ایجاد لینک، بازاریابی وابسته، حمایت مالی

 

 

( ایجاد لینک، بازاریابی وابسته، حمایت مالی ) منابع باید جهت مدیریت شرکای Online شما تخصیص داده شوند. بسیاری از سازمان‌های بزرگ، کارکنان ویژه‌ای جهت مدیریت این روابط دارند. در سازمان‌های کوچک‌تر این قضیه اغلب نادیده گرفته می‌شود (یک فرصت از دست رفته بزرگ). سه نوع کلیدی شراکت Online وجود دارد که باید مدیریت شوند: ایجاد لینک، بازاریابی وابسته و حمایت مالی Online. هر سه نوع شامل رویکردی ساختاریافته جهت مدیریت لینک‌ های ورودی به سایت شما هستند.

ایجاد لینک

ایجاد لینک یک فعالیت کلیدی برای بهینه سازی موتور جست‌وجو به شمار می‌آید. یک منطق ساده! لینک های با کیفیت‌تر از سایت های مرتبط به معنی بازدیدکنندگان با کیفیت‌تر و پیامدهای بازاریابی بیشتر است.
فهرستی از ۶ رویکرد شیوه ایجاد لینک را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • * دست‌یابی به ایجاد لینک طبیعی از طریق محتوای با کیفیت: از طریق ایجاد منابع “ضروری” و راهنمایی‌ها و با استفاده از ابزارهای نشانه‌گذاری اجتماعی جهت ترغیب بازدیدکنندگان به نشانه‌گذاری این اسناد، لینک های ورودی را از منابعی نظیر Delicious ایجاد می‌کنیم.
 • * درخواست لینک های ورودی یا یک طرفه از شرکا یا از طریق شروع کارزار ایجاد لینک.
 • * ایجاد لینک دو طرفه: لینک های دو طرفه توافقی بین شما و سازمانی دیگر است. لینک های دو طرفه نسبت به لینک های یک طرفه کم ارزش‌تر هستند، اما در صورتی که از منابع معتبری باشند، بهتر از این است که هیچ لینکی وجود نداشته باشد. از Yahoo Site Explorer جهت شناسایی شرکای لینک احتمالی از طریق ارزیابی سایت خود یا سایت رقبا استفاده کنید.
 • * خرید لینک: خرید لینک و دایرکتوری‌ها با یکدیگر مبادله می‌شوند (این اقدامات توصیه نمی‌شود زیرا می‌گویند این سایت‌ ها زمانی که Google آن‌ها را شناسایی می‌کند، جریمه می‌شوند). با این حال، Google به احتمال زیاد نمی‌تواند توافقات بین مالکان سایت ‌ها را شناسایی کند.
 • * ایجاد لینک های خارجی خاص خود: در وبلاگ‌ها و جوامع اجتماعی (معمولا موفق نیستند زیرا بسیاری از جوامع یک تگ ویژه‌ای را روی لینک های خارجی معروف به rel = nofollow معرفی می‌کنند، به این معنی که موتور جست‌وجو می‌تواند احتمالا این لینک ها را نادیده بگیرد).
 • * به چالش کشیدن رقیب از طریق روابط عمومی: بهینه‌سازی و توزیع اخبار شما یا نوشتن مقالاتی که حاوی لینک هایی برای بازگشت به سایت شما هستند که می‌توانند به سایت‌ های شخص ثالث سندیکاسازی شوند. در پکیج جامع دیجیتال مارکتینگ تخصصی نوکارتو می‌توانید پیرامون موضوع بهینه سازی نرخ تبدیل، اطلاعات جامعی را به‌دست بیاورید.

 بینش بازاریابی الکترونیکی

دلیل اهمیت ایجاد لینک از دیدگاه Ken McGaffin

(۲۰۰۴) McGaffin، مقدمه فوق‌العاده‌ای را درباره ایجاد لینک فراهم کرده است، اصل اساسی ایجاد لینک بنابر گفته‌های او این است:
 “محتوای خوب ایجاد کنید، لینک هایی با محتوای خوب ایجاد کنید و محتوای خوب به شما لینک می‌شود”.
با این حال، کارزار ایجاد لینک ساختاریافته جهت به حداکثر رساندن تعداد لینک های داخلی با کیفیت و لینک های بازگشتی که اغلب از سایت ‌های با رتبه صفحه بالا و سایت ‌های حاوی متن لنگر و محتوای صحیح هستند، ضروری است. Ken McGaffin مراحل زیر را در گزارش خود پیشنهاد می‌کند:

 • * چه کسی سایت شما را لینک کرده است؟ نصب Google Webmaster Tools برای بهترین نمایش لینک ها.
 • * چه کسانی سایت‌ های رقبای شما را لینک می‌کنند؟ از Yahoo Site Explorer استفاده کنید.
 • * چه سایت ‌هایی می‌توانند سایت شما را لینک کنند؟ پاسخ این سؤال به دسته‌بندی انواع سایت در زمان ایجاد لینک کمک می‌کند، شما از قبل با بسیاری از آن‌ها در ارتباط هستید، برای مثال، فهرست آدرس‌ها، سایت‌ های رسانه‌ای، مشتریان، شرکا و تأمین‌کنندگان.
 • * پی بردن به این که چرا سایت‌ های خارجی، سایت شما را لینک می‌کنند. پاسخ این سؤال به فهرست‌بندی انواع محتوایی که می‌تواند لینک ها را تقویت کند، کمک می‌کند. به ویژه، محتوایی که به طور طبیعی لینک ها را به سوی خود جذب کند که به Linkbait معروف است. نمونه‌های آن شامل نکات مفید، مقالات بینشی و حتی فهرست لینک های مفید (از لینک کردن سایت ‌های دیگر هراسی ندارند) می‌شود. محتوای ویروسی نیز که افراد در وبلاگ‌ها درباره آن بحث خواهندکرد ارزش خاصی دارد.
 • * تعیین مقاصد، از خود سؤال کنید که تا چه اندازه امید به بهبود Pagerank خود و تعداد لینک هایی که به دنبال آن هستید، دارید و چگونه این بهبود به بازدیدکنندگان و جایگاه رقابتی منتقل می‌شود. پاسخ این سؤال تا حدودی دشوار است، زیرا یک لینک با کیفیت ممکن است از ۱۰ لینک با کیفیت پایین که می‌تواند توسط موتور های جست‌وجو نادیده گرفته شود یا حتی باعث لطمه زدن به اعتبار شما شود، با ارزش‌تر باشد.
 • * اطمینان حاصل کنید که سایت شما دوستانه لینک می‌شود. شما باید استراتژی URL داشته باشید به این معنی که URL هایی را که دیگران می‌توانند در سایت خود استفاده کنند، پاک کنید. تسهیل رسانه اجتماعی بخشی از این استراتژی است که بسیاری از سایت ‌ها اکنون دارای گزینه‌هایی جهت نشانه گذاری سایت با Delicious Bookmarks یا Google Bookmarks هستند.
 • * چه لینک هایی بر روی سایت شما قرار دارند؟ داشتن قسمت‌ها یا مقالات با لینک های خروجی از سایت می‌تواند دیگران را به لینک کردن سایت شما ترغیب کند. گاهی اوقات گفته می‌شود که لینک های ۲ طرفه ۱۰۰٪ نامناسب هستند، اما این مورد برای مدت زمان طولانی نیست، خروجی لینک ها بخشی از فرآیند تبادل لینک نیستند. گاهی اوقات گفته می‌شود که لینک های خروجی از سایت ۱۰۰٪  نامناسب هستند، اما اگر این لینک ها برای بازدیدکنندگان مفید باشند و بتوانند به عنوان یک هاب توسط موتور های جست‌وجو افراد را به سایت شما هدایت کنند، این موضوع صدق نمی‌کند.
 • * درخواست لینک های ورودی به سایت: اگرچه Ken و متخصصان ایجاد لینک مانند Eric Ward تصریح می‌کنند که بهترین لینک ها، طبیعی هستند و از طریق محتوای با ارزش تولید می‌شوند، به دست آوردن کنش‌گرایانه لینک ها هنوز جنبه کلیدی ایجاد لینک به شمار می‌آید.
 • * پیگیری و بهبود: جعبه ابزاری را که در ذیل فهرست شده است، نگاه کنید.

اما به خاطر بسپارید که کیفیت لینک مهم است نه کمیت آن (شما باید لینک ها را از منابعی به دست آورید که نزد موتور های جست‌وجو معتبر هستند).

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته، شکل نهایی ارتباطات بازاریابی است، زیرا یک فرآیند پرداخت به ازای عملکرد است (بازاریابی وابسته یک تنظیم مبنی بر کارفرد است، جایی که تاجر زمانی پرداخت می‌کند که فروشی را انجام دهد یا یک مشتری احتمالی را جذب کند). این بازاریابی را با کاستی‌های تبلیغات سنتی یا پست مستقیم مقایسه کنید! این بازاریابی می‌تواند حجمی از کسب و کار را طیفی از بخش‌های مختلف تحریک کند (بسیاری از بانک‌ها، آژانس‌های مسافرتی یا فروشندگان nlineo، بیش از ۱۰٪ فروش خود را از برنامه بازاریابی وابسته درست انجام شده به دست می‌آورند). این نوع بازاریابی البته برای محصولات تجاری یا محصولات مصرفی با قیمت پایین‌تر مناسب نیست، زیرا برای وابسته‌ها به طور کافی سوددهی ندارند.
جهت مدیریت فرآیند یافتن وابسته‌ها، به‌روزرسانی اطلاعات محصول، پیگیری کلیک‌ها و پرداخت‌ها، بسیاری از سازمان‌ها از شبکه وابسته یا مدیر وابسته مانند Comission Junction یا Trade Doubler استفاده می‌کنند، به دلیل این که بازاریابی وابسته مقداری از مبلغ فروش را کسر می‌کند، بسیاری از فروشندگان تلاش می‌کنند که روابط مجزا با وابسته‌های دلخواه که اغلب به وابسته‌های عالی معروف هستند، برقرار کنند.
بخش زیادی از منافع بازاریابی وابسته به بازاریابی موتور جست‌وجو مربوط است، زیرا وابسته‌ها اغلب در استقرار SEO و PPC جهت ارائه خود در نتایج جست‌وجوی طبیعی مهارت دارند. منافع اصلی بازاریابی وابسته عبارتند از:

 • * به دست آوردن قابلیت رؤیت بیشتر در فهرست‌بندی‌های پولی SERPs (افزایش سهم جست‌وجو)
 • * توانایی استفاده از وابسته‌های متفاوت جهت هدف‌گذاری مخاطبان، دسته‌های محصول و عبارات مرتبط متفاوت
 • * وابسته‌ها ممکن است بر حسب تغییرات الگوریتم برای SEO و تغییرات رویکردهای پیشنهادی برای PPC، نسبت به عبارات نمایندگی و خانگی شما بیشتر پاسخگو باشند، برای مثال، وابسته‌ها در تبلیغات محصولات جدید سریع‌تر هستند، یا ممکن است از نمونه‌های عبارات کلیدی استفاده کنند که شما در نظر نگرفته‌اید.
 • * بازاریایی وابسته به شما امکان می‌دهد روی عبارات کلی (مثلا “پوشاک”) با هزینه نسبتا کم به مشتریان دست پیدا کنید. اگر وابسته‌ها موقعیت بهتری را در فهرست‌بندی طبیعی تضمین کنند.
 • * بازاریابی وابسته، میزان دسترسی به نشان تجاری با کارزار شما را افزایش می‌دهید، زیرا تبلیغات و لینک های وابسته که ویژگی‌های شما را ارائه می‌دهند، در سایت ‌های شخص ثالث نمایش داده می‌شوند.
 • * این نوع بازاریابی می‌تواند جهت ایجاد آگاهی از نشان تجاری یا محصولات جدید سازمانی که معروف نیستند، به کار برده شود.
 • * استفاده از وابسته‌ها، ریسکی را که به سبب مشکلات موقت یا اساسی‌تر با مدیریت SEM شما به وجود می‌آید، کاهش می‌دهد.
 • * پرداخت به ازای عملکرد (هزینه‌ها با اکتساب می‌توانند کنترل شوند).

اما برنامه بازاریابی وابسته دارای زیان‌های قابل توجهی نیز هست (به دلیل این واقعیت که وابسته‌های شما اساسا به وسیله پول تحریک می‌شوند). پیامد آن این است که برخی از این وابسته‌ها ممکن است از تکنیک‌های غیراخلاقی جهت افزایش عایدی خود استفاده کنند، زیان‌های احتمالی آن به صورت زیر هستند:

 • * فروش یا سود افزایشی ممکن است محدود شود. همان‌طور که در بخش تعالی بازاریابی الکترونیکی در ذیل نشان داده شده است، شما ممکن است کسب و کاری را که به هر طریقی به دست آورده‌اید، قطعه قطعه کنید.
 • * وابسته‌ها ممکن است از نام نشان تجاری شما سوء استفاده کنند. این موضوع زمانی مطرح است که وابسته‌ها از طریق پیشنهاد انواع مختلف نام تجاری (برای مثال برای نشان تجاری “Dell”، اسامی دیگری مانند “Dell Computers” یا “Dell Laptop” یا از طریق حضور یافتن در فهرست‌بندی‌های طبیعی، به دنبال سوء استفاده از نام نشان تجاری شما باشند. در این‌جا آگاهی از قبل وجود دارد. جلوگیری از این سوء‌استفاده و بسیاری دیگر از برنامه‌های وابسته مانند جلوگیری از پیشنهاد نشان تجاری مهم است، هر چند وابسته‌ها می‌توانند نقش مهمی در بیرون کردن رقبا از فهرست‌بندی اصطلاحات نشان تجاری داشته باشند.
 • * وابسته‌ها ممکن است به اعتبار نشان تجاری خدشه وارد کنند. تبلیغات شما ممکن است در سایت ‌های ناسازگار با تصویر نشان تجاری شما مانند سایت ‌های قمار یا سایت ‌های غیراخلاقی نمایش داده شوند. خلاقیت در این زمینه از مد افتاده و حتی غیرقانونی است.
 • * هزینه‌های مدیریت برنامه. اگر از یک شبکه وابسته جهت مدیریت کارزارهای خود استفاده می‌کنید، وابسته‌ها ممکن است ۳۰ % کارمزد وابسته توافق شده را برای خود بردارند.
 • * زمان مدیریت برنامه. بازاریابی وابسته، مبتنی بر شکل‌دهی و حفظ روابط خوب و مناسب است. این هدف تنها از طریق نمایندگی میسر نمی‌شود (بازاریاب ها در سازمان باید با وابسته‌های مافوق خود در ارتباط باشند).

تعالی بازاریابی الکترونیکی

آیا بازاریابی وابسته برای ما صحیح است؟

 مضرات بازاریابی وابسته به این معنی است که برخی از بازاریاب‌ها ممکن است از به کارگیری بازاریابی وابسته جلوگیری یا آن را متوقف کنند.
مدیر بازاریابی Dabs آقای Jonathan Wall توضیح می‌دهد که چگونه استفاده خود از بازاریابی وابسته را دوباره ارزیابی کرده است. او می‌گوید:
“ما تمام بازاریابی وابسته و مقایسه قیمت خود را در فوریه متوقف کردیم، زیرا می‌خواستیم پی ببریم این نوع بازاریابی تا چه اندازه بر کسب و کار ما تأثیر دارد و آیا ما ارزشی برای پول قائل هستیم یا خیر. این فرآیند، تجربه گران قیمتی را در اختیار ما گذاشت و ما متوجه شدیم که در محیط مجازی هیچ تأثیری نداشته است، زیرا مشاهده کردیم که افراد برای بررسی قیمت‌ها باز هم به Kelkoo می‌روند و سپس وارد سایت ما می‌شوند. یعنی به نظر میرسد ابتدا نگاهی به اطراف می‌اندازند و سپس به سمت نشان تجاری می‌آیند که به آن اعتماد دارند. ما با جست‌وجوی پولی در Google ادامه می‌دهیم، اما این تمام کاری است که اکنون در حوزه بازاریابی Online انجام می‌دهیم”.
اخیرا در سال ۲۰۱۷، Nick Robertson، مدیر عامل فروشگاه Online طراح لباس ASOS، وابسته‌ها را به افراد کوچک کثیف با استودیوهای نامرتب توصیف کرده است.

بینش بازاریابی الکترونیکی

پس این وابسته ها چه کسانی هستند؟

از آن‌جایی که بازاریابی وابسته درباره بازاریابی رابطه است، شما باید مخاطب خود را بشناسید. مشاوره الکترونیکی ۲۰۰۷، بینش‌های جالبی درباره مخاطب دارد که به صورت ذیل است:

 • * %۸۳ مذکر هستند.
 • * %۷۳ وابسته‌های وقت آزاد هستند.
 • * %۴۹ کمتر از ۵۰۰ پوند در سال از بازاریابی الکترونیکی به دست می‌آورند.
 • * از وابسته‌هایی که این کار، شغل اصلی آن‌ها بود: %۶۱ حداقل ۲۰۰۰۰ پوند در سال و %۱۰ بیش از ۷۵۰۰۰۰ پوند در سال کسب درآمد می‌کنند!

بنگاه‌های کوچک، بالاترین سود را از این کار به دست می‌آورند و معروف به وابسته‌های عالی هستند؛ به غیر از آن‌ها، افراد ثروتمند سود زیادی کسب می‌کنند، با قانون ۲۰ : ۸۰ در این‌جا، شما باید زمان خود را صرف کار با ۲۰ %  وابسته‌های خود کنید (در حقیقت کم‌تر) که این وابسته‌ها بیش از ۸۰ % فروش را تولید می‌کنند.
از تکنیک‌های تبلیغات، ۷۴ %  تکنیک بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO) و ۳۸ % تکنیک جست‌وجوی پولی را می‌پسندند. SEO در نظر ۴۳ % افراد مؤثرترین تکنیک انتخاب شده و تکنیک جست‌وجوی پولی در نظر ۲۲ % افراد، مؤثر شناخته شده است. وابسته‌ها معمولا در شبکه‌های متعدد ثبت نام می‌کنند و تنها ۱۵ % وابسته‌ها در یک شبکه ثبت نام می‌کنند.
بخش مسافرت و آژانس‌های هوایی، محبوب‌ترین قسمت وابسته‌ها هستند. بعد از آن سرگرمی و موسیقی در بین وابسته‌ها محبوب هستند.

نکته عملی بازاریابی الکترونیکی

مراقب EPC خود باشید!

موفقیت در بازاریابی وابسته، مبتنی بر انتخاب سطوح کارمزد مناسب برای محصولات مختلف است که دارای سطوح متفاوت آگاهی هستند و ارزش‌های زمان حیات متفاوتی را برای خرده‌فروش به همراه دارند وابسته‌ها با ناشران، نسبت به درآمد به ازای هر کلیک (EPC) خود وسواس دارند. EPC نمایانگر متوسط درآمد به ازای هر کلیک (EPC) است و معمولا در هر ۱۰۰ کلیک اندازه‌گیری می‌شود، زیرا متوسط آن باید در طی این تعداد کلیک‌ها باشد.
این اندازه‌گیری، یک اندازه‌گیری بحرانی در بازاریابی وابسته است، زیرا وابسته، تجار را براساس این اندازه‌گیری مقایسه و سپس درباره تبلیغات آن‌ها با بالاترین نرخ EPC که مبتنی بر سطوح کارمزد و نرخ‌های تبدیل فروش برای تجار متفاوت است، تصمیم‌گیری می‌کند. EPC همچنین به دوره انقضای کوکی موافقت شده در زمان بین هنگامی که بازدیدکننده روی لینک وابسته کلیک می‌کند تا زمانی که فروش انجام می‌شود، بستگی دارد. زمان‌های متداول ۷، ۳۰ یا ۹۰ روز است. دوره کوکی بلندتر، EPC بالاتری را نتیجه می‌دهد. البته، شما معمولا نمی‌خواهید که برای یک فروش ساده، به وابسته‌های متعدد پرداختی داشته باشید (اگرچه این کار، EPC شما را افزایش می‌دهد). در عوض، معمولا آخرین وابسته رجوع‌کننده است که معتبر یا ترکیبی بین اولی و آخری است.
شما می‌توانید EPC خود را با محصولات متفاوت رقبا که از شبکه‌های وابسته استفاده می‌کنند مقایسه کنید. این کار بینش با ارزشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که ممکن است در زمان از دست دادن تمام منابع شما آن را از دست بدهید، می‌توانید از این بینش جهت نشانه‌گذاری نرخ‌های تبدیل خود نیز استفاده کنید.
برای مثال، در زمان نوشتن این مقاله، این روشی بود که Tesco از وابسته‌ها برای محصولات مختلف استفاده می‌کرد:

 • * کارمزد رژیم غذایی الکترونیکی از ۱۲ پوند در۱-۹ فروش به ۲۱ پوند در بیش از ۶۱ فروش
 • * نوشیدن نوشیدنی در ۲ % در پایین‌ترین رده به ۳ % در رده اول فروش ۲۵۰۰
 • * خواربار و ملزومات – هزینه ثابت ۵ پوند

 مبالغ روی خواربار نسبتا پایین است و به این دلیل Tesco معروف است، اما برای رژیم‌های غذایی و نوشیدنی‌ها مبلغ، کمی زیاد است، که آگاهی از ارائه محصول ممکن است کمتر باشد یا رقابت بیشتر باشد.

دسته های مختلف سایت وابسته

بازاریاب ‌های Online باید در انتخاب شکل‌های صحیح بازاریابی وابسته گزیده عمل کنند (شاید تمام آن‌ها مطلوب نباشند). در این‌جا، گزینه‌های مدل‌های بازاریابی وابسته آورده می‌شود که نیازمند توجه شما هستند.

 • * جمع‌آوری کننده: این دسته شامل بزرگ‌ترین سایت های مقایسه‌ای مانند Moneysupermarket ، Kelkoo و Shopzilla می‌شود. این سایت ها به طور کامل وابسته نیستند، زیرا اکثرا به ازای هر کلیک مبلغی در نظر می‌گیرند اما جست‌وجوی محصول (Froogel سابق ) Google یک گزینه رایگان است و شما قطعا ایجاد Feed یک محصول را برای بعضی از این سایت های مقایسه‌ای در نظر می‌گیرید.
 • * سایت های بررسی: شما بررسی‌های CNet یا شاید شروع‌هایی مانند Reevo یا Review Center را خواهید شناخت. این سایت ها به سایت های فروشنده، مبتنی بر معامله‌های هزینه هر کلیک یا هزینه هر بار استفاده لینک شده‌اند.
 • * سایت های جایزه: با نام‌هایی مانند GreasyPalm یا QuidCo شما ایده را دریافت می‌کنید. این سایت ها، مأموریت بین سایت جایزه و بازدیدکنندگان آن‌ها را از هم جدا می‌کند.
 • * سایت کد ضمانت کننده: My VouncherCooles با Hot UK Deals مطلوب هستند. اگر شما معامله‌های فوق‌العاده‌ای جهت وسوسه کردن خریداران تازه کار دارید، باید کسب و کار تولید کنید. هرچند بسیاری از افراد، نشان‌های تجاری معروف را جست‌وجو می‌کنند.
 • * ابر وبلاگ‌ نویسی ها: سایت MoneySavingExpert آقای Martin Lewis یک سایت بی‌نهایت محبوب به دلیل تلاش‌های روابط عمومی و محتوای فوق‌العاده آن به شمار می‌آید، اگرچه او هیچ تبلیغی نمی‌کند، اما یک سایت وابسته برای بسیاری از سایت هایی است که او پیشنهاد می‌کند.
 • * هر فرد دیگری: آن‌ها تمایلی به حجم بالای وابسته‌های عالی مانند نمونه‌های بالا ندارند، اما بسیار حایز اهمیت هستند و شما می‌توانید از طریق شبکه های وابسته مانند Cuttissions Julietitit یا Truleuloubler با آن‌ها کار کنید. این سایت ها معمولا در SEO یا PPC خبره هستند، انتظار نداشته باشید که این سایت ها یک گزینه آسان باشند، زیرا وابسته‌ها اغلب تجار معروف کمیرا که درآمدهای آن‌ها در هر ۱۰۰۰ کلیک (EPC) به حداکثر برسانند، تبلیغ می‌کنند.

Widgetها چیستند؟

Widgetها ، شکل‌های مختلف ابزارهایی هستند که در یک وب سایت یا دسکتاپ کاربر در دسترس هستند. آن‌ها معمولا کارکردهای مختلف مانند ماشین حساب یا اطلاعات بلادرنگ مثلا اخبار یا وضعیت آب و هوا را فراهم می‌کنند.
Widgetها معمولا در حاشیه‌های راست یا چپ با در بدنه یک مقاله قرار داده می شوند. پیاده‌سازی آن‌ها توسط مالکان سایت نسبتا راحت است، معمولا با چند خط برنامه نویسی JavaScript فراهم می‌شوند، اما این پیاده‌سازی به سیستم مدیریت محتوا بستگی دارد. تبلیغ سایت Amazon در حاشیه راست یک Widget بازاریابی وابسته ایستاست که به کتاب به خصوصی اشاره می‌کند، اما Amazon گزینه‌های دیگری نیز دارد که جهت نمایش بهترین فروشندگان یا آخرین معاملات به صورت بلادرنگ به روز می‌شوند.

بینش بازاریابی الکترونیکی

انواع مختلف Widget

یک Widget، یک نشان یا دکمه است که در یک سایت یا فضای شبکه اجتماعی توسط مالک آن تعبیه می‌شود، اما معمولا محتوایی از سایت دیگری را به همراه خود دارد. Widgetها محتوایی مانند اطلاعات به روز یا حتی برنامه‌های کاربردی کوچک را ارائه می‌دهند. آن‌ها اکنون انواع مختلفی دارند که به مالک سایت کمک می‌کنند تا پیام‌های خود را در سایت های دیگر پخش کند، در یک کلمه، آن‌ها ابزار دسترسی هستند. شما می‌توانید شرکای خود را برای قرار دادن Widget ها در سایت های آن‌ها تشویق کنید و این مهم به آموزش و آگاهی بازدیدکنندگان از نشان تجاری شما کمک می‌کند و احتمالا لینک های بازگشتی تولید می‌کند و همچنین زمانی که بازدیدکنندگان در سایت شما حضور ندارند (اکثر اوقات) توجه را به سمت نشان تجاری شما معطوف می‌کند. Widget ها به سایت های شرکای شما فرصت ارزش افزایی به بازدیدکنندگان را از طریق کارکرد اجزا یا محتوا می‌دهد، یا به افزودن ارزشی به نشان تجاری شما از طریق همکاری با شما (نشان تجاری مشارکتی) کمک می‌کند.

 • * Widget وب: Widgetهای وب سال هاست که پیرامون بازاریابی وابسته وجود دارند، اما آن‌ها جست‌وجوهای بهتر در یک سایت، بهنگام‌رسانی بلادرنگ قیمت یا حتی پخش فیلم به صورت پی در پی را ممکن می‌سازند.
 • * ابزارچه‌های Google: محتوای متفاوت می‌تواند در صفحه اول شخصی سازی شده سایت Google قرار داده شود.
 • * ابزارچه‌های رومیزی یا سیستم عامل: Vista، سیستم عامل مایکروسافت، ایجاد ابزارچه‌ها و به اشتراک‌گذاری این ابزارچه‌ها و

قرار دادن آن‌ها را در نوار‌های جانبی ممکن ساخته است.

 • * Widgetهای رسانه اجتماعی: شما این Widget ها را در همه جا مشاهده می‌کنید، برای مثال برای تشویق بازدیدکنندگان جهت مشترک شدن در RSS یا نشانه‌گذاری یک صفحه در سایت رسانه اجتماعی دلخواه خود مانند Delicious، Digg و Technorati.
 • * برنامه‌های کاربردی Facebook: Facebook، API (رابطه برنامه کاربردی) خود را جهت ممکن ساختن ایجاد برنامه‌های تعاملی کوچک توسعه‌دهندگان که کاربران می‌توانند آن‌ها را در فضای شخصی خود استفاده کنند، راه‌اندازی کرده است. سایت خیریه Just Giving دارای API های نشان تجاری با صدها کاربر است

حمایت مالی Online

حمایت مالی Online به راحتی قابل فهم نیست. حمایت مالی Online تنها انعکاس توافق‌های مالی “جهان واقعی” حاضر در “جهان مجازی” نیست فرصت‌های اضافی بسیاری برای حمایت مالی Online وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، حتی اگر شما بودجه کلانی در اختیار نداشته باشید.
Ryan و ( ۲۰۰۰ )Whiterran  حمایت مالی Online را به صورت زیر تعریف می‌کنند:
“لینک کردن نشان تجاری به محتوا یا زمینه مرتبط با هدف ایجاد آگاهی از نشان تجاری و تقویت جاذبه نشان تجاری به شکلی که به‌طور واضح از بنر، دکمه یا دیگر واحد تبلیغاتی استاندارد شده متمایز باشد”.
برای یک تبلیغ کننده، حمایت مالی Online این منفعت را دارد که نام آن‌ها با یک نشان تجاری Onlinic که بازدیدکننده سایت از قبل با آن آشناست، ارتباط داده می‌شود. بنابراین، برای کاربران ISP wanadoo یا افرادی که با آن‌ها آشنا هستند، حمایت مالی، رابطه و اعتماد حاضر را ایجاد می‌کند. رابطه نزدیک، ساختن نشان تجاری مشترک Online است، جایی که همکاری بین دو نشان تجاری وجود دارد.
حمایت مالی پولی سایتی دیگر، با بخشی از آن، به خصوص یک پورتال برای یک دوره طولانی، روش دیگری جهت توسعه لینک های دائمی است. ساختن نشان تجاری مشترک، یک روش کم‌هزینه‌تر حمایت مالی است و می‌تواند از همکاری بین سازمان‌های مختلف بهره‌برداری کند. کادر برتری بازاریابی الکترونیکی (Lexus ، درخواست‌های خود را از طریق میکروسایت Guardian دریافت می‌کند) نشان می‌دهد حمایت مالی مجبور نیست بازدیدکنندگان خود را مستقیما به سایت نشان تجاری هدایت کند (زمانی این طرح مؤثرتر است که تعامل در میکرو سایت مالک رسانه برقرار شود).
نمونه عالی بنگاه به بنگاه حمایت مالی Online توسط WebTrends که از کانال اطلاعات مشتری حمایت می‌کند، ارائه شد. آن‌ها این حمایت مالی را با تبلیغات مختلف در هر ماه ترکیب می‌کنند و به بازاریاب ها اطلاعاتی درباره موضوعات مختلف مانند بازاریابی جست‌وجو، نگهداری و بازاریابی تبدیل از طریق گزارش‌های خبری دقیق و نمایش ویدئو Online Take 10  توسط متخصصان صنعت که می‌تواند توسط کاربران ثبت شده دانلود شود، ارائه می‌دهند. هدف این تبلیغات، تشویق مشتریان احتمالی به مشترک شدن در خبرنامه‌های الکترونیکی Web trends Web Results و ارزیابی ثبت خرید در ثبت نام است که بازاریابی از راه دور توسط توزیع‌کنندگان منطقه‌ای را ممکن می‌سازد. WebTrends، نتایج بعدی را در طی یک سال حمایت مالی گزارش داده است:

 • * فهرست تهیه شده از ۱۰۰۰۰۰ مشترک کلی Web Results
 • * ۱۸۰۰۰ ارائهTake 10
 • * ۱۳۵۰۰ افراد حاضر در سمینار

بینش بازاریابی الکترونیکی

حمایت مالی Online تا چه حد مؤثر است؟

مطالعه انجام شده توسط (۲۰۰۱) Performance Research ، تفاوت‌ها در برداشت مخاطبان Online را از تبلیغات بنری و حمایت‌های مالی مقایسه کرد، مجموعه‌ای از اسکرین‌های صفحه وب به پاسخگویان نشان داده شد که برای هر یک، به نیمی از پاسخگویان، نسخه مشابه‌ای با تبلیغات بنری و به نیمی دیگر، تصویری مشابه با هویت‌های حمایت مالی (مانند Sponsored” “Powered by، hy” و “in association with”) نشان داده شد. نتایج روشن بود. از میان ۵۰۰ پاسخگو، رتبه‌بندی جنبه‌های مختلف برداشت به صورت زیر بود:

 • * قابل اعتماد (%۲۸ برای حمایت مالی به %۱۵ برای تبلیغات)
 • * معتبر (%۲۸ به %۱۶)
 • * مطابق علایق آن‌ها (%۳۲ به %۱۷)
 • * افزایش تجربه سایت به احتمال زیاد (%۳۳ به %۱۷)
 • * توجه به خرید محصول یا خدمت حامی مالی (%۴۱ به %۲۳)
 • * خودنمایی کمتر (%۶۶ به %۳۴)

خلاصه بخش

ما سه نوع شراکت Online را بررسی کردیم:

 • * ایجاد لینک؛ به دست آوردن لینک از سایت های شخص ثالث به سایت شرکت، این ایجاد لینک باید به روشی ساختار یافته جهت به حداکثررسانی بازدیدکنندگان از سایت های شخص ثالث و کمک به افزایش رتبه صفحه در Google انجام پذیرد.
 • * بازاریابی وابسته، یک توافق کارمزدی که سایت های بازدید شده مبلغی بابت فروش، مشتریان احتمالی با بازدیدکنندگان پرداخت می‌کنند. بازاریابی وابسته احتمالا منبع بزرگ‌تر ترافیک با کیفیت برای خرده‌فروشان الکترونیکی است.
 • * حمایت مالی Online توافقی بلند مدت برای مرتبط ساختن یک نشان تجاری به یک سایت یا بخشی از آن Widget ها برای افزایش میزان دسترسی شما از طریق این ۳ توافق می‌توانند به کار گرفته شوند.

 

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =