بازار آنلاین ، مدل و درآمد

 

 

( بازار آنلاین ، مدل و درآمد ) این مسئله بسیار حیاتی است که بازاریاب ها موقعیت خود را در بازار آنلاین درک کنند. این “اکوسیستم کلیک” شماست که جریان بازدید کنندگان آنلاین بین موتور های جستجو، سایت های رسانه ای، سایر واسطه ها، رقبای شما و خودتان را توصیف می‌کند. مشتریان و مشتریان احتمالی در بازار آنلاین شما به طور طبیعی برای پیدا کردن محصولات، خدمات، نشان های تجاری و سرگرمی به موتور های جستجو روی می‌آورند. موتور های جستجو به عنوان یک سیستم توزیعی عمل می‌کنند و جستجو گران را به سایت هایی با عبارات متفاوت متصل می‌کنند. شرکت‌ها نیاز به تحلیل نحوه به کارگیری عبارات کلیدی دارند که مصرف کننده به شکل جستجوهای عمومی برای محصولات یا خدمات وارد کرده، با جملات مشخص‌تر و عباراتی شامل نشان های تجاری که نام نشان تجاری و نام رقیب را نیز دخیل کرده باشند. آن‌ها همچنین با به کارگیری خدمات ذکر شده در مراحل بعدی این بخش، نیاز به ارزیابی این مسئله دارند که کدام یک از رقبا یا واسطه های آنلاین بیشترین سهم را در این عبارت دارند، یا کدام یک مانند نشان های تجاری شناخته شده که به طور مستقیم بازدید کنندگان را جذب می‌کنند به نوبه خود مردم پسندتر هستند. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بازاریابی تبلیغات اینترنتی، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.
تحلیل بازار آنلاین روشی اساسی در توسعه استراتژی بازاریابی الکترونیکی برای یک سازمان است. همچنین در مراحل اولیه برنامه ریزی مبارزه‌ای برای بازاریابی آنلاین خوب است نشان دهیم که با کدام نوع از سایت ها برای تبلیغ و نوع اصطلاحات جستجو که ممکن است برای تبلیغات پرداخت پول به ازای هر کلیک نیاز به خریداری آن‌ها داشته باشیم، به همکاری بپردازیم.
برای کمک به خلاصه کردن ارتباطات و جریان ترافیک در بازار الکترونیکی خود، مصرانه از شما می‌خواهیم یک نقشه از بازار الکترونیکی خود تولید کنید. این کار اهمیت نسبی واسطه های متفاوت داخل بازار و جریان های کلیک بین بخش های مختلف مربوط به مشتری و سایت شرکت شما و رقبای مختلف از طریق واسطه ها را نشان می‌دهد. شما باید بدانید کدام یک از سایت ها در مهار کردن ترافیک جستجو مؤثر هستند که یا با آن‌ها همکاری کنید با بکوشید یک قطعه از ترافیک جستجو را خودتان به دست آورید.
این مدل الکترونیکی مفاهیمی را به ما معرفی می‌کند که در بخش‌های بعدی بیشتر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اعضای اصلی مدل الکترونیکی بازار عبارتند از:
۱- بخش های مشتریان: بخش‌های مختلف را برای درک میزان مصرف رسانه های آنلاین آن‌ها، رفتار خریدار و نوع مطالب و تجاربی که از طریق واسطه ها وب سایت شما به دنبال آن‌ها می‌گردند، شناسایی کنید. نقاب‌ها برای درک ترجیحات، خصوصیات و رفتارهای آنلاین گروه‌های مختلف به کار برده‌می‌شوند.
۲- واسطه های جستجو: موتور های جستجوی اصلی معمولا Google, Yahoo! و Microsoft Live Search هستند. اما موتور های دیگری نیز در برخی از بازارها مانند چین (Baidu) و روسیه (Yandex) استفاده می‌شوند. شما به دانستن مهم‌ترین عبارت‌ها و این که بازدید کنندگان به کدام سایت ها هدایت شده‌اند نیاز دارید. ابزارهایی مانند Google Keyword و Google Trafic Estimator برای تعیین محبوبیت عبارت‌ها به کار می‌روند. برای مثال، در بخش مالی، اگر شما این خدمات را ارائه دهید و HSBC در تحقق جذب بازدید کننده مستقیم از موتور های جستجو برای این عبارت کلیدی موفق باشد Moneysupermarket شریک بالقوه بسیار مهمی قلمداد می‌شود.
۳- واسطه ها و سایت های رسانه ای: سایت های رسانه ای و سایر واسطه ها، از جمله وابسته‌ها، اغلب در جذب بازدید کننده از طریق جستجو یا به طور مستقیم نشان های تجاری موفق به شمار می‌روند. شما باید شرکای بالقوه را بررسی کنید، مقوله‌هایی مانند:
الف – سایت های رسانه ای خبری متداول یا پورتال ها: برای مثال Pure Play, Times,، FT.com یا Google News که اخبار را از منابع دیگر گردآوری می‌کنند.
ب- سایت های رسانه ای ویژه / عمودی: برای مثال E-consultancy و ClickZ.com در B2B.
پ- سایت های مقایسه قیمت: (به آن‌ها تجمیع کنندگان نیز گفته می‌شود) برای مثالuSwitch, Shopping.com, Kelkoo Moneysupermarket و غیره.
ت- ابر وابسته‌ها: وابسته‌ها از طریق بازرگانانی که موجب ترافیک در وب سایت آن‌ها می‌شوند، با بهره‌گیری از توافقی مبتنی بر پورسانت نسبت به بخشی از فروش یا مقداری ثابت، کسب درآمد می‌کنند. حضور آن‌ها در بازارهای خرده فروشی الکترونیکی با توجه به درصدهای فروش بسیار مهم است.
ت- وابسته‌های ویژه یا وبلاگ نویسان: این‌ها اغلب اشخاص هستند و ممکن است گاهی مهم نیز باشند، برای مثال در انگلستان، مارتین لوئیس از Moneysavingexpert.com ماهانه میلیون‌ها بازدید کننده دارد، وابسته‌های کوچک‌تر وبلاگ نویسان به طور جمعی اهمیت پیدا می‌کنند.
۴- سایت های مقصد: این‌ها همان سایت هایی هستند که بازاریاب تلاش می‌کند برای آن‌ها بازدید کننده جذب کند، چه این سایت ها تبادلی باشند؛ مانند خرده فروشان، خدمات مالی یا شرکت‌های مسافرتی و چه تولید کنندگان یا نشان های تجاری. ارائه ارزش آنلاین جنبه‌ای کلیدی است که در برنامه ریزی باید مدنظر داشت. بازاریاب ها باید ارائه های ارزش آنلاین خود را در مقابل رقبا ارزش گذاری کنند و درباره این بیندیشند که چگونه می‌توانند آن‌ها را به منظور تولید یک تجربه آنلاین منحصر به فرد اصلاح کنند.
نشان های تجاری مورد اعتماد و شناخته شده که وفاداری مشتری را به دست آورده‌اند برای موفقیت آنلاین در جایگاه خوبی هستند چرا که یکی از رفتارهای شایع مصرف کنندگان این است که از طریق وارد کردن یک URL یا به وسیله یک چوب الف یا پست الکترونیکی مستقیما به سایت وارد شوند روش دیگر این که ممکن است نام تجاری یا .URL را جستجو کنند.

قدرت نشان تجاری

از Web Analytics برای ردیابی محبوبیت نشان تجاری خود و این‌که چگونه این محبوبیت با گذشت زمان در طول فصول و در کشاکش کمپین آنلاین و آفلاین تغییر می‌کند استفاده کنید همچنین می‌توانید تعداد بازدید کنندگانی را که مستقیما وارد سایت شده‌اند، مشاهده کنید. همچنین به گزارش‌هایی دسترسی دارید که جستجوی بازدید کنندگان را درباره نشان تجاری شما، URL غلط‌های املایی و در ترکیب با محصولات مختلف نشان می‌دهند. شما به محافظت از نشان تجاری خود در قبال “نشان ربایی” در موتور های جستجو نیاز دارید. شما می‌توانید با استفاده از پکیج جامع بازاریابی و تبلیغات تخصصی اینستاگرام باعث پیشرفت کسب و کار خود شوید.

مدل بازار دم بلند (قانون ZIPF)

اهمیت مدل دم بلند از طریق کتاب وبلاگ کریس اندرسون مشخص شد. این مدل که سابقا آن را قانون ZIPF می‌نامیدند، به هر مجموعه بزرگی از اقلام که از لحاظ حجم یا محبوبیت مرتب شده‌اند، اشاره دارد. این قانون توضیح می‌دهد که چگونه فراوانی یا محبوبیت اقلام به طور منظم کاهش پیدا می‌کنند. همچنین به پدیده دم بلند نیز معروف است، چرا که هر چند تعداد انگشت شماری از اقلام محبوبیت زیادی دارند اما تعداد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که گرچه به صورت جداگانه مورد توجه نیستند ولی اگر بازاریاب بخواهد خدمات آن‌ها برای طیف وسیعی از مشتریان بالقوه کشش پیدا کند، به صورت دسته جمعی می‌توانند اهمیت پیدا کنند. کالاها و خدمات ویژه می‌توانند به اندازه کالاها و خدمات متداول اقتصادی باشند چرا که حجم بالقوه از بازارهای کوچک می‌تواند، بزرگ شود. علاوه بر این، سودآوری دم بلند ممکن است بیشتر باشد.

درباره قانون ZIPF

قانون ZIPF می‌گوید در مجموعه‌ای بزرگ (که به نسبت محبوبیت منظم رتبه‌بندی شده است) قلم دوم نیمی از محبوبیت قلم اول و قلم سوم یک سوم محبوبیت قلم اول را دارد. به طور کلی:
قلم kام، یک Kام محبوبیت قلم اول را دارد.
قانون ZIPF را می‌توان برای توصیف کاهش تصاعدی تنظیمات برای به کارگیری، انتخاب یا خریداری از روی حق انتخاب اقلام به کار بست. تا وقتی که دم بلند است، تمرکز تلاش‌های بازاریابی تنها روی محبوب‌ترین اقلام کار اشتباهی است چرا که بسیاری از مشتریان، رفتاری متفاوت خواهند داشت و ترجیحات کیفی یا محصولی آن‌ها نیز دچار تحول خواهد شد. روی دیگر سکه این استدلال نیز آن است که اگر منابع محدودی داشته باشید، باید تلاش خود را روی سر متمرکز کنید.
بازاریاب های آنلاین با دم بلند زیاد مواجه می‌شوند، در این‌جا به برخی از شرایط و معانی ضمنی آن اشاره می‌کنیم:
۱- محبوبیت عبارات جستجو در یک دسته یا برای یک سایت مجزا
معنای ضمنی: تحلیل عبارت کلیدی به کار رفته برای تعیین بهینه سازی موتور های جستجو بازاریابی پرداخت به ازای کلیک، زمانی بیشترین تأثیر را دارند که به جای تنها پنج یا ده عبارت کلیدی مهم صدها عبارت بالقوه برای نیاز هر مشتری تحلیل شوند. ما برای هدف قرار دادن دم بلند از طریق جستجو به این نکات رسیده‌ایم که عبارتنداز:
• * عبارات کلیدی را از طریق SEO و Pay Per Click با چهار واژه کلیدی یا بیشتر هدف قرار دهید. داخل SEO، به این عبارات بلندتر درون (عنوان) صفحه وب یا ارسال وبلاگ خود اشاره کنید.
• * ابزار کلیدی Google External را برای شناسایی توصیف‌گرهای مختلفی از جمله geography به کار ببرید که برای جستجوی اصطلاحی رایج‌تر به کار می‌روند، برای مثال ” Marketing Recruitment Manchester” یک توصیف‌گر جغرافیایی است.
• * مترادف به کار ببرید. برای مثال، یک مقاله درباره “بازاریابی الکترونیکی” باید به اصطلاحات مشابهی از قبیل بازاریابی آنلاین، بازاریابی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی نیز اشاره کند.
• * نسخه‌های جمع و مفرد را هدف قرار دهید. کاربران ممکن است هر کدام را جستجو کنند.
۲- محبوبیت محتوای داخل یک وب سایت
معنای ضمنی: هر چه صفحات بیشتری با مطالب گوناگون مرتبط با مخاطبان خود داشته باشید، احتمال این‌که بتوانید نیازهای مخاطبان متنوع خود را برآورده سازید و آن‌ها نیز با محتوا تعامل داشته باشند، بیشتر خواهد بود. اما شما باید از بسته تحلیل وب سایت خود برای شناسایی ۲۰ صفحه برتر استفاده کنید که بیشترین بازدید از آن‌ها به عمل آمده است و پس از آن مطمئن شوید که آن‌ها در رساندن پیام های اصلی شما و دست‌یابی به فعالیت‌هایی که به دنبال آن‌ها هستید، مؤثرند.
۳- محبوبیت اقلام خریداری شده از یک سایت خرده فروشی الکترونیکی
معنای ضمنی: صورت موجودی بزرگ‌تر به فروش بیشتر منجر خواهد شد. حاشیه‌های سود بالاتر برای اقلامی امکان‌پذیر هستند که از محبوبیت کمتری برخوردارند چرا که ممکن است مصرف کنندگان برای اقلامی که به دست آوردن آن‌ها مشکل است آمادگی پرداخت بیشتری داشته باشند، کریس اندرسون این مسئله را به تفصیل در کتاب خود مورد بحث قرار داده است.
۴- محبوبیت وب سایت ها در دسته‌ای که از طریق بازدید کنندگان منحصر به فرد اندازه‌گیری شده است
معنای ضمنی: کانال های ارتباطات الکترونیکی مانند تبلیغات تعاملی، بازاریابی وابسته و ایجاد لینک را می‌توان برای بهره‌جویی از دم بلند به کار برد. به کارگیری چنین تکنیک هایی برای برقراری ارتباط با بازدید کنندگان بالقوه‌ای که از سایت های ویژه مانند وبلاگ ها و کتاب‌های راهنمای متخصصین بازدید می‌کنند می‌تواند راه نسبتا کم هزینه ای برای رسیدن به دست‌یابی در مقایسه با مصرف در ده پورتال برتر وب یا یک دسته باشد.
تحلیل بازار آنلاین می‌تواند به شما در درک رفتار مشتری برای شناسایی عبارت جستجوی بالقوه‌ای که باید شرکت خود را برای آن‌ها تبلیغ کنید و همچنین سایت های همکار بالقوه یا خریدهای رسانه ای کمک کند.

مدل های درآمد آنلاین

آگاهی نسبت به طیف وسیعی از گزینه‌ها به منظور تولید درآمد آنلاین بسیار مفید است. هم برای سایت های واسطه ای مانند مالکان رسانه ها، پورتال ها وابسته‌های آن‌ها و هم برای سایت های معاملاتی که در آمد اصلی معاملات آن‌ها ممکن است برای مثال از طریق درآمد آگهی تأمین شود. دیدگاه خرید رسانه ای نیز زمانی مفید است که سایت خود را تبلیغ می‌کنید، زیرا هنگامی که در جهت معکوس به آن نگاه می‌کنید این‌ها تنها گزینه‌هایی هستند که شما جهت پرداخت برای بازدید کنندگان در اختیار دارید، جه هنگامی که مستقیم نزد مالکان سایت بیایند، چه از طریق یک آژانس رسانه ای مراجعه کنند. بنابراین نیاز به بررسی گزینه‌ها و انتخاب رسانه ای ترکیبی دارید که بهترین ROI را عرضه کند. با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ شرکت نوکارتو می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

علاوه بر فروش مستقیم اینترنتی و دلالی فروش آنلاین از طریق حراجی، هشت مدل اصلی در آمد آنلاین وجود دارد که یک کارآفرین وب در حال رشد یا مالک یک سایت تأسیس شده می‌تواند برای تولید در آمد از آن‌ها بهره بگیرد.
۱- درآمد حاصل از دسترسی با آبونمان به محتوا: برای دوره‌ای یک ماهه یا معمولا یک ساله می‌توان به طیفی از اسناد دسترسی داشت. برای مثال، FT.com سه مدل آبونمان دسته‌بندی شده با توجه به نوع محتوایی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید در خود دارد. از یک صد تا چهارصد پوند در سال.
۲- درآمد حاصل از دسترسی Pay Per View به اسناد: در این‌جا پرداخت زمانی رخ می‌دهد که به سند، کلیپ موسیقی یا ویدئویی واحد که می‌تواند دانلود شود دسترسی پیدا کنید. حال ممکن است فایل مورد نظر با یک کد عبور یا مدیریت حقوق دیجیتال محافظت شده یا نشده باشد. برای مثال، ما برای دسترسی به جزئیات بهترین راهنمای عملکرد در بازاریابی اینترنتی به Marketing Sherpa بول پرداخت می‌کنیم.
۳- درآمد حاصل از نمایش CPM تبلیغات در یک سایت: برای مثال تبلیغات بنر آسمان خراش‌ها یا رسانه های غنی. CPM مخفف “هزینه در هر هزار” است. مالک سایتی مانند FT.com از تبلیغ کنندگان به نرخ قیمت کارت و با توجه به تعداد آگهی های آن که به بازدید کننده سایت نشان داده شده است. پول دریافت می‌کند. تبلیغات را ممکن است خود سرور آگهی مالکان سایت انجام دهد یا آن طور که رایج‌تر است از طریق شبکه خدمات آگهی یک شخص ثالث صورت گیرد. از طریق شبکه های نمایش تبلیغات، فضا را می‌توان با نرخ پایین‌تری خریداری کرد زیرا این شبکه ها به خرید آگهی کور معروف هستند (نرخ های CPM کمتر است چرا که معلوم نیست تبلیغات آن کجا قرار خواهند گرفت).
۴- درآمد حاصل از تبلیغات CPC روی سایت آگهی های متنی: مخفف “هزینه به ازای هر کلیک” است. تبلیغ گران صرفا برای هر چند بار که تبلیغات خود را نمایش دهند، پول دریافت نمی‌کنند، بلکه بنا به تعداد دفعاتی که روی آن‌ها کلیک شود، هزینه را محاسبه می‌کنند. این‌ها عموما تبلیغات متنی مشابه لینک های حمایت شده در یک موتور جستجو هستند، اما روی شبکه ای از سایت های شخص ثالث، آگهی های محتوایی ارائه می‌شوند. برای مثال، سایت Dave Chaffey را با قرار دادن Javascript در نقاط مختلف صفحه به کار گرفته است تا آگهی های متنی مرتبط با محتوا را به طور خودکار سرویس دهد، در نتیجه صفحه مربوط به بازاریابی ایمیلی آگهی هایی در مورد خدمات ایمیل دارد که می توان آن ها را بر اساس CPM )سایت مورد نظر) یا Cost Per Click خریداری کرد.
برای ما، با وجود موتور های جستجویی مانند Google که بیش از یک سوم درآمد خود را از شبکه به دست می آورند، شبکه های جستجوی محتوا یکی از بزرگ ترین اسرار در بازاریابی آنلاین به شمار می‌روند. با این حال بسیاری از تبلیغ گران متوجه نیستند زمانی که برای تبلیغی هزینه پرداخت می‌کنند که در نتایج جستجو نشان داده می‌شود، ممکن است جای دیگری نیز در سراسر وب نمایش داده شوند. Google مبتکر این شیوه تبلیغ است و برای قالب بندی‌های مختلف واحدهای آگهی، گزینه‌های متنوعی از جمله آگهی‌های متنی، آگهی‌های نمایشی ویدیوهای جریانی و هم اکنون حتى Cost Per Action را به عنوان بخشی از طرح Pay Per Action خود ارائه می‌دهد.
۵- درآمد حاصل از حمایت مالی از بخش‌های مختلف سایت با انواع مطالب (معمولا هزینه ثابتی برای یک دوره مشخص): معامله با قیمت ثابت، معامله CPA یا CPC یک شرکت می‌تواند برای تبلیغات بخش یا کانال سایت هزینه پرداخت کند. برای مثال، بانک HSBC بخش پول در پورتال Orange را حمایت می‌کند. این نوع از معامله اغلب برای مقدار ثابتی در هر سال رخ می‌دهد. همچنین ممکن است بخشی از آرایش متقابلی باشد که گاهی اوقات “ضد معامله” نامیده می‌شود که در آن هیچ یک از طرفین بولی پرداخت نمی‌کنند. با این حال معامله‌ای توافق شده به حساب می‌آید، بنابراین ممکن است عناصر CPA و CPC را نیز داشته باشد. رویکرد حمایتی هزینه ثابت را Alex Tew در سال ۲۰۰۵ به کار برد. جوان ۲۱ ساله که برای پرداخت بدهی‌های خود به دانشگاه نگرانی داشت. اما دیگر جای نگرانی نبود چرا که پس از راه اندازی Million Dollar Homepage ظرف چهار ماه یک میلیون دلار به دست آورد.
۶- درآمد وابسته‌ها (معمولا CPA اما می‌تواند CPC نیز باشد): درآمد وابسته‌ها بر اساس پورسانت است، برای مثال من کتاب‌های Amazon را در سایت خودم نمایش می‌دهم،Dave Chaffey.com و در حدود ۵ درصد از قیمت پشت جلد را به عنوان حق الزحمه از Amazon دریافت می‌کنم. چنین آرایشی گاهی اوقات هزینه به ازای اکتساب (CPA) نامیده می‌شود، Amazon و دیگران طرحی دسته‌بندی شده عرضه می‌کنند که در آن به وابسته‌ها در صورت فروش هر چه بیشتر برای به دست آوردن درآمد بیشتر انگیزه داده می‌شود. به این دلیل اغلب معامله آگهی Pay Per- Performance نامیده می‌شود.
این رویکرد به طور فزاینده‌ای در حال گرفتن جای روش CPM یا CPC است که تبلیغ گر در آن قدرت مذاکره بیشتری دارد. برای مثال، در سال ۲۰۰۵ شرکت تولیدی Unilever بر سر معاملات CPA با ناشران آنلاین وارد مذاکره شد که در آن برای هر آدرس ایمیلی که از طریق مبارزه به جای معامله سنتی CPM به دست می‌آمد پول پرداخت می‌شد.
با این حال، این به قدرت ناشر بستگی دارد که اغلب برای معاملات CPM روی هم رفته در آمد بیشتری به دست می‌آورد. به هر حال ناشر نمی‌تواند در کیفیت تبلیغ خلاقانه یا بر انگیزه‌بخشی برای کلیک که روی نرخ clickthrough در آگهی و بنابراین روی CPM اثر می‌گذارد، دخل و تصرفی داشته باشد.
۷- دسترسی به داده های مشترک برای بازاریابی از طریق ایمیل: اطلاعاتی که یک مالک سایت در مورد مشتریان خود دارد به طور بالقوه نیز ارزشمند است چرا که او می‌تواند به اشکال مختلف برای مشتریان خود ایمیل بفرستد البته در صورتی که آن‌ها برای دریافت ایمیل، چه از ناشر و چه از اشخاص ثالث، رضایت داشته باشند. مالک سایت می‌تواند برای آگهی‌های مندرج در خبرنامه خود هزینه دریافت کند یا می‌تواند پیامی را به طور جداگانه از طرف تبلیغ کننده بفرستند (که گاهی اجاره فهرست نامیده می‌شود). یک رویکرد مرتبط، به انجام رساندن تحقیقی بازاری روی مشتریان سایت است.
۸- دسترسی به مشتریان برای پزوهش آنلاین: نمونه یک شرکت که این روش را برای کسب درآمد از نظر سنجی به کار می‌برد سایت نوجوانانه Dubit است.
با توجه به همه این روش‌ها برای تولید درآمد، مالک سایت برای به کار بستن بهترین ترکیب این تکنیک ها به منظور افزایش درآمد به جستجو می‌پردازد. برای ارزیابی این‌که صفحات یا سایت های مختلف در مجموع برای تولید درآمد به چه میزان مؤثر هستند، دو رویکرد را به کار می بندند.
اولین رویکرد CPM یا هزینه در هر هزار مؤثر است. این شکلی از اندازه‌گیری در آمد کل است که مالک سایت هنگامی که هزار صفحه را خدمات داده باشد، می‌تواند تولید کند. از طریق افزایش تعداد واحدهای آگهی در هر صفحه این مقدار افزایش خواهد یافت. به همین دلیل است که می‌بینید برخی از سایت ها مملو از آگهی‌های تبلیغاتی هستند. روشی دیگر برای ارزیابی اثربخشی تولید درآمد صفحه یا سایت درآمد به ازای کلیک و مشابه آن، کسب درآمد به ازای کلیک است که در واقع بر اساس یک صد بار کلیک محاسبه می‌شود تا برای وابسته‌هایی که از طریق سایت آن‌ها تنها در صد کمی از کلیک ها برایشان تولید درآمد می‌کند، معنی دارتر باشد. خدمات تخصصی اینستاگرام اعتبار و تداوم کسب و کارتان را تضمین می‌کند.
آرایش حیرت‌انگیزی از مدل های درآمد اینترنتی جهت بررسی برای مالکان رسانه ها وجود دارد، از CPM سنتی و حمایت‌های مالی ثابت گرفته تا CPA و CPC نوپا از طریق گزینه‌های تبلیغاتی زیر متنی موجود در شبکه های جستجوی اصلی و با رشد شبکه های نمایش آگهی، هم اکنون گزینه‌هایی برای همه مالکان سایت ها برای بررسی گزینه‌های درآمد آگهی خود وجود دارد.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *