، به دلیل قدرت در ایجاد آگاهی و تقاضا برای نشان های تجاری که آمار بازدید از سایت را بالا می‌برد، حرف اول را می‌زند.

تعادل کارزار و ایجاد ترافیک پیوسته

صرف تمام بودجه تبلیغات در کارزارها یک اشتباه محض است ( منبع ). یک نسبت صحیح باید برای هزینه های هر ماه سال برای به روزرسانی و ثبت نام مجدد موتور جست‌وجو در نظر گرفته شود؛ کپی برای بهبود موقعیت در موتور جست‌وجو بهنگام رسانی، لینک ایجاد، قراردادهای حمایت مالی بلند مدت و e-mail پذیرفته شده توسط کاربر مسنقیم مدیریت شوند.

خلاصه بخش

منبع یابی، دست‌یابی به تعادل صحیح بین تبلیغات خدمت و طراحی، تبلیغات Online و Offline و فعالیت‌های کارزاری و ایجاد ترافیک پیوسته است. برای کارزارها ( منبع )، تصمیمات منبع یابی شامل مدت زمان اجرای بنر، وزن آگهی، هدف گذاری و اندازه کارزار می‌شود.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =