مشارکت در آمیخته بازاریابی

 

 

( مشارکت در آمیخته بازاریابی ) در آمیخته بازاریابی عنصری جدید به نام “مشارکت” یا “لینک های بازاریابی” یا “اتحادیه‌ها” وجود دارد. بیش از دو سوم (۶۴%) از ۱۰۰۰ شرکت برتر در بریتانیا تأیید کرده‌اند از کارمندانی برخوردار هستند که در بخش بازاریابی مشارکت دارند (Craggs، ۲۰۰۲ را ببینید). جای تعجب نیست که چند سال بعد تبلیغات بازاریابی اینترنتی انگیزه‌ای پیدا کنند و الگوهای مشترکی تحت عنوان مشارکت را به کار گیرند. هر چند این مقوله در دنیای بازاریابی آنلاین نیز حائز اهمیت است اما مشارکت زیرکانه با پیدایش اتحادیه مدیران همانند کلیدی برای درهای بازاریابی جدید است. به مثال‌هایی در این مورد توجه کنید:
Ford Galaxy با Tesco و AOL جهت دست‌یابی به یک میلیون مشتری جدید در حوزه مخاطبین مورد هدف خود (کودکان و زنان ۳۰ تا ۴۳ سال)، به مشارکت پرداخت. Ford همچنین تمایل به ارتباط با نشان های تجاری داشت که این امر موجب بهبود زندگی مخاطبین هدف آن شد.
MU tv (یکی از کانال های تلویزیونی که به منچستر یونایتد اختصاص دارد) با رادیوهای Century و Sky به منظور ارتقای محصول خود دست به مشارکت زد، به گونه‌ای که توانست برنامه ای جذاب ایجاد کرده و خیلی سریع ۳۷۹٫۰۰۰ مخاطب را از ۹۸ کشور جهان به خود جلب کند. این گروه را با طرف‌داران جهانی MUFC تخمین زده شده توسط MORI که حدودا ۷۰ میلیون می‌باشند، جمع کنید. هم‌چنان شما پتانسیل‌های بیشتری جهت جذب مخاطب در این گروه خواهید دید. امروزه در دنیای آنلاین، بسیاری از خرده فروشان الکترونیکی کارمندانی برای مدیریت مشارکت‌های آنلاین بالاخص بازاریابی وابسته دارند.
مشارکت خلاق و مؤثر میان Live 8 Charity و O2، تأمین کننده سرویس Mobile ثابت کرده است که با مشارکت می‌توان آن‌چه را که پیشتر دست‌یابی به آن غیرممکن بوده است، به دست آورد. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بازاریابی تبلیغات اینترنتی، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

موقعیت

در بیست‌مین سالروز Live Aid، اعلام شد که رویداد Live 8 که به سرعت آماده شده بود، عناوین جهانی را به خود اختصاص داده است. Live 8 باید یک میلیون پوند جمع‌آوری کرده، کنسرت خود را تبلیغ و راهی جهت جمع‌آوری ۱۰۰٫۰۰۰ بلیت کنسرت و توزیع آن در ظرف دو هفته میان میهمانان پیدا می‌کرد. O2 برای انجام فرآیند بلیت فروشی به Live 8 نزدیک شد. اپراتور متوجه شد که کنسرت Live 8 قرار است بزرگ‌ترین رویداد موسیقی در بیست سال اخیر باشد و مسلما تقاضا برای بلیت زیاد بوده و تأمین آن دشوار خواهد بود.

اهداف

۱- ایجاد سازوکاری عادلانه برای برگزیدن ۱۳۰٫۰۰۰ میهمان در کنسرت خیریه ۸ Live و توزیع و سریع ۱۳۰٫۰۰۰ بلیت به صورت مطمئن و ایمن در ظرف تنها دو هفته.

۲- جمع‌آوری حداقل ۶/۱ میلیون پوند برای ۸ Live (برای تأمین برخی از هزینه ها جهت اجرای کنسرت و توزیع سریع و ایمن ۱۳۰٫۰۰۰ بلیت با قیمتی ارزان).

استراتژی

O2 با مشارکت با (MIG) Mobile Interactive Group از پلتفرم Vote Winner برای اجرای مسابقه استفاده کرد و سؤالات مسابقه و کدهای مختصر O2 را در تمامی روزنامه‌های ملی و ایستگاه‌های رادیو و تلویزیون منتشر کرد. با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ شرکت نوکارتو می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

تاکتیک ها  

مکانیک ورود به رقابت بلیت در شش ژوئن به صورت زنده آغاز شد. برای تأمین نیازمندی‌های یک فرآیند ورودی سریع و عادلانه، ۸ Live سؤالات چند گزینه‌ای را تنظیم کرد. پس از هفت روز مسابقه به پایان رسیده و ۶۶٫۵۰۰ برنده این مسابقه از طریق پیام های متنی متوجه شدند که دو عدد بلیت برنده شده‌اند.

اقدام

به هر یک از برندگان یک PIN منحصر به فرد فرستاده شده و آن‌ها باید وارد وب سایت O2 می‌شدند. قیمت هر پیام متنی وارد شده به مسایقه یک پوند و ۵۰ سنت بوده که به ۸ Live پرداخت می‌شد. برای تأمین هزینه های شبکه، یک استاندارد قیمت P10 تا P12 برای هر پیام در نظر گرفته شده بود. O2 هیچ پولی از این پروژه دریافت نکرد. در زمان اوج، یک سیستم ۶۱۱ پیام در هر ثانیه دریافت کرده، در مقام مقایسه این میزان در Big Brother (یک نمایش تلویزیونی مشهود) ۵۰۰ پیام در هر ثانیه بوده است، در زمان‌های نزدیک به ضرب الاجل تعیین شده، تماس‌های تلفنی نیز با این برندگان برقرار شده و تجربه‌ای جالب برای مشتریان به وجود آورده است.

کنترل

عملکرد بلیت Live 8 در کتاب رکوردهای گینس یه عنوان بزرگ‌ترین رقابت پیام های متنی ثبت شده است. تقریبا ۲۱ میلیون نفر در این مسابقه شرکت کرده و تبلیغات بیش از سه میلیون پوند برای کنسرت خیریه ۸ Live در آفریقا جمع‌آوری کرد که پروفایلی از مشکلات آفریقا فراهم شده و امتیازهایی از جمله لغو دیون از بسیاری کشورها دریافت می‌دارد.
منبع: Based on New Media Age Awards 2006 submission
همه کارها را نمی‌توان به تنهایی انجام داد؛ در نتیجه مشارکت در هر کاری می‌تواند کمک مؤثری در پیشروی اهداف ما باشد اما باید توجه داشت که به مدیریت متخصص و با تجربه نیز نیاز است. شما می‌توانید با استفاده از پکیج جامع بازاریابی و تبلیغات تخصصی اینستاگرام باعث پیشرفت کسب و کار خود شوید. 

نکات قابل توجه

۱- از آن‌جا که فرصت‌های زیاد و جدیدی برای متنوع سازی آمیخته جهت بهره برداری از خصوصیات رسانه دیجیتال وجود دارد، باید آمیخته بازاریابی را برای دنیای آنلاین مجددا مورد بررسی قرار داد.

۲- عناصر عمده در بازاریابی سنتی عبارتند از: محصول، قیمت، مکان، تبلیغات، افراد، فرایند ها و مدارک فیزیکی، مدل های جایگزینی ۵I، شناسایی، فردی سازی، تعامل، یکپارچگی، راستی و امانت در شناسایی پتانسیل بازاریابی روابط / یک به یک به صورت آنلاین ایجاد شده‌اند.

۳- ایجاد روابط و کیفیت خدمات با تمایلاتی به سمت ادغام و کالاسازی حائز اهمیت هستند، ایجاد روابط و افزایش پای‌بندی برای افزایش سودآوری ضروری است.

۴- محصول. می‌توان محصولات را از طریق عرضه خدمات مبتنی بر اطلاعات و تعامل با نشان تجاری جهت ایجاد تجارب نشان تجاری جدید، به صورت آنلاین توسعه داد.

۵- قیمت. کاهش در قیمت های بازار از طریق شفافیت قیمت های آنلاین به وسیله روش‌های خریدی چون مناقصه ها، مقایسه قیمت و عامل‌های خرید صورت می‌پذیرد. کانون‌ها و بازارهای تبادلات B2B برای خریدهای مستمر محصولات کالایی شده قابل ملاحظه هستند. بازاریاب ها باید به طور روتین بر قیمت ها جهت حفظ قابلیت رقابت خود نظارت داشته باشند.

۶- مکان. تغییر در تبلیغات، خرید، توزیع و استفاده از محصولات در زمان تعیین عنصر مکان در آمیخته بازاریابی لحاظ می‌شوند، عدم واسطه‌گری، واسطه‌گری متقابل و واسطه‌گری مجدد از تغییرات عمده بازاریابی بوده که باید به آن‌ها پاسخ گفت. تجزیه محتوا و خدمات از طریق ابزارچه‌ها و تغذیه رسانه چندین سایت رویدای دیگر است.

۷- تبلیغات. باید گزینه های آنلاین برای تمامی عناصر آمیخته تبلیغاتی از تبلیغات گرفته تا فروش، ارتقای فروش، روابط عمومی، حمایت مالی، ایمیل مستقیم، نمایشگاه‌ها، تبلیغ کردن کالاها، بسته‌بندی و تبلیغات دهان به دهان برای بخش تبلیغات آمیخته بازاریابی مورد بررسی مجدد قرار گیرند. از مسائل کلیدی در برنامه ریزی آمیخته تبلیغاتی می‌توان به یکپارچگی، خلاقیت، جهانی سازی و منبع یابی اشاره کرد.

۸- افراد. از آن‌جا که کیفیت خدمات عامل متمایز کننده آفلاین یا آنلاین است، افراد از نقش کمکی قابل ملاحظه‌ای در آمیخته بازاریابی برخوردار هستند. خدمات تخصصی اینستاگرام اعتبار و تداوم کسب و کارتان را تضمین می‌کند. سازمان ها باید در مورد ایجاد بهترین توازن میان سرویس مکانیزه و سرویس سنتی خدمت به مشتری جهت فراهم آوردن کیفیت خدمات و انتخاب تصمیم‌گیری کنند، البته در همین حال باید به طور همزمان هزینه خدمات را به حداقل برسانند، رسانه های اجتماعی آنلاین، این امکان را به سازمان ها می‌دهند تا از مشتریان جهت شکل‌دهی خدمات خود برای سایر مشتریان دیگر از طریق نظرات و پیشنهادها کمک بگیرند.

۹- مدرک فیزیکی. کیفیت سایت، مدرک فیزیکی آنلاین است، بنابراین برای اطمینان دادن به مشتریان جهت خرید خدمات ناملموس از طریق سایتی که استانداردهای قابل قبول سرعت و سهولت در استفاده را تأمین کند، حائز اهمیت است. این امر می‌تواند با مجوزهای تأیید شده از جانب سازمان های مستقل کامل شود. 

۱۰ – فرآیند. تمامی فرآیندها برحسب کیفیت خدمات و محصولات بر مشتریان تأثیر گذار هستند. در وضعیت آنلاین، مرور مجدد فرآیندها از طریق یکپارچگی سیستم های Front Office و Back Office جهت فراهم آوردن پاسخ‌های کارآمد به درخواست‌ها و نیازهای مشتریان حائز اهمیت است.

۱۱- مشارکت. لینک های بازاریابی و اتحادیه‌ها را می‌توان تقویت کرد، البته برای تقویت آن‌ها به مدیریت با تجربه نیاز است.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *