بازاریابی الکترونیکی و مفاهیم ابتدایی نوکارتو

بازاریابی الکترونیکی و مفاهیم ابتدایی

 

 

( بازاریابی الکترونیکی و مفاهیم ابتدایی ) این بخش دنیای بازاریابی الکترونیکی پس زمینه و مزایای آن را به شما معرفی می‌کند هم چنین در این قسمت موقعیت بازاریابی الکترونیکی، تعاریف بازاریابی الکترونیکی و مثال‌هایی از بازاریابی الکترونیکی خوب و بد بررسی می‌شوند فرصت‌های پیش روی سازمان شما هم اکنون به سمت بازاریابی الکترونیکی کشیده می‌شوند، بنابراین، یک چارچوب کاری برنامه ریزی و چک لیست هایی برای ارزیابی و بهبود شیوه‌های فعلی بازاریابی الکترونیکی با برنامه ریزی نوآوری‌های جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بازاریابی تبلیغات اینترنتی، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

معرفی برنامه SOSTAC برای بازاریابی الکترونیک

SOSTAC سر نام situation Analysis (تحلیل موقعیت) Objectives (اهداف)، Strategy (استراتژی)، Tactics (تاکتیک ها). Actions (اقدامات) و Control (کنترل) است. جزییات بیشتر توسط smith و همکارانش ارائه شده است، کسانی که متوجه شدند هر مرحله گسسته نیست، ولی روی هم افتادگی در طی هر مرحله برنامه ریزی وجود دارد (مراحل قبلی ممکن است دوباره دیده شده و اصلاح شوند، برای ایجاد یک طرح بازاریابی الکترونیکی، مراحل برنامه ریزی عبارتنداز:

  • * تحلیل موقعیت – بدین معنی که تا الان کجا هستیم؟ (در مفاهیم این بخش، شامل رشد در تعداد کاربران و تغییر بازار و مثال‌هایی از بازاریابی الکترونیکی خوب و بد است).
  • * اهداف – به معنی کجا می‌خواهیم برویم؟ است. چرا آنلاین شدن دردسر دارد، مزایای آن چیست، هدف از این همه تلاش چیست؟ ما پنج هدف اصلی، دلایل با مزایای آنلاین شدن را بیان می‌کنیم.
  • * استراتژی – به معنی چگونه به آن‌جا می‌رسیم؟ است، استراتژی راه رسیدن به اهداف را کوتاه می‌کند. کدام مرحله تکامل و سطح جامعیت بایگاه داده مورد نیاز است، چه بخش‌هایی و موقعیتی باید ترکیب بازاریابی کلی و ترکیب ترویجی را به دست آورند (درست شبیه استراتژی های تماس متفاوت برای بخش‌های مختلف) و این که کدام ابزار های الکترونیکی باید انتخاب شوند؟ داشتن استراتژی درست الکترونیکی حیاتی است.
  • * تاکتیک ها – ابزارهای الکترونیکی تاکتیکی و جزییات آمیخته بازاریابی. از کدام ابزارهای تاکتیکی برای پیاده سازی استراتژی استفاده می‌کنیم؟
  • * اقدامات – به برنامه های عملی و مهارت‌های مدیریت پروژه برمی‌گردد. کدام برنامه های عملکردی برای پیاده سازی استراتژی مورد نیاز است؟
  • * کنترل – بررسی می‌کند که آیا تلاش‌های الکترونیکی شما نتیجه بخش است و چه بهبودهایی می‌توان صورت داد. چگونه فرآیند استراتژی را مدیریت کنیم؟

موقعیت – دنیای ارتباطات

اجازه دهید موقعیت فعلی بازاریابی الکترونیکی را در نظر بگیریم (کجا بازار سنتی به بازار الکترونیکی تبدیل می‌شود). جفدر این تغییر مهم است؟ اینترنت مرتبا به رشد سریع خود ادامه می‌دهد و در یک دنیای آنلاین بیش از یک میلیارد مشتری زندگی می‌کنند. با مقیاس و منافع معین، اینترنت به این مشتریان و بنگاه‌ها و به بخش بزرگی از آینده تمامی بنگاه‌ها سرویس می‌دهد. اینترنت خیلی بیشتر از کانالی دیگر برای بازار است (یک عبارت اشتباه که به کرات شنیده می‌شود). ما نشان خواهیم داد چگونه اینترنت می‌تواند و باید برای تبدیل نحوه برقراری ارتباط یک بنگاه با مخاطبانش استفاده شود.
برخلاف تعداد زیاد افراد (و بنگاه‌ها) که به صورت آنلاین خرید می‌کنند. فکر نمی‌کنید که با توجه به میلیون‌ها، میلیاردها و حتی تریلیون‌ها دلار، پوند و یورو که از طریق اتصالات سیمی دستگاه‌های زیادی در سراسر دنیا بی‌کم و کاست جابه‌جا می‌شوند، با دنیای ارتباطانی روبه رو هستیم؟ Google کسب و کاری یک میلیارد دلاری را با حساب کردن کلیک های ماوس، ساخته است. حتی اگر متصور باشید که در آینده همه چیز بی‌سیم می‌شود، باز هم این مسئله نمود پیدا می‌کند. در چین، هم اکنون مشترکان تلفن همراه از جمعیت ایالات متحده بیشتر است، در حالی که در ژاپن، بررسی Comscore نشان می‌دهد که استفاده از وب با تلفن همراه به اندازه PC است.
بعضی از افراد می‌گویند این “سوررئال” است و دیگران می‌گویند که این شگفت‌انگیز است و دیگران باز هم می‌گویند “مسخره” است. توجه داشته باشید که هدایت این میلیون‌ها، میلیاردها و تریلیون‌ها توسط ربات ها، ربات های اطلاعاتی، ربات های خرید، پورتال‌ها و واسطه‌های اطلاعاتی انجام می‌شود. آینده این دنیای به هم متصل روشن نیست. با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ شرکت نوکارتو می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

دنیای ارتباطات

رایج‌ترین روش دست‌یابی به اینترنت، استفاده از کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ است. روش‌های آتی دست‌یابی به اینترنت چیست؟ تلویزیون دیجیتال تعاملی رادیوی تعاملی، کیوسک‌های تعاملی، تلفن‌های همراه، کشتی‌ها، قطارها و اتومبیل‌ها همگی به اینترنت دست‌یابی خواهند داشت. در واقع اتومبیل لوکس امروزی با قیمت متوسط توان کامپیوتری بیشتری نسبت به راکتی که در ماه نشسته است، دارد، اتومبیل‌ها نیز می‌توانند “متصل باشند”، بنابراین آن‌ها می‌توانند قبل از این که مشکلی پیش بیاید به مراکز تعمیر سیار جاده‌ای در محل شما گزارش دهند، تقریبا هر چیزی می‌تواند متصل باشد که این امر، نیازمند ترکیب قدرتمندی از تراشه‌های کامپیوتری و فناوری بی‌سیم، از جمله پروتکل‌های انتقال داده خیلی سریع است.

تحقیقی، گرایش‌ها و پیش‌بینی‌ها

جهت برنامه ریزی کارآمد بازاریابی الکترونیکی خود برای پیش‌بینی نتایج، باید درباره کاربرد فعلی اینترنت و گرایش‌های آتی تحقیق کرد. بیشتر مشتریان بیشترین بخش از زندگی خود را در دنیای مجازی مصرف می‌کنند. آن‌ها از ابزارهای خودکار برای یافتن محصولانی استفاده می‌کنند که نیازهای شما را بهتر برآورده می‌سازند. بازاریابان باید تقاضای مصرف کنندگان برای خدمات آنلاین را تحلیل کرده و به نیازهای مشتریان در این دنیای ارتباطات جدید پاسخ دهند.

موقعیت – C2B، B2B، B2C و C2C

به طور سنتی، حجم مبادلات اینترنتی شامل بازارهای تجاری و صنعتی یا بنگاه به بنگاه تحت عنوان B2B و بازارهای مصرف کنندگان تحت عنوان بازارهای بنگاه به مصرف کننده B2C هستند.

B2B و B2C

این‌جا محلی است که عمده کسب و کار آنلاین روی می‌دهد. بیشتر برآوردها خبر می‌دهند که درآمد شرکت‌های B2B ده برابر بیشتر از همتاهای B2C آن‌هاست. زمانی بازاریابی برای یادگیری از تولید کنندگان FMCG نظیر Guinness، Coca-Cola و Heinz استفاده می‌کرد، در حالی که بازاریابی صنعتی یا بازاریابی B2B، برای برخی افراد جذابیت کمتری داشت. البته هم اکنون جنین حالتی وجود ندارد.
در دنیای آنلاین، B2B هم اکنون خیلی بزرگ‌تر از B2C است. تقریبا ۱۰ سال پیش، General Electric تصمیم گرفت ۱ میلیارد دلار ارزش خریدهای آنلاین را در سال اول به دست آورد و در سال دوم، آن را به ۳ میلیارد دلار برساند. Cisco Systems اعلام کرد که در چند سال گذشته، آن‌ها با تأمین کنندگانی که نمی‌توانستند سفارش‌ها را روی وب بگیرند، کار نکردند. سازمان های بزرگ، نظیر سازمان های دولتی، هم به سمت آنلاین شدن گام برداشته‌اند. مثلا از سال ۲۰۰۵ British Government ‘ s Local District Councils کالاها و خدمات را فقط به صورت آنلاین تهیه می‌کند.
چند سال پیش، Ford و General Motors نیروها را از طریق بازار B2B به نام Covisint ترکیب کردند و از مرز ۳۰۰ و ۵۰۰ میلیارد دلار، از زنجیره‌های تأمین آنلاین عبور کردند. این امر گزافه‌پردازی بزرگی را درباره پتانسیل حراجی‌های B2B آنلاین به وجود آورد که انتظارات واقعی را برآورده نمی‌کنند. در حال حاضر، Covisint دیگر بازار آزادی نیست که توسط تولید کنندگان موتور استفاده شود، بلکه یک تأمین کننده نرم افزار است که به بیش از ۳۰۰۰۰ شرکت در بخش‌های خودروهای موتوری و بخش‌های دیگر، از قبیل Healthcare، کمک کرده و ارتباطات با تأمین کنندگان آن‌ها را مدیریت می‌کند در سال ۲۰۰۳ Covisint کسب و کار حراجی خود را به Ariba فروخت که در حال حاضر، ۱۲۰۰۰۰ تأمین کننده در شبکه خود دارد. اقدامات با “رویدادهای منبع بابی” فقط بخشی از محدوده‌ای از راه حل‌های مدیریت هزینه در دسترس خریداران است امروزه، مزایای تجارت B2B آنلاین بیشتر درباره شناسایی محصولات در کاتالوگ‌های الکترونیکی از محدوده‌ای از تأمین کنندگان، انتخاب بهترین گزینه و سپس مدیر کار کاغذی و جریان کار الکترونیکی است، مدل حراجی eBay واقعا در B2B تولید نمی‌شود. هرجند eBay امکانات حراجی آنلاین خودش را دارد.
فروش محصولات از تراکتور تا مبلمان اداری که میزان فروش سالیانه کالاهای آن به ۲ میلیارد دلار می‌رسد. ولی این بخش کوچکی از تمام محصولات فروخته شده است که دارای GMV برابر ۵۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ است. به خاطر داشته باشید که eBay فقط به حراجی نمی‌پردازد و ۴۰% فروش آن در حال حاضر از فروش های با قیمت ثابت بالاتر رفته است. هر چند، مدل بازار هنوز وجود دارد، ولی با سرعتی که پیش‌بینی می‌شود، رشد نمی‌کند.

مهارت های منبع یابی آنلاین

اگر نیاز به الگوها یا اسکریپت های پست الکترونیکی و وب منبع دارید، ممکن است استفاده از یک بازار مهارت های وب آنلاین از قبیل Elance ، Guru یاScriptlance  ارزشمند باشد، هر چند در انتخاب شخص یا نماینده درست باید بر طبق توصیه‌ها و تضمین‌ها عمل کنید.

C2C و C2B

C2C و C2B را فراموش نکنید. ثابت شده است که مدل های C2C یکی از اختلال‌آمیزترین نمونه های فناوری کسب و کار آنلاین هستند نشانه اولیه محبوبیت C2C رشد حراجی‌های مصرف کنندگان آنلاین در eBay و جوامع ویژه‌ای است که بر علایقی نظیر ورزش، فیلم یا تفریح و سرگرمی تمرکز دارند، اخیرا، رشد قابل توجهی در تعاملات C2C با رشد شبکه های اجتماعی از قبیل Facebook  و MySpace و کسب و کار آن‌ها همراه بوده است. تعاملات اجتماعی هم اکنون بسیار مهم شده‌اند که این امر موجب کاهش مصرف شکل‌های دیگر رسانه دیجیتال و رسانه سنتی شده است، بنابراین، تمام شرکت‌ها باید برای جذب این مصرف کنندگان یک استراتژی داشته باشند.
مدل های مشتری به بنگاه ممکن است نقش مهمی را در بخش‌هایی از B2B یا B2C ایفا کنند. در این مدل، یک خریدار بالقوه به بازار فروشندگانی نزدیک می‌شود که آن‌ها برای فروش رقابت دارند. بازار مصرف کننده  Priceline و دیگر سایت های مقایسه خرید از قبیل Kelkoo از این مدل پیروی می‌کنند در B2B، خدمات Convisint و Ariba دارای گزینه‌های C2B هستند. C2B همچنین شامل مشتریانی است که محتوای آنلاین خاص خود را توسعه م‌دهند که تحت عنوان محتوای تولید شده کاربر UGC نامیده می‌شود و بنگاه‌ها آن را تسهیل می‌کنند. مثلا، تعدادی از شرکت‌های مسافرتی کوچک‌تر، از قبیلSupabreaks  و TravelRepublic از رویکردی استفاده کردند که در اصل توسط Trip Advisr اتخاذ شده بود. آیا شما برنامه ای برای UGC دارید؟

انواع حضور آنلاین

هنگام ارزیابی وابستگی و پتانسیل بازاریابی الکترونیکی برای یک بنگاه، به خاطر داشته باشید که انواع متفاوت کسب و کار، فرصت ها و چالش‌های مختلفی را ارائه می دهند Chaffey و همکارانش (۲۰۰۶) پنج نوع عمده حضور آنلاین یا اجزای احتمالی یک سایت را تعیین کردند:

۱- سایت تجارت الکترونیکی تبادلی: تولید کنندگان یا خرده فروشان محصولات موجود را برای خرید آنلاین فراهم می‌کنند. تأثیر عمده کسب و کار از طریق فروش این محصولات حاصل می‌شود. این سایت ها همچنین با فراهم کردن اطلاعات برای مصرف کنندگانی که ترجیح می‌دهند محصولات را به صورت آنلاین خریداری کنند، از کسب و کار پشتیبانی می‌کنند.

۲- رابطه سرویس گرا که موجب ساخت وب سایت می‌شود: اطلاعاتی برای ترغیب به خرید کردن و ساخت روابط فراهم می‌کند. محصولات معمولا برای خرید آنلاین در دسترس نیستند، اطلاعات از طریق وب همراه با روزنامه‌های الکترونیکی برای مطلع کردن تصمیمات خرید فراهم می‌شوند. تضاد کسب و کار اصلی از طریق تشویق فروش های آفلاین و پرس و جو در مورد جذب مشتریان احتمالی از مشتریان بالقوه کمک می‌کند. چنین سایت هایی همچنین با افزودن ارزش برای مشتریان موجود با فراهم کردن اطلاعات مورد علاقه آن‌ها، به آن‌ها کمک می‌کنند.

۳- سایت ساخت نشان تجاری: تجربه‌ای را برای پشتیبانی از نشان تجاری فراهم می‌کند. محصولات معمولا در خریدهای آنلاین در دسترس نیستند هر چند ممکن است کالای بازرگانی باشند، تمرکز اصلی بر پشتیبانی از نشان تجاری با توسعه تجربه‌ای آنلاین از آن نشان تجاری است. آن‌ها برای کالاهای مصرفی سریع الانتقال مناسب هستند (نشان‌های تجاری FMCG).

۴- سایت رسانه ای یا پورتال: این واسطه‌ها هستند که اطلاعات یا اخبار را درباره محدوده‌ای از عناوین فراهم می‌کنند. پورتال به معنی دروازه‌ای به اطلاعات یا محدوده‌ای از خدمات از قبیل موتور جستجو، دایرکتوری، اخبار، مقایسه خرید و … است. این اطلاعات، اطلاعات موجود در سایت و لینک هایی به سایت های دیگر است. این‌ها سه نوع سایت مقصد متفاوت هستند که در بالا توصیف شدند. پورتال ها دارای انواع گزینه‌ها برای تولید درآمد هستند، از جمله تبلیغات، فروش های مبتنی بر کمیسیون و فروش داده (فهرست) مشتریان.

۵- شبکه اجتماعی یا سایت اجتماعی: سایتی که تعاملات اجتماعی بین مصرف کنندگان مختلف را ممکن می‌سازد (مدل C2C) تعاملات مطلوب شامل ثبت اظهار نظرها و پاسخ به اظهار نظرها، ارسال پیام ها، رتبه‌بندی محتوا و تگ گذاری محتوا در دسته‌های خاص است MySpace، Facebook،  Bebu و Linked-In مثال‌های خوبی در این زمینه هستند. شروع‌های دیگر نیز دارای یک عنصر شبکه اجتماعی نظیر Delicious (علامت گذاری اجتماعی یا رتبه‌بندی صفحات وب). Digg (اظهار نظر در ثبت‌های وبلاگ)، Flicker (تگ گذاری تصویر)، Technorati (ثبت وبلاگ) و YouTube (تصاویر ویدئویی) هستند.

علاوه بر سایت های شبکه اجتماعی متمایز از قبیل این موارد، آن‌ها هم چنین می‌توانند در انواع دیگر سایت ها یکپارجه شوند، به ویژه در رسانه ای که تحت مالکیت این سایت هاست. شبکه های اجتماعی بزرگ از قبیل Facebook و MySpace به طور کارآمدی مالک رسانه ها و تبلیغاتی هستند که منبع درآمد اصلی آن‌هاست.
توجه داشته باشید که این‌ها دسته‌های دوستی از سایت های اینترنتی نیستند، زیرا بیشتر بنگاه‌ها سایت هایی خواهند داشت که اجزای تبادلی، سرویس گرا، سازنده نشان تجاری، شبکه اجتماعی و رسانه ای را بر طبق محدوده‌ای از محصولاتی که ارائه می‌دهند، ترکیب می‌کنند.

اجزای Argos و RS از بازارهای جدید بهره برداری می کنند

هنگامی که خرده فروش کاتالوگیArgos  وب سایت خود را راه اندازی کرد، پی برد که فروش ها محدود به بازار B2C اصلی آن نیست. حدود ۱۰ درصد مشتریان سایت B2B بودند (وب مکان خرید راحت‌تری را نسبت به زنجیره خرده فروشی قبلی فراهم کرده است). از آن زمان Argos ارائه محصولش را برای سازگاری با این بخش جدید تغییر داده است برعکس، اجزای RS شرکت B2B پی بردند که سهم عمده‌ای از فروش مربوط به B2C است، بنابراین از طریق حضور آنلاین خود، به مشتریان جدیدی رسیدند.

موقعیت – تعاریف الکترونیکی

عبارات متعددی با پیشوند e و با تفاسیر متفاوت وجود دارند. در هر سازمان، توسعه شناخت عمومی درباره واژه‌هایی نظیر تجارت الکترونیکی، کسب و کار الکترونیکی و بازاریابی الکترونیکی و نحوه وابستگی آن‌ها و این که چه افرادی آن‌ها را مدیریت می‌کنند، برای فعال سازی توسعه یک استراتژی منطقی و بی‌تناقض مهم است.
تجارت الکترونیکی در اصل درباره فروش آنلاین و توانایی تبادل آنلاین است. این موارد خرده فروشی الکترونیکی، خرید و بانکداری آنلاین هستند (که شامل تعاملاتی است که خریداران واقعا خرید می‌کنند و فروشندگان واقعا فروش دارند). نظر برخی افراد چنین است که تجارت الکترونیکی شامل تمامی تبادلات آنلاین از قبیل پاسخگویی به یک استعلام یا یک جستجوی کاتالوگ آنلاین است. خود تجارت الکترونیکی شامل بازاریابی یا فرآیندهای مدیریتی پشتیبانی نیست که برای اجرای واقعی یک کسب و کار لازم است. کسب و کار الکترونیکی دارای دیدگاه گسترده‌تری است و شامل خودکار سازی تمام فرآیندهای کسب و کار در زنجیره ارزش است (از تدارکات یا خرید مواد خام گرفته تا تولید، انبار داری، توزیع و پشتیبانی، فروش و بازاریابی، خدمات پس از فروش، صدور صورتحساب جمع‌آوری اقساط و غیره). شرکت‌هایی نظیر Covisint و ariba که قبلا درباره آن‌ها صحبت کردیم. خدمات کسب و کار الکترونیکی را فراهم می‌کنند. کسب و کار الکترونیکی، توانایی اجرای آنلاین کسب و کار را به وجود می‌آورد، این امر شامل بازاریابی و تجارت الکترونیکی نیز هست.
بازاریابی الکترونیکی در قلب کسب و کار الکترونیکی قرار دارد. کار بازاریابی الکترونیکی نزدیک‌تر شدن به مشتریان و شناخت بهتر آن‌ها، افزودن ارزش به محصولات، گسترش کانال‌های توزیع و افزایش فروش از طریق اقدامات بازاریابی الکترونیکی با استفاده از کانال‌های رسانه ای دیجیتال از قبیل بازاریابی، تبلیغات آنلاین و بازاریابی وابسته است. همچنین شامل استفاده از وب سایت برای تسهیل جذب مشتریان احتمالی، فروش و مدیریت خدمات پس از فروش است. بازاریابی الکترونیکی همانند بازاریابی سنتی، یک روش تفکر و روش قرار دادن مشتری در قلب تمام فعالیت‌های آنلاین است، نظیر به دست آوردن گروه‌های کاربری متفاوت برای آزمون وب سایت شما در مرورگرهای مختلف با تنظیمات متفاوت در اتصالات مختلف.

بازارهای الکترونیکی گفت‌وگوی پویا

به بیان ساده، بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت ها، آگهی‌های آنلاین پست الکترونیکی با هماهنگی کاربر، کیوسک‌های تعاملی، تلویزیون تعاملی یا تلفن‌های همراه است. این موارد شامل نزدیک شدن به مشتریان، شناخت بهتر آن‌ها و حفظ گفت‌وگو با آن‌هاست. بازاریابی الکترونیکی گسترده‌تر از تجارت الکترونیکی است، زیرا محدود به تعاملات بین یک سازمان و ذی‌نفعان أن است، ولی همه فرآیندهای مربوط به بازاریابی را شامل می‌شود.
این گفت‌وگوی پویا در قلب بازاریابی خوب نهفته است. بازاریابی الکترونیکی در پایگاه داده (مشتریان و مشتریان احتمالی) ساخته شده و جریان ثابتی از ارتباطات بین مشتریان و تأمین کنندگان و خود مشتریان با هم ایجاد می‌کند پویا به معنی آن چیزی است که گفته می‌شود پویا به معنی صفحات وب ایستا نیست. این یک جریان ارتباطی دو طرفه است (یک بحث مقایسه‌ای بین مشتری و تأمین کنندگان)، به خاطر داشته باشید که بازاریابی الکترونیکی همچنین شامل استفاده از ارتباطات الکترونیکی برای مدیریت فرآیند بازاریابی داخلی و درک بهتر مشتریان، از جمله تحقیق و تحلیل بازاریابی است.

آن‌چه David Siegel در عصر dot.com گفت، هنوز صحت دارد:

“بازاریابی الکترونیکی درباره ساخت یک وب سایت نیست. بلکه ساخت یک کسب و کار مبتنی بر وب و هماهنگ کردن قدرت مشتریان است” (۲۰۰۰)

بازاریابی الکترونیکی می‌تواند به ایجاد کسب و کاری که منجر به مشتری می‌شود، جایی که مشتری مشارکت دارد (از طریق گفت‌وگویی ثابت، گفت‌وگویی پویا، بیان علایق، درخواست محصولات و خدمات، پیشنهاد بهبودها، گرفتن باز خورد) … و در نهایت مکانی که مشتری کسب و کار خود را راه اندازی می‌کند، کمک کند.

آیا ارتباط درستی دارید؟

بازاریابان زیرک وب، اهمیت ساخت یک استراتژی ارتباطی یا تماس چند کانالی یکپارچه را درک می‌کنند که ارتباطات اختصاصی با مصرف کنندگان را به وسیله آگهی‌های جستجو، پست الکترونیکی و تبلیغات و توصیه‌های وب میسر می‌سازد. هر تعامل یا پاسخ مشتری به یک ارتباط باید با مجموعه‌ای از ارتباطات مربوط به هم دنبال شود که به‌وسیله ترکیب درستی از کانال‌ها (وب، پست الکترونیکی تلفن، پست عادی) محقق می‌شود تا موجب ارسال پاسخ یا گفت‌وگوی بیشتر گردد. این بازاریابی مفهومی است که بازویی برای تحویل پیام های مرتبط می‌باشد که با زمینه فعلی از آن‌چه مشتری بر طبق جستجوهایی که انجام می‌دهد، نوع محتوایی که مشاهده می‌کند یا محصولاتی که اخیرا خریداری کرده است، مرتبط است.
ما این مسئله را ارتباط صحیح می‌نامیم، ارتباط صحیح چنین است: یک استراتژی ارتباطی چند کاناله برای مشتریان و مشتریان احتمالی که بخش‌های بازار را شکل می‌دهند، اختصاصی می‌شود. از طریق چرخه حیات مشتری تعریف شده که … پیام درست را تحویل می‌دهد. از تأمین ارزش درست با آهنگ درست (محصول، خدمات یا تجربه) بهره‌برداری می‌شود. در زمانی درست با فراوانی و فاصله زمانی درست استفاده از کانال های ارتباطی یا رسانه درست برای دست‌یابی به … توازن ارزش درست بین هر دو طرف.
می‌توانید ببینید که ارتباط درست آسان نیست؛ تمامی جایگشت‌ها بدین معنی است که بنگاه‌ها اغلب در اشتباه هستند به این دلیل که آن را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای شرکت‌ها از طریق جذب مشتری، نگهداری و رشد می‌دانند. حال، عنوان می‌کنیم که چگونه ارتباط درستی با مشتریان و مشتریان احتمالی خود داشته باشید باید تجمع نرخ های باز، نرخ های Clickthrough و نرخ های فروش در بین بخش‌های مختلف در یک دوره زمانی بلند مدت ۳ ماهه به علاوه مشاهده نحوه تحریک مخاطبان مختلف را مرور کنید.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *